Zeeland 'Overweeg ruimen graven' maakt het bont Opnieuw auto's bekrast in Goes 1,3' Winkeldieven aangehouden BEVELANDEN-THOLEN Lelievletten strijden op Oosterschelde Beleidsvisie legt knel punten begraafbeleid Reimerswaal bloot. Gebroken Maandag 2 juni 2008 Tip? redgoes@pzc.nl Elke muziekgolf te horen op Anywave Havendagen trekken duizenden bezoekers YERSEKE - De ruim tweehonderd deelnemers aan de jaarlijkse De 44 lelievletjes konden daardoor alle vijf de rondjes afma- al van de partij. De 'overall' winnaar, de Karei Doormangroep zeilwedstrijden voor scoutinggroepen in Zeeland en West-Bra- ken. De door de Yersekse Ridder Boudewijngroep georgani- uit Bergen op Zoom, mag deelnemen aan de Landelijke Scou- bant troffen het zaterdag in Yerseke. Met windkracht vier in seerde wedstrijd werd voor de veertigste keer gehouden. Som- tingzeilwedstrijden, op 27 en 28 september in Harderwijk, combinatie met een lekker zonnetje was het perfect zeilweer. mige vletjes die nu meededen, waren de eerste editie(s) ook foto Willem Mieras door Luc Oggel KRUININGEN - De gemeente Rei merswaal moet het beleid om geen graven te ruimen heroverwe gen. Gelet op de toekomst kan dan veel efficiënter met de begraafcapa- citeit worden omgegaan. Dat staat in een beleidsvisie van adviesbu reau Genius Loei voor de zeven be graafplaatsen in Reimerswaal, die is opgesteld in opdracht van de ge meente. De jarenlange discussie over uit breiding van het kerkhof in Krab- bendijke was de directe aanleiding GOES - De politie heeft zaterdag op het station in Goes drie Vlissingse vrouwen van 24, 25 en 27 jaar aan gehouden wegens winkeldiefstal. Zij hadden even daarvoor in een winkelpand in de omgeving een reiskoffer gestolen. Op het politie bureau bleek dat in de koffer en in een buggy die de vrouwen bij zich hadden, een grote hoeveelheid ge stolen kleding zat. De politie on derzoekt de zaak. om het begraafbeleid onder de loep te laten nemen, met als doel een beeld te krijgen van knel- en aandachtspunten en mogelijke op lossingen daarvoor. In de beleidsvisie komen inder daad nogal wat knel- en aandachts punten naar voren. Genius Loei heeft onderzocht dat er tot het jaar 2045 behoefte is aan 9115 nieu we graven op de diverse begraaf plaatsen, terwijl de huidige capaci teit daar niet op is berekend. Welis waar worden er op korte termijn nog geen problemen verwacht om dat de meeste kerkhoven op de rol staan om te worden uitgebreid, maar juist door maar te blijven uit breiden jaagt de gemeente zichzelf onnodig op kosten, stelt Genius door Luc Oggel GOES - In de Goese wijken West en en Goese Polder is in de nacht van vrijdag op zaterdag een groot aantal auto's bekrast. Tot dusver zijn er bij de politie zesentwintig aangiftes van vernieling gedaan. De voertuigen stonden onder meer geparkeerd in de Cornelis Houtmanstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Pasteurstraat en Jacob Catsstraat (West) en Laan der Verenigde Naties en Calsstraat Loei. De begraafplaatsen worden steeds groter, met als gevolg dat de onderhoudskosten en kapitaallas- ten ook steeds hoger worden. En hoewel het adviesbureau het niet ruimen van graven als 'één van de kwaliteiten' van het Reimerswaal- se begraafplaatsbeleid aanmerkt, wordt daarmee wel voorbijgegaan aan de daadwerkelijke behoefte. Als Reimerswaal zou uitgaan van een begraafcyclus van veertig jaar, dan zou op die van Krabbendijke na, geen enkele begraafplaats hoe- Reimerswaal zou volgens advies bureau Genius Loei moeten na denken of ze wil blijven vasthou den aan het beleid om geen gra ven te ruimen. (Goese Polder). De meeste bescha digingen zijn aangebracht met een scherp voorwerp aan de zijde van de rijbaan. Een week geleden werd ook al een flink aantal auto's bekrast in de Goese Polder en één zelfs be smeurd met verf De politie kon gisteren nog niet zeggen of het om dezelfde dader(s) gaat. Overigens vond er afgelopen vrij dagnacht nog een ander incident plaats in Goes. In de Berkenstraat ven worden uitgebreid. Op de kerk hoven van Yerseke en Kruiningen zou zelfs met de helft van het hui dige aantal graven kunnen worden volstaan, concludeert het bureau. Genius Loei heeft verder onder meer vastgesteld dat Reimerswaal de begraafplaatsadministratie on voldoende bijhoudt, de beheersver- ordening gedateerd is en er van veel oude graven onduidelijkheid is over de juridische status. Ze advi seert de gemeente die zaken op or de te brengen, bijvoorbeeld door een beter begraafplaatsadministra tiesysteem aan te schaffen en be langstelling voor oude graven te in ventariseren. De beleidsvisie wordt op 10 juni besproken door de gemeenteraad. (Zuid) brandden rond 3.45 uur drie garageboxen uit. De brand weer heeft het vuur geblust. De oorzaak en of er een verband is tussen de brand en de vernielin gen aan de auto's, is niet bekend. De politie is voor beide zaken op zoek naar mensen die afgelopen weekeinde iets bijzonders hebben gezien of gehoord. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Goes of via het telefoonnummer 0900-8844. KRUININGEN - Een 38-jarige inwo ner van de gemeente Reimerswaal kon zaterdag zijn rijbewijs inleve ren omdat hij met zeven keer te veel alcohol op achter het stuur zat. De politie zag hem 's avonds rond 20.45 uur slingerend over de N289 bij Kruiningen rijden. De man bleek ook te zijn vergeten om zijn auto van de handrem te ha len, waardoor zijn voertuig een brandlucht verspreidde. Tip? redactie@pzc.nl Een 46-jarige Middelburger had zich uitermate goed voorbereid op de PZC-familieloop. Eerst zou hij niet meelopen, maar op het laatste moment nam hij het startnummer van een zieke colle ga over. Met een goed gevulde rugzak verscheen hij aan de start. In de rugzak zat onder meer een flesje water, een droge sweater en een telefoon want je zou onderweg toch maar gebles seerd raken. Na een paar kilome ter sloeg echter het noodlot toe. Het koord van de rugzak brak en zodoende moest hij 7 kilome ter met z'n rugzak in de hand af leggen. Uiteindelijk eindigde hij toch nog als eerste. In de catego rie met bepakking.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 73