Sport Lopen is voor mij e Topklassenplannen lopen mogelijk maar jaar vertraging op 'Bruijnis en consorten moeten biezen pakken' Directeur Bruijnis blijft positief over nieuwe structuur. Voorzitters verheugd dat topklassenplannen zijn verworpen. Familieloop PZC is met ruim 350 deelnemers schot in de roos 36 1 Maandag 2 juni 2008 PZC door Rudy Boogert ZEIST - De invoering van betaald voetbal in jaren vijftig en de intro ductie van shirtreclame in de jaren tachtig. Het waren noviteiten in het Nederlandse voetbal die aan vankelijk veel weerstand opriepen. Maar ze kwamen er wél. En ze zijn inmiddels zo vertrouwd en on omstreden als het oranje shirt bij het Nederlands elftal. Die gedachte sterkt de voetbal bond KNVB in zijn streven naar de topklasse. Zaterdag incasseerde de bond niettemin een nederlaag. In Zeist werd het plan om met in gang van het seizoen 2009/2010 drie topklassen in te voeren ver worpen door de zestig afgevaardig den. Zo ook het daaraan gekoppel de plan om de lagere klassen uit te breiden tot veertien teams. De afgevaardigden gooiden de deur echter niet definitief in het slot. In een motie riepen ze het be stuur amateurvoetbal op een plat form te creëren 'om verder in over leg te treden over de haalbaarheid van een aanpassing van de stale ly Het voorstel om drie topklassen boven de huidige hoofdklassen te formeren wordt in Zeist ver worpen tijdens de algemene ver gadering amateurvoetbal. tuur van het amateurvoetbal'. Directeur Ruud Bruijnis sprak na de vergadering de hoop uit dat een aangepast topklassenplan er met een vertraging van wellicht een jaar alsnog kan komen. Dat plan B kan bij de najaarsvergade ring in december al ter tafel ko men, hoopte hij. Hetzelfde geldt voor een eventuele uitbreiding van de lagere klassen. De aangepas te plannen worden op basis van de bestaande onderzoeksresulta ten geformuleerd. Paul Kools, districtsvoorzitter van Zuid 1, toonde begrip voor de uit komst. „Maar ik heb in alle discus sies nog niet één voetbaltechnisch of sportief argument gehoord té gen de invoering. Alleen organisa torische, financiële en procedure le." Dat werd onderschreven door Bruijnis. „Op basis van gezond ver stand is het een goed plan." Kools: „Wat mij dus bezighoudt, is hoe het komt dat een goede sportieve ontwikkeling blijkbaar leidt tot met name emotionele reacties." Een opvallend prominent punt in het vervolgonderzoek wordt de de gradatie uit de eerste divisie. De nummer laatst uit deze Jupiler Lea gue zou komend seizoen al kun nen degraderen naar de hoofdklas se. Een ploeg met licentieproble men zou in de eerste klasse te recht kunnen komen. Volgens de huidige regelgeving moet een 'te rugvallende' profploeg in de vier de klasse beginnen. door Rudy Boogert GOES - Kloetinge-voorzitter Jan van der Weele is blij dat het KN- VB-topklassenvoorstel zaterdag in Zeist is verworpen. Maar hij snapt er niks van dat het bestuur verder op onderzoek uitgaat naar een aan gepaste herstructuring van het amateurvoetbal. „Treurig dat dat soort mensen zo reageert. Bruijnis en consorten moeten gewoon hun biezen pakken." Samen met Hoek-voorzitter John Smael heeft Van der Weele zich van meet af aan tégen de topklas senplannen gekeerd. „Het alge meen bestuur met meneer Lester- huis en meneer Bruijnis voelt to taal niet aan wat er speelt in het amateurvoetbal. De gehele proce dure en de manier waarop men sen onder druk zijn gezet... Ab surd. Ze moeten gewoon wegwe zen." John Smael vindt dat er in Zeist een wijs besluit is genomen. „Dit signaal is duidelijk genoeg. Ik hoop dat de KNVB nu 's een paar jaar niks meer doet." „Er is zoveel geld geïnvesteerd in al- Hoewel het voorstel is verwor pen om topklassen in het ama teurvoetbal te vormen, komt de KNVB toch nog met aangepaste plannen. Lopen geeft de 82-jarige Cor de Voogd een heerlijk en voldaan gevoel. foto Lex de Meester le onderzoeken rond de vorming van de topklasse, het is allemaal weggegooid geld. Dat hadden ze beter in het jeugdvoetbal kunnen steken. De clubs hebben nu zoveel duidelijkheid gegeven, dat ik zeg: jongens, stop er nu toch mee." Dat de KNVB toch gaat broeden op aangepaste topklassenplannen, roept bij Smael scepsis op. „Maar ik zal een slag om de arm houden, totdat die nieuwe plannen er zijn." Van der Weele: „Geen probleem als de KNVB op een normale ma nier met een plan komt. Bijvoor beeld met één topklasse in zowel het zaterdag- als het zondagvoet bal. Dan verbeter je de kwaliteit echt." Lies Jansen viel bij de start, volbracht de wedstrijd wel en werd opgevangen door haar oma. foto Lex de Meester Jan van der Weele door Jan Dagevos VLISSINGEN - Van jong tot oud, van wedstrijdatleet tot beginner. Ieder een kwam zaterdag aan zijn trek ken bij de PZC Familieloop. „Het is een evenement met potentie", oordeelde fysiotherapeut en atle- tiektrainer Anton Engels. „Als je bij de eerste editie bijna 400 deel nemers trekt, zegt dat genoeg." De kenner bij uitstek sprak nader hand vol lof over de loop, die was opgesplitst in een wedstrijd over 3 en 10 kilometer en ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van de krant werd georganiseerd. „Het parkoers is ideaal, lekker rechte stukken en een mooie finish op de Boulevard. Dat is voor elke atleet prachtig." Niels Koole, winnaar bij de wedstrijd over de 10 kilometer, knikte bevestigend. „We hebben in Zeeland veel wedstrijden die be staan uit verschillende rondjes. Dat is leuk, maar het is ook weer eens leuk om een rechttoe-recht- aan wedstrijd te hebben. En ver geet ook niet dat we niet echt een tien kilometerwedstrijd hebben." Hij en zijn maatje Miquel van Ton geren maakten er zaterdag een ech te wedstrijd van. Bij de start in Middelburg namen ze zich voor om als één en twee over de finish in Vlissingen te gaan. „Twintig jaar geleden stonden we samen voor het eerst in de krant. We hebben al die jaren veel tegen elkaar gestre den en we vonden die PZC-loop een mooi moment om op herha ling te gaan." Tot anderhalve kilo meter voor de streep trokken ze ge zamenlijk op. „Daarna moest ik Niels laten gaan", zei Miquel van Tongeren. „Ik train niet zoveel meer als vroeger. Ik ben pas ver- Wl De PZC Familieloop is een groot succes. De wedstrijd ter gelegen heid van het 250-jarig bestaan van de krant trekt bijna 400 deel nemers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 72