Sport All Ready wacht een spannend slot Duiveland degradeert op de laatste speeldag Na drie seizoenen zakken tennissters weg uit eerste klasse. Mark Boot duldt geen tegenstand in Rilland Hoek 2 loopt finale van strijd om landstitel mis Eersteklasser Tjoba wint en blijft in de race voor de tweede plaats. Rini Verwest samen met broer verder Richard de Bruin door in triatlon-toernooi Beije wordt tiende in Tweestedenloop Thijs de Vos reikt tot finale met Brabant S PZC Maandag 2 juni 2008 35 l Goesenaar Marcel Joziasse is in balbezit voor All Ready. Hij was met vijf treffers topscorer in het duel met Avanti (11-11). foto Dirk-Jan Gjeltema door Arnoud Stok NIEUWERKERK - Het vrouwenteam van Duiveland is er niet in ge slaagd te stunten tegen Geeren, de nummer twee op de ranglijst in de landelijke eerste klasse. Mede door de 6-o-nederlaag is degradatie nu een feit. Angela Kouwenberg kijkt met een reële blik terug op het afgelopen seizoen. „Deze poule was iets te sterk voor ons. Vandaag ook weer. Zij spelen met twee dames uit de drie-categorie en die zijn gewoon iets beter dan wij." Zelf begon Kouwenberg dan ook met een nederlaag. Tegen Astrid Verspeek moest ze met 1-6 3-6 het hoofd buigen. Linda Verbraak had het in de tweede single niet veel makkelijker tegen Agnes van Dijk: 2-6 1-6. En Moniek Slootmaker kwam in de tweede set in haar par tij tegen Jose Prins nog wel tot vier games, maar verloor toch: 2-6 4-6. Renate Slootmaker pakte zelfs nog bijna een set, maar kwam net te kort tegen Sandra Prins: 3-6 6-7. In de dubbels vervloog de laatste hoop bij Duiveland. Moniek Sloot maker en Linda Verbraak verloren met tweemaal 1-6 ruim van San dra Prins en Agnes van Dijk. Ange la Kouwenberg en Renate Slootma ker pakten in de laatste set van het seizoen geen enkele game en daar mee was degradatie een feit: 3-6 0-6. „Volgend seizoen spelen we in de tweede klasse met hetzelfde team. Of we meteen promoveren weet ik niet, maar we gaan in ie der geval weer vaker punten pak ken en dat is wel zo leuk", vond Kouwenberg. Duiveland speelde drie seizoenen in de eerste klasse. RILLAND - De zestienjarige Mark Boot uit Burgh-Haamstede won zaterdag de MX2-klasse in Rilland. Deze MX2-klasse was met dertig deelnemers goed bezet. Toch was er om de eerste plaats in beide manches geen sprake van strijd; daarvoor reed Mark Boot veel te sterk. Bij de veteranen was de winst eens te meer voor Erik van der Wekken uit Zierikzee. HOEK - Hoek 2 is er zaterdagmid dag niet in geslaagd om zich ten koste van UDI'i9/Beter Bed 2 als nog te plaatsen voor de finale van de strijd om het landskampioen schap voor reserveteams. Na de 2-0-nederlaag van zeven da gen eerder in Uden bleef de Zeeuws-Vlaamse ploeg van trainer Piet de Vries op eigen veld steken op 0-0. door JaapJan Ritsema GOES - In de slotronde van de veld- korfbalcompetitie wordt het zater dag spannend in met name de eer ste en de tweede klasse. Eersteklas ser All Ready (Zierikzee) pakte een punt tegen Avanti en deed daar mee goede zaken in de strijd tegen degradatie. Tweedeklasser TOP klopte ACKC en is nu nog in de ra ce voor een promotieduel. Oost Arnhem-Fortis 18-8: Na an derhalf uur vertraging - Fortis stond in de file, de scheidsrechter kwam niet opdagen - werd het duel toch nog gespeeld. Desalniet temin speelde de Souburgse over- gangsklasser naar zijn beleving een verdienstelijke eerste helft. Bij 11-6 zakte het echter in elkaar. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq 2, Mark Trimpe, Elze Blankenburgh en Chantal Caljouw 1. Kinderdijk-Tjoba 15-16: De num mers drie en vier maakten er een spannende pot van in Alblasser- dam. Tjoba trok aan het langste eind. Op basis van het betere veldspel en de hoeveelheid kansen was dat verdiend. