ZSC'62 maakt korte metten met Alliance zijn Latijn VCK-trainer Hans de Nooijer: 'Dit is prachtig voor de club en het dorp' Verliezersfinale wordt derde kans op promotie voor Schouwse club. Roosendaalse ploeg wordt met 8-1 naar vierde klasse gestuurd. Spits Erik Goudt is met drie doelpunten goudhaan bij jubilaris. s P2C Maandag 2 juni 2008 33 Terwijl Veere-verdediger Cerben Bakker afdruipt, viert VCK op de achtergrond feest. foto Lex de Meester door Rudy Boogert HALSTEREN - Peter Brussé was hard op weg de redder van Zierikzee te worden. Met een aantal reflexen ,,die grensden aan hekserij hield hij t zijn ploeg gisteren in de race tegen Dubbeldam. Tien minuten voor tijd was er echter ook voor Brussé geen houden meer aan. Hij gaf een rebound weg, die Zierikzee fa taal werd: 1-2. Nadat de Schouwse ploeg de titel moest laten aan Vlissingen, blok keerde Dubbeldam gisteren in de finale van de nacompetitie de tweede toegang tot de tweede klas se van het zondagvoetbal. Zierik zee krijgt komende zondag de der de en laatste kans om de sprong hogerop te maken. CHC/Orka uit Eindhoven is dan de opponent. „Maar we zijn fysiek aan het einde van ons Latijn", erkende trainer Marco Groeneveld. „We gaan de 45e week van het seizoen in." Niet voor niets kwam Zierikzee voor de achtste wedstrijd op rij met een andere basiself aan de start. Tegen CHC/Orka volgt zondag de negen de variant, want spelmaker Mat hijs Hage is niet beschikbaar. Hij gaat vandaag op vakantie. Ingmar Quist is weer wel beschik baar na zijn schorsing. Hij werd gisteren in Halsteren node gemist. „Om onder de druk van Dubbel dam uit te komen, konden we zijn explosieve snelheid goed gebrui ken", vond Groeneveld. Die druk werd met name gecreëerd door het krachtvoetbal van Dubbeldam, waarop Zierikzee geen afdoende antwoord had. Brussé hield Zierikzee wel lang op de been, hoewel hij zelf bijna op j één been stond te keepen. Bij zijn eerste doeltrap blesseerde hij zich aan zijn heup. In het vervolg kon NN Zierikzee verliest met 1-2 van f Dubbeldam in de finale van de f nacompetitie. Komende zondag I krijgt de ploeg een laatste pro- l motiekans tegen CHC/Orka. door Ko de Ridder SCHARENDIJKE - Bij rust was het al duidelijk: ZSC'62 zou terugkeren in de derde klasse, Alliance zou af zakken naar de vierde klasse. De Roosendaalse herkanser werd met een 8-1-nederlaag aan de kant ge zet. Het had nog erger kunnen zijn als ZSC'62 echt de bank schroefhad aangedraaid. De bank van Alliance was helemaal leeg. Het team had precies elf spelers, geen trainer, geen verzorger en zelfs niet de goede shirts. Bonus bij de overwinning was het positieve nieuws van de geschor ste Werner Klaassen: „Ik ga het volgende seizoen gewoon door, want ik wil graag nog eens tegen AZW spelen. Ik kijk er naar uit." Een blij man was trainer Ronald van Oeveren. „Ik heb het laatste halfjaar op een bijzondere wijze hij geen bal meer trappen. Doel trappen liet hij aan Freek Torens- ma en Martijn van Grunsven over, uittrappen vermeed hij door alle ballen te gooien. Zijn keeperskwaliteiten bleven ech ter onaangetast. In de eerste helft keerde hij met een stijlvolle reflex een inzet vanaf een paar meter. In de tweede helft stopte hij een straf schop die hij zelf (een beetje dom) had veroorzaakt. Even later keerde hij op de doellijn een schot van dichtbij met zijn voeten. Twee keer was hij kansloos. Direct na rust op een schot van de boom lange Sjoerd Boutens, wiens schot via de paal binnenviel (0-1). En tien minuten voor tijd pareerde hij een schot, maar werd de re bound binnengewerkt door Rory Willemstijn (1-2). Een minuut na de openingsgoal had Mathijs Hage al 1-1 gemaakt uit een lepe steekbal van Patrick Roggeband. Ondanks enkele kansen was Zierik zee met name veroordeeld tot het tegenhouden van Dubbeldam. „De jongens hadden het achterin zo zwaar met de spitsen van Dub beldam en dat werkte door wan neer we zelf balbezit hadden. De jongens hadden meer dan genoeg aan zichzelf." Zierikzee-Dubbeldam 1-2 (0-0). 