Zeeland Kassenproject levert nieuwe natuur op IS r Feestelijkheden en open deuren bij Toonbeeld en Kinderopvang Nostalgie bij Heidepoort Fris de zomer in! PZC Buurtbewoners wensen verlichting van speeltuin Studenten dupe van busacties Mi t" ff Terneuzen krijgt er weer voorzieningen bij voor de jongsten. De Groene Knoop straks ook domein van wandelaars en fietsers. PZC Maandag 2 juni 2008 I 1 5 door Cino van den Broecke TERNEUZEN - Het was feest afgelo pen zaterdag bij de Stichting Kin deropvang Zeeuws-Vlaanderen aan de Terneuzense Bellamystraat. Daar werden zowel het nieuwe kinderplein als de BSO-Sport offi cieel geopend. Bij buurman Toon beeld stonden de deuren wagen wijd open tijdens hun jaarlijkse 'open huis'. Was het bij het kinder plein wethouder Jaap Bos die de honneurs waarnam en met een duidelijk Tos' de ballonnen liet ver trekken, de BSO-Sport werd open 'geschoten' door wethouder Cees Liefting. Hij kreeg daarbij assisten tie van de Terneuzense RBC-spe- ler Frank van Kouteren, die vol gend seizoen als jeugdspeler bij NAC Breda aan de slag gaat. Het nieuwe kinderplein is van een ouderwets betegeld plein omgeto verd tot een meer kindvriendelijke speelplaats, waar nu ook het nodi ge is aangeplant en gras is aange legd. „Het oude plein was geda teerd en nu kunnen we er weer voor een hele tijd tegen", aldus di rectrice Rianne Vons. De sport BSO is sinds augustus 2007 in ge bruik en gevestigd in het jeugd honk van voetbalvereniging Ter neuzen. Deze eerste sport BSO in Zeeuws-Vlaanderen telt inmiddels veertig kinderen. „Je ziet dat deze BSO duidelijk in een behoefte voorziet. Kinderen genieten ervan en kunnen hun energie kwijt, iets heel belangrijks op die leeftijd." Een paar deuren verder dan de kin deropvang hield Stichting Toon beeld haar jaarlijkse Open Huis. Behoorlijk wat belangstellenden kwamen er een kijkje nemen in het gebouw en deelnemen aan tal van clinics. Verder werden demon straties gegeven en informatie ver strekt over het cursusaanbod. BRESKENS - De bewoners van de Karei Doormanlaan in Breskens hebben het dagelijks bestuur van Sluis gevraagd om op korte ter mijn wat lichtpunten aan te breng en bij het speeltuintje bij hun in de buurt. De plek is nu amper ver licht en trekt daardoor nogal wat door Conny van Gremberghe WESTDORPE - Het verlies aan vier honderd hectare landbouwgrond voor het glastuinbouwcomplex Terneuzen wordt gecompenseerd met de aanleg van een nieuw na tuurgebied van zestig hectare ten noorden van Westdorpe. Het ge bied krijgt de naam 'De Groene Knoop' en zal zo worden ingericht dat het ook voor recreatieve doel einden gebruikt kan worden. Ge dacht wordt dan aan wandelen, fietsen en paardrijden. De aanleg kost circa een miljoen euro. De drie polders, tussen Terneu zen, Axel en Westdorpe, waarin het kassencomplex moet worden gebouwd, werden tot nu toe gro tendeels voor akkerbouwdoelein den gebruikt. Als straks de kassen in het gebied een plek hebben ge kregen worden de polders op nieuw ingericht. De kassen zullen omzoomd worden door een strook van 30 meter bloemrijk Zeeland Seaports steekt ter com- pensatie van opgeofferde natuur in polders een miljoen euro in de komst van een 60 hectare groot natuurgebied bij Westdorpe. grasland met daarnaast een brede plantsoenstrook met struiken en bomen. In totaal worden er vele duizenden nieuwe struiken en honderden bomen ingeplant. De Groene Knoop staat op zich. In het gebied worden 500 bomen aan geplant en 4000 