De Honte populair in Midden-Zeeland Zeeland Jachthaven Stavenisse is nu onverwoestbaar Rossinipark trekt bekijks tijdens Dag van de Bouw Ringrijders Zoutelande kampioen Danscentrum wijkt weer uit naar Goes Belangstelling voor Goese appartementen in aanbouw. Terneuzens ziekenhuis trekt meer klandizie uit rest van provincie. Ook Aagtekerke troeft Gapinge 5 af na een spectaculaire inhaalrace. Balletschool kan geen uitvoering geven in Zierikzee. Watersporters zijn dik tevreden met resultaat. 1 4 Maandag 2 juni 2008 PZCg Bezoekers laten zich informeren over Rossinipark. foto Willem Mieras -door Luc Oggel GOES - Zo'n beetje alles en ieder een heeft tegenwoordig een 'Dag van', dus ook de bouw. De landelij ke Dag van de Bouw werd zater dag voor de derde keer gehouden. In Goes trok het project 'Rossini park' zo'n honderd belangstellen den. Op de kop van Goes-Overzuid, aan de 's-Gravenpolderseweg, bouwt aannemer Dura Vermeer Bouw Zeeland in opdracht van ontwikkelaar Bouwfonds MAB sinds november aan drie torentjes met elk elf luxe appartementen. Hoewel ze pas over een jaar wor- den opgeleverd, beginnen 'Rossi ni', 'Vivaldi' en 'Verdi' al aardig vorm te krijgen. Twaalf apparte menten zijn inmiddels verkocht. De open dag op bouwlocaties maakt deel uit van de imagocam pagne die Bouwend Nederland is begonnen naar aanleiding van de bouwfraude én om de instroom van jongeren te stimuleren. „Het lijkt wel of metselaars en timmer mannen een uitstervend ras zijn", zegt werkvoorbereider Corné Tal boom van Dura Vermeer. „Bij ons werken ook maar een stuk of vier twintigers, de rest van het perso neel loopt tegen de zestig." Bezoekers worden zaterdag rondge leid over het bouwterrein en krij gen uitleg over het werk. Ook Jos de Vries en zijn dochter Suzanne (7), die in het nabijgelegen Oost- molenpark wonen, hebben de gele genheid te baat genomen. „Puur uit nieuwsgierigheid. Ik heb zelf niks met de bouw, maar ik rij er el ke dag langs en vind het wel inte ressant om eens te kijken wat er hier gebeurt." Ook Suzanne vindt het wel leuk en heeft al even aan het vak kunnen proeven door een stukje muur te metselen. Behalve het Rossinipark waren in Zeeland ook de projecten De Dub bele Poort in Hulst, Mortiere in Middelburg, Valletta in Zierikzee en Zwartenhoekse Zeesluis in Westdorpe toegankelijk. Tijdens de Dag van de Bouw wa- ren zaterdag vijf Zeeuwse projec ten toegankelijk voor het pu bliek. In Goes trok Rossinipark zo'n honderd belangstellenden. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse zorginstelling Zorgsaam trekt steeds meer klandizie van Walche ren en Zuid-Beveland. Het aantal mensen uit Midden-Zeeland dat de voorbije twee jaar bij het zie kenhuis in Terneuzen aanklopte voor klinische zorg, nam met enke le honderden toe. Voor poliklini sche behandelingen meldden zich negenhonderd patiënten van de andere zijde van de Westerschel- de. Algemeen-directeur Paul Rade- macher van Zorgsaam noemt de toename 'opmerkelijk'. Dat het Zeeuws-Vlaamse streekzie kenhuis een bredere basis in de Zeeuwse samenleving krijgt, vindt Rademacher prima. Volgens hem heeft de groeiende belangstelling voor de medische zorg in Zeeuws-Vlaanderen specifieke oor zaken. „Patiënten zijn mondiger dan vroe- door onze correspondent Marlies Lampert VEERE - Na de sensatie in de ere- klas een week geleden, was