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Sander Harinck en Melissa de Jonge 3, Johanne- ke Vleugel 2, Robert van Schaik, Dennis Broerse en Kim van de Broeke 1. Swift-Pernix 14-12: In een rechts reeks duel met de degradatiecon current uit Leiden speelde het Mid delburgse Swift zich veilig. Coach Ralph Gillissen sprak vooral van een mentale overwinning. Hij zag de nodige spanning in de openings fase vertaald in onnodige fouten, waardoor Pernix in de race bleef, maar complimenteerde zijn ploeg met het harde knokken in de twee de helft. Scores Swift: Richard Geldof 5, Ivo de Hond 4, Paul van den Berg 2, Anita Hoek stra, Judith Steenbergen, Mathijs Pagé 1. 155 All Ready staat met degradatie- concurrent De Vinken op de ge deelde zevende plaats. Winst in de slotwedstrijd betekent een lan ger verblijf in de eerste klasse. SCHARENDIJKE - Rini Verwest gaat volgend seizoen samen met zijn broer Kees aan de slag als trainer van Brouwershaven. Kees Verwest stond dit seizoen al als trainer aan het roer bij de zaterdag-vierdeklas ser. „Nadat ik door enkele andere clubs ben benaderd, heb ik deze week mijn keuze gemaakt", zei hij zaterdag in Scharendijke, waar hij zijn oude club ZSC'62 zag promo veren naar de derde klasse. WEMELDINGE - Na de tweede ron de van het triatlon biljarttoernooi van Micha in Wemeldinge hebben de meeste van de getipte kansheb bers zich weten te handhaven. Richard de Bruin, Toby van de Vre de, Bram de Waard, Sjaak Dekker en Kees Hoogesteeger gingen vlot jes door. Dinsdag en woensdag wordt de derde ronde gespeeld. Eerste klasse F Uitslagen SDO-De Vinken 15-9, VEO-On- do 12-17, All Ready-Avanti 11-11, Tempo-Fortissimo 28-7. Stand 1. Ondo 13-21 2. Tempo 13-20 3.VEO 13-19 4. SDO 13-16 5. Avanti 13-13 6. All Ready 13-7 (130-182) 7. De Vinken 13-7 (133-205) 8. Fortissimo 13-1 Nummer 6 is veilig, nummer 7 speelt beslissingsduel. Programma zaterdag De Vinken-VEO, Avanti-Tempo, Ondo-SDO, Fortissimo-All Rea dy. All Ready-Avanti 11-11: Met een maximale inspanning heeft All Ready een punt van mogelijk grote waarde binnengesleept. Tegen de middenmoter uit Pijnacker keken de Zierikzeeënaars al vroeg tegen een 3-0-achterstand aan en liepen daardoor driekwart wedstrijd ach ter de tegenstander aan. Met een ul tieme krachtsinspanning tien mi nuten voor tijd knokte All Ready zich toch nog naast Avanti. Een punt dat de laatste speelminuten gekoesterd werd. Door het verlies van De Vinken staan beide ploe gen met zeven punten op de ge deelde zevende plaats. Scores All Ready: Marcel Joziasse 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Remy Quist, Desiree Voshart, Anouk van Tiggel hoven en Krista Bergsma 1. TOP-ACKC 13-7: Voor rust (5-5) was TOP wat ongelukkig in de af ronding, na de thee werd een ho ger rendement gehaald en stond het verdedigend als een huis. Een prima generale repetitie voor de topper van volgende week wan neer TOP in een rechtstreeks duel met Merwede mag uitmaken wie op de tweede plaats eindigt. Scores TOP: Petra de Ridder en Jordi Meulmeester 3, Nelleke van Belzen en Jantine Meulmeester 2, Frank Bouwsma, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 1. TILBURG - Atleet Arjan Beije is bij de sterk bezette Tweestedenloop in Tilburg als tiende geëindigd. De loper uit Burgh-Haamstede had voor de tien Engelse mijl 57 minu ten en 13 seconden nodig. De Keni- aan Henri Kosgei werd winnaar in een tijd van 49,21. De gerenom meerde Nederlandse marathonlo- 1 per Greg van Hest eindigde als zes de in Tilburg. Zijn tijd was 52,30 minuten. AMSTERDAM - Handballer Thijs de Vos is zaterdag met de Brabantse selectie tweede geworden bij het Nederlands kampioenschap voor afdelingsteams. De speler van het Zierikzeese Delta Sport kwam met zijn team vrij eenvoudig door de poule en won in de halve finale na strafworpen van Den Haag. In de finale was Midden-Nederland uit eindelijk te sterk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61