struiken, er wor den tien drinkputten aangelegd en het gebied zal voorzien worden van schelpenpaden. De Groene Knoop zal vervolgens in verbin ding worden gebracht met de 32 hectare nieuwe natuur die de Dienst Landelijke Gebied momen teel aan het aanleggen is aan de Ka pittelstraat in Westdorpe en met de natuur rond de Zwartenhoekse Kreek, waardoor De Groene Knoop onderdeel vormt van de ecologische hoofdverbinding. Het is nadrukkelijk de bedoeling dat het nieuwe natuurgebied het nieu we leefgebied moet worden voor de steen- en kerkuilen, sperwers en buizerds die door de glastuin bouw op zoek moeten naar nieu we territoria. Recreatie zal in het gebied dan ook niet de boventoon voeren. Wel is het de bedoeling van Zeeland Seaports - de op drachtgever voor het project - dat er naast De Groene Knoop bij de Zwartenhoekse zeesluis, een mo nument dat momenteel gerestau reerd wordt, een toeristische pleis terplaats komt. opgeschoten jongelui, die al ver schillende malen voor overlast heb ben gezorgd. Buurtbewoners vre zen ook voor vandalisme. HULST - Een groep studenten uit Oost-Zeeuws-Vlaanderen heeft het voorbije weekeinde vergeefs ge probeerd de gemeente Hulst bus sen te laten inzetten om de studen ten zondag (avond) in Breda te krijgen. Door de acties van bus chauffeurs raakten de studenten uit de regio dit weekeinde versto ken van de belangrijkste verbin ding met de rest van Nederland. Robbert Seghers: „Hulst zou flink wat goodwill winnen als ze voor de 200 studenten uit de regio die van de Bredabussen gebruik ma ken nu wat extra vervoer regelen." Wethouder Frank van Driessche probeerde dat ook. Had in eerste instantie enkele bussen gechar terd, maar de busonderneming kwam op die toezegging terug om dat ze zich solidair verklaarde met de stakers. Burgemeester Jan Frans Mulder heeft de studenten verder geadviseerd bij Veolia hun beklag te doen. Hijzelf zal dat ook na mens de gemeente nog eens doen. Oud-leerlingen van basisschool Heidepoort in Heikant bekijken foto's van vroeger. foto Wim Kooyman HEIKANT - Basisschool Heidepoort uit Heikant vierde zaterdag met veel vertoon het 25 jarig bestaan. Naast activiteiten voor jong en oud werd ook het logo van de school onthuld. „Na 25 jaar vonden we het wel eens tijd worden dat de school met een goed herkenbaar logo naar buiten komt", zegt directeur Trees de Belie-Mangnus. Het logo met vijf eenvoudig getekende kin deren symboliseert de ontwikke ling van een kind in de basis schoolperiode. De viering trok veel publiek naar de zonovergoten speelplaats. De jeugd amuseerde zich onder meer met water- en voetbalspelletjes, het draaimolen tje, de rodeostier en een tiental ac tiviteiten waarbij de kinderen ac tief aan de bak moesten. Verder waren er workshops van de slag werkgroep van de plaatselijke mu ziekvereniging Heikant en jeugdcir- cus Reinardi. De deelnemers aan de buitenschoolse opvang liepen een modeshow met zelfgemaakte kleding. Van de tafel met fotoboe ken droop de nostalgie af Door de herkenning op oude schoolfoto's kwamen veel verhalen uit de oude doos weer naar boven. De op brengst van het feest is bestemd voor extra zonwering op de speel plaats. Er was voor wie het horen wilde volop muziek tijdens de open dag van Toonbeeld in Terneuzen. foto Wim Kooyman /amen Mode apsel Genieten Eten Zon - 'w-T-:T Zee Ogen Mooi L Win een surfles van Sportshop Domburg Ga naar: www.pzc.nl lees vind leef

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65