Sport deeerete* Zaamslag schrijft historie in klasse wel zitten Ml Philten vergroot kans op lijfsbehoud in tweede klasse tenniscompetitie Tweede elftal van Hoek strandt in halve finale Zaamslag doet het een niveau hoger met dezelfde spelers. '&L. m Zeeuws-Vlaamse tennissers boeken 3-3-gelijkspel bij Thialf. Zeeuws-Vlaamse ploeg komt op eigen veld niet verder dan o-o. 32 I Maandag 2 juni 2008 PZC door René van Stee DINTELOORD - De promotie van Zaamslag naar de eerste klasse kwam toch enigszins onverwacht. De Zeeuws-Vlamingen waren daar om niet al te intensief op zoek naar versterkingen gegaan. Hoewel trainer Rinus Zegers er graag enke le nieuwelingen bij had gehad, ko men ze niet. Hij vreest het komen de seizoen echter allerminst. „Natuurlijk is het prettiger als je over een bredere selectie beschikt, maar de basis van de ploeg is goed. Verder is er een aantal jonge lingen en A-junioren dat nadrukke lijk aan de poort rammelt en zijn kans wil pakken. Ik denk dat we voetballend gewoon meekunnen. Dat hebben we voldoende aange toond, ook al wordt er op een ho ger niveau meer van de spelers ver wacht", aldus Zegers, die er aan toevoegt dat het bijzonder lastig is om spelers van hoog niveau bin nen te halen. „Zeker als je ook nog te maken hebt met de concurren tie van clubs als Hoek, Terneuzen- se Boys en Terneuzen." Het was Zegers' achtste promotie in zijn trainersloopbaan. Hij pakte eerder al zeven titels met onder meer Vogelwaarde, HW'24, Hoek, Axel en RCS. De in Zaamslag gebo ren en getogen oefenmeester gaat nu een klasse hoger spelen met de ploeg waarvoor hij ook jarenlang i speelde. En dat vindt hij best wel speciaal. De ontwikkeling van zijn ploeg nam met name na de winter stop een hoge vlucht. „Het is eigen lijk gaan lopen vanaf het moment i dat Jordy Bakker naar voren ver huisde en Joris Rademakers en Al faro Pentury meer controlerende taken op het middenveld kregen. Ook andere jongens kwamen daar- na beter tot hun recht." ïX-- C 1v,.., Alfaro Pentury, Niek Lucasse en de geschorste Joris Rademakers (vlnr) zijn dolblij met de promotie van man Jacco Pellekaan van Almkerk. Zaamslag. Op de voorgrond ligt de verslagen doel- foto Mario Lawalata door Arnoud Stok PHILIPPINE - Tennisvereniging Phil ten heeft zichzelf een goede dienst bewezen door een 3-3-gelijkspel te behalen tegen het hoger geklasseer de Thialf Mede door een 3-3-gelijk spel van Smash Bergen op Zoom en Blinkert kan Philten zich vol gende week tijdens het inhaalduel tegen De Zoom nog veilig spelen. Dan zal er minimaal een punt be haald moeten worden tijdens de twee resterende dubbelspelen. In Dordrecht moest Philten aantre den tegen de nummer vijf op de ranglijst van de landelijke tweede klasse voor mannen. Dat het een spannend duel werd, bleek al uit de eerste partij tussen Donovan Blackman en David Nainggolan, waarin Blackman een match point niet kon verzilveren. Nainggolan deed dat wel en won daardoor met 7-5 6-17-5. In de tweede partij moest Mark Fe- lius eveneens zijn hoofd buigen voor Pim van Leeuwen: 6-2 7-6. In de twee daaropvolgende partijen lieten de Zeeuws-Vlamingen zien over veerkracht te beschikken. Eerst was het Jurran Schut die wei nig heel liet van Ronald van Leeu wen (6-1 6-2), waarna René van Gassen in drie sets sterker was dan Goedhart: 1-6 6-4 6-1. Na de eerste dubbelpartij kwam Philten voor het eerst op voor sprong en was de middag eigenlijk al geslaagd. Donovan Blackman en Mark Felius rekenden in twee sets af met de gebroeders Pim en Ro nald van Leeuwen. In de laatste partij wisten René van Gassen en jurran Schut de overwinning niet binnen te slepen. Nainggolan en Goedhart waren net iets scherper: 7-5 7-5- Toch overheerste de vreugde bij Philten, beaamt ook René van Gas sen: „We kwamen voor 3-3 dus wat dat betreft is het uitstekend ge gaan. We hebben allemaal erg goed gespeeld." Over een weeic wacht het restant van de partij te gen De Zoom. „We hebben dan aan één punt genoeg. Bovendien zijn we allemaal fit dus het wordt een leuke middag." Bovenin de competitie pakte Toeg Rotterdam zoals verwacht het kampioenschap. Tegen nummer twee Drive werd een 4-2-overwin- ning behaald. Drive, dat een 6-o-overwinning nodig had voor de titel, eindigt daardoor als tweede of derde, af hankelijk van het restant van de partij tussen United Service en Thialf dat eveneens volgende week plaatsvindt. door Eddy van der Hooft HOEK - Hoek 2 is er zaterdag niet in geslaagd om zich ten koste van UDI'19/Beter Bed 2 alsnog te plaat sen voor de finale van de strijd om het landskampioenschap voor re serveteams. Na de 2-0-nederlaag van vorige week bleef de ploeg van trainer Piet de Vries op eigen veld steken op 0-0. Echt verrassend was de uitschake ling na het duel van vorige week niet. UDI'19/Beter Bed 2 bleek over twee wedstrijden niet alleen over meer kwaliteit te beschikken, maar bovendien had Hoek 2 de pech om in de terugwedstrijd in compleet aan de start te moeten verschijnen. Dat laatste kon niet verhinderen dat de Zeeuws-Vlamingen bereid waren om tot de laatste minuut voor hun kansen te strijden. Hoek 2 had vooral voor de rust een over wicht, maar kon dat niet vertalen in een veelheid aan scoringsmoge- lijkheden. Ontbrak het niet aan de laatste pass, dan greep de verdedi ging van UDI'19 wel bijtijds in. Nadat de rust met 0-0 was bereikt waren beide ploegen na de hervat ting meer aan elkaar gewaagd. Hoek 2 bleef weliswaar op zoek naar de bevrijdende eerste treffer, maar moest aan de andere kant alert blijven bij de tegenaanvallen van de bezoekers. Met het verstrijken van de tijd ver vloog ook de hoop op een succes volle ontknoping. De bijna 200 toeschouwers zagen Hoek nog wel verwoede pogingen doen om de strijd nieuw leven in te blazen, maar meer dan dat ook niet.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 68