'Het voelt alsof we weer zestien zijn' Oud-leerlingen Christelijk Lyceum houden reünie in Goes. Erepenning voor Ons Genoegen Informatiebijeenkomst voor flexwerkers Kermis, braderie en Luikse markt in Rilland Rotterdammer gooit met glas PZC Maandag 2 juni 2008 15^, I B door Luc Oggel GOES - Het zijn nu 'jonge veerti gers' en sommigen hadden elkaar sinds het eindexamen niet meer gezien. Er viel zaterdag tijdens de reünie van oud-vwo-leerlingen van het voormalig Christelijk Ly ceum voor Zeeland (tegenwoordig Ostrea Lyceum) op de Goese Golf dan ook heel wat bij te praten. De reünie was bedoeld voor oud-leerlingen die in '83, '84 of'85 eindexamen vwo deden. Ruim 180 mensen kwamen opdagen. Ook twintig (ex-)docenten waren van de partij. „Het was nog een hele sport om al die mensen te vin den", zegt Henk ten Voorde, één van de initiatiefnemers. „Ik heb op een gegeven moment bijvoorbeeld een telefoonboek gepakt en veer tig mensen met een bepaalde ach ternaam gebeld. Uiteindelijk kom je dan bij de goede uit." Linkedln, een Hyves-achtige net werksite maar dan voor professio nals, bleek ook een goed instru ment. „Daar hebben we het idee voor de reünie neergelegd." Ten Voorde vertrok na zijn eind examen naar Leiden en is inmid dels notaris in Amsterdam. Hij komt gemiddeld eens in de twee maanden naar Goes om zijn ouders te bezoeken. De reünie is leuk om contacten weer eens aan te halen, vindt hij. „Ik heb bijvoor beeld afgesproken met een meisje waar ik vroeger gek op was, maar dat durfde ik toen niet te zeggen." Ook Nanette Verhulst heeft Zee land na het eindexamen verlaten. Ze heeft desgevraagd ook geen plannen om terug te komen. „Ik heb een opleidingsadviesbureau in Vleuten, maar ik ben hier wel re gelmatig te vinden, want mijn moeder woont hier nog." Ook de reünie was een goede reden 'Ik heb een telefoonboek gepakt en heb veertig mensen gebeld' voor een tripje naar Zeeland. „Het is even terug in de tijd, alsof je weer zestien bent. Die vijfentwin tig jaar vallen zo weg." Om pijnlijke situaties te voorko men, heeft iedereen een naam kaartje opgespeld gekregen. Die zijn tevens voorzien van sticker tjes, waaraan je kunt zien hoevaak iemand eindexamen heeft gedaan. Die naamkaartjes zijn wel verrekte handig, vinden Arnold van Wes ten en Marcel Ganzeman. Het is drieëntwintig jaar geleden dat de twee elkaar voor het laatst spra ken. Ganzeman heeft in Rotter dam gestudeerd en woont sinds '93 in Zierikzée. „Ik ben teruggeko men omdat ik hier een baan vond." Daarmee behoren hij en ook Van Westen, die sinds ander half jaar weer terug is in Goes, tot de minderheid. „De kans op een baan is elders in het land nu een maal groter", verklaart Ganzeman. Het was de bedoeling dat er zater dag een sponsorwandeltocht gelo pen zou worden voor het goede doel, maar die ging niet door. Wel heeft een groepje van dertig alum ni nog een 'freeze-actie' gehouden in de Lange Kerkstraat in Goes. Vijf minuten in dezelfde houding blijven staan, als een soort verlate examenstunt. KAPELLE - Burgemeester Siebe Kra mer heeft zaterdag een Koninklij ke Erepenning uitgereikt aan de Kapelse muziekvereniging Ons Ge noegen. Dat gebeurde tijdens het jubileumconcert ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan. Vorig jaar promoveerde het harmo nieorkest van Ons Genoegen naar de eerste divisie van de Koninklij ke Nederlandse Federatie van Mu ziekverenigingen (KNFM), het hoogst haalbare niveau voor een amateurvereniging. GOES - FNV Bondgenoten, FNV Bouw en AbVaKaBo FNV houden vanavond een informatiebijeen komst over de Wet flexibiliteit en zekerheid in zalencentrum Termi nus aan het Stationsplein in Goes. De bonden constateren dat de in middels bijna tien jaar oude wet nog steeds veel vragen oproept bij werkzoekenden en werknemers. De presentatie begint om 19.30 uur. RILLAND - In Rilland is deze week vanalles te doen. Van woensdag middag tot en met zaterdagavond is het weer kermis in het centrum van het dorp, deze keer met twaalf attracties. Op zaterdag zijn de Hoofdweg en Burg. Van Gorselstraat tussen 10.00 en 18.00 uur tevens gevuld met de kramen voor de braderie en Luikse markt, waar allerhande spullen te koop zijn. RENESSE - Op de Stoofweg in Ren--* esse werd gisteren om 03.30 uur een 18-jarige Rotterdammer aange houden. Hij had tijdens een hand gemeen tussen twee groepjes in een horecabedrijf op de Hoge- zoom een glas in de richting van een medewerkster gegooid. Het glas was gebroken en de vrouw had daarbij licht letsel opgelopen aan haar hoofd en arm. De man is na verhoor weer in vrijheid ge steld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75