zater dag in Veere sprake van spektakel in de eersteklas van het ringrijden. In de voorlaatste beurt gingen Zou- telande 1 en Aagtekerke 1 leider Ga pinge 5 voorbij. Beiden promove ren daardoor naar de ereklas. Ze staken elk 81 ringen. Aagtekerke dankt de promotie aan een memorabele inhaalrace. Het drietal (Johan van de Broeke, Ri- ger, maar weten ook de weg te vin den. Als ze geholpen moeten wor den is het tegenwoordig een klei ne moeite om achter de wachttij den voor behandelingen in zieken huizen te komen. Voor een flink aantal behandelingen heeft ons zie kenhuis in verhouding tot andere korte of geen wachttijden. Als het dan voor een patiënt uit Middel burg een kwestie is van wachten in Goes of Vlissingen óf onmiddel lijk geholpen worden in Terneu zen dan is die afweging, zeker nu met de Westerscheldetunnel, snel gemaakt." Een ander aspect dat Zeeuwen sneller voor Terneuzen doet kie zen is het optreden van de specia listen zelf „Onze specialisten on derscheiden zich meer van ande ren. Met bijvoorbeeld incontinen- tiebandjes, orthopedische herstel plannen en andere behandelme- 1^ Groei belangstelling voor zieken- huis Terneuzen is te danken aan korte wachttijden en inzet van specialisten. Fusieperikelen el ders hebben beperkt effect. nus Moens en Freddy Blaas) stond 's ochtends vroeg nog op een de gradatieplaats, maar miste na de veertiende beurt geen enkele ring meer. Zoutelande won uiteindelijk overtuigd de tweekamp om het kampioenschap. De drie rijders (Rian Janse, Lout Vos en Job Wis se) staken allemaal de 20 mm.-ring. In de middagpauze ging Gapinge 5 nog aan kop, samen met Westkapelle en Biggekerke. Zowel Westkapelle I en II als Bigge ld Zoutelande 1 en Aagtekerke 1 zijn zaterdag naar de ereklas ge promoveerd tijdens de ringrij- wedstrijd in Veere. Leider Gapin ge 5 werd afgetroefd. thodieken. Als die ingrepen resulte ren in snelle ingrepen en korte her stelperioden, dan wordt het aan lokkelijk om in Zeeuws-Vlaande- ren geholpen te worden. Ik ver wacht dat deze tendens zich nog wel even doorzet. Zeker als we straks het enige hartinterventiecen- trum in Zeeland hebben. De aan vraag daarvoor is de deur uit. Wij gaan er ook vanuit dat dit Zeeuw se centrum in Terneuzen komt en niet elders." Ook de fusie- en financiële perike len van de ziekenhuizen op Wal cheren en Zuid-Beveland kunnen patiënten in die regio's doen kie zen voor Zeeuws-Vlaanderen. „Harde bewijzen daarvoor heb ik niet, maar onrust is natuurlijk nooit goed", aldus Rademacher. Overigens is de groei van de mid den-Zeeuwse klandizie op het to taal van 12.000 ingrepen en 65.000 poliklinische consulten niet groot, maar wel opmerkelijk. Een woordvoerder van de grootste verzekeraar in Zeeland, CZ, heeft de verandering in patiëntenstro men nog niet opgemerkt. kerke III haakten na de middag al af In de voorlaatste beurt miste Gapinge een ring, en werd daar door derde. Domburg 3 degradeer de vorig jaar uit de ereklas en bun gelde ook in de eerste klas de hele dag onderaan. Met 69 ringen viel het nu terug naar de tweede klas. Voor de andere degradatieplaats kampten Nieuwland 1 en Biggeker ke 4, beide met 71 ringen. De man nen van Nieuwland redden de eer door twee van de drie 26 mm.-rin- gen mee te nemen. Ronald Geert- se van Grijpskerke 1 stak alle 30 ringen en werd daarmee persoon lijk kampioen. Moniek Corbijn mag zich met 29 ringen reservekampioen noemen. door Ali Pankow ZIERIKZEE - Sinds de sluiting van theater Mondragon in Zierikzee in 2001 ontbreekt er op Schou- wen-Duiveland een plek voor grootschalige optredens. Danscen trum Kramer moet komend week end derhalve voor de tweede keer in zijn bestaan uitwijken naar schouwburg De Mythe in Goes. „Dat is voor ons het dichtstbijzijn de theater waar wij met veel leer lingen en toeschouwers terecht kunnen. We vinden het erg jam mer, maar op Schouwen-Duive- land kunnen we geen accommoda tie vinden die aan onze eisen vol doet", laten Onno Kramer en Elly Geelhoed van Kramer Dance Mas ters weten. Kramer en Geelhoed weten zich gesteund door het enthousiasme van docenten, de circa driehon derd leerlingen en de vrijwillige in zet van ruim vijftig ouders om de twee optredens zaterdagavond en zondagmiddag in De Mythe tot een succes te maken.De tweejaar lijkse uitvoering staat dit keer in het teken van dromen en heeft dan ook als titel Dreamzzzz in mot ion. Volgens Onno Kramer wordt dit de grootste productie in de ge schiedenis van Danscentrum Kra mer. Ook het scala aan dansvor men is nog nooit zo groot ge weest. „Van hip hop streetdance tot klassiek ballet en van jazzdance naar kidswing en peuterdans. De leerlingen variëren in leeftijd van 3 tot circa 20 jaar." Dansuitvoering Dreamzzz in mot- '~J ion, Goes, De Mythe, zat. 7 juni, 19.30 uur, zon. 8 juni, 13.30 uur. door Mariëtte den Engelse STAVENISSE - Met op de achter grond de zeemansklanken van Het Schorrekoor vaart zaterdag de ei kenhouten hoogaars TH 49 de compleet gerenoveerde haven van Stavenisse uit. Aan boord zit een select gezelschap van wethouders en andere 'bobo's'. De opening van de nieuwe haven is een feit. Aan wal vieren de mensen hun ei gen feestje, want het is tevens Ma ritieme dag. Luisterend naar Ketel binkie en De zoute Zee genieten sommigen om 11.00 uur al van hun eerste pilsje. Stavenisse heeft sinds een jaar weer een piepklein cafeetje. 'De Kleine' heet het toe passelijk. Maar volgens eigenaar Louis Verheezen, zelf een boom van een vent, komt dat niet door de omvang van het café. Met een opa en vader die luisteren naar de zelfde naam was hij thuis altijd 'de kleine'. Vandaar. Kinderen vermaken zich ondertus sen op het springkussen. En ook het enveloppen trekken is in trek. Om 11.00 uur genieten sommigen al van hun eerste pilsje. Het deert de kinderen niet als ze een fles wijn winnen. Die verko pen ze gewoon door. Bij de diverse kramen worden wa tersportartikelen verkocht. Maar ook tweedehandsartikelen gaan van de hand. Een oude gaslamp wisselt voor negen euro van eige naar. Een immens grote kraan heeft de nieuwe vlag van Sportvissers Wa tersportvereniging Stavenisse (SWS) in top. De witte vlag is ver vangen door een wit met rode, de kleuren van Stavenisse. Ook het lo go is enigszins aangepast. Bij de molen, die overuren draait, staat een nieuwe vlaggenmast. Ook dat hoort bij de nieuwe haven. In top hangen de Nederlandse, Duitse, Belgische en Zeeuwse vlag en daar komt de nieuwe vlag van SWS bij. De watersporters zijn dik tevreden met het resultaat van de haven. Kunststofsteigers hebben de hou ten vervangen. Het is een fraai plaatje. Nu nog hopen dat de uit breiding met vijftig ligplaatsen doorgaat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 74