48. Sjoerd Boutens 0-1, 49. Mathijs Hage 1-1, 80. Rory Willemstijn 1-2. Scheids rechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Peter Brussé (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 350. Finale bij Madese Boys Zierikzee en CHC/Orka treffen elkaar komende zondag op het veld van Madese Boys. CHC/Orka is komende zondag de tegenstander van Zierikzee in de verliezersfinale van de nacompetitie. De Bossche club (Concordia svd Hertogstad Combinatie) verloor gisteren met 5-2 de na- competitiefinale van RKWO. CHC/Orka won in de derde klasse C de tweede periode. In de derde periode won het ver volgens geen wedstrijd meer. gewerkt", zei hij na afloop. „Ik ver zorgde alleen de coaching, het trai nen was in handen van een ander. Die constructie is niet optimaal. Gelukkig is het goed afgelopen." Opvolger Jan Heikamp: „We moe ten het nu vooral hebben van bele ving en een volledige trainingsop komst. Dan kan ZSC'62 ook een klasse hoger meetellen." De bedoeling was zaterdag duide lijk. Vanaf de aftrap nam ZSC'62 een aanvallende stelling in. Dat was ook de periode dat Alliance Jan Heikamp: 'We moeten het nu hebben van een volledige trainingsopkomst.' zijn kruit verschoot. De bezoekers stelden de ZSC-defensie drie keer op de proef. Doelman Stefan Smal- heer greep bij die pogingen steeds naast de bal, waarmee hij duidelijk geen rust bracht in de defensie. Toen Kasimier Snoek na een door Jan Dagevos DOMBURG - Een jubileum met een gouden randje. De Voetbal Combi natie Koudekerke (VCK) vierde za terdag het zestigjarig bestaan en kreeg het mooist denkbare cadeau: promotie naar de tweede klasse. Veere was kansloos: 3-0. Het bereiken van de tweede klasse is voor VCK en mijlpaal. Nog nooit kwam de club op dat ama teurniveau uit. „Dit is prachtig voor de club en het dorp", zei een trotse trainer Hans de Nooijer. „Hier doe je het ook allemaal voor. Ik ben als trainer nog nooit kam pioen geworden of met een team gepromoveerd." prachtige dieptepass in de 27e mi nuut de score op 1-0 bracht, kon de doelpuntenexpresse vertrekken. Binnen de korste tijd liep ZSC'62 uit naar een 4-0-stand bij rust mid- De oefenmeester keerde dit sei zoen als hoofdtrainer terug op de velden en bouwde met VCK aan iets moois. In de competitie moest de ploeg wel afhaken in de titelra ce, maar in de nacompetitie pakte de selectie de draad weer op. „We hebben een prachtige groep", stel de De Nooijer. „Het is een goede lichting. We zullen het best lastig krijgen in die tweede klasse, maar we kunnen de boel misschien ook wel uitbouwen. De ploeg zit nog niet aan zijn plafond." De oefenmeester deed zaterdag een meesterzet in het duel met Veere. Normaliter speelt zijn ploeg NV VCK bereikt een mijlpaal in de historie van de club. De club pro moveert na een 3-0-zege op Veere naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. dels Jan Willem Dorreman (2-0), Arjan Smalheer (3-0) en Niels van de Moezel (4-0). In de 52e minuut tekende Gerard Verhoek voor 5-0 na een mooie as- in een 4-4-2-systeem, maar nu in de finale koos hij vol voor de aan val en speelde hij met drie spitsen. Veere, dat achterin één-op-éen speelde, werd er in de eerste helft compleet door overrompeld. Na één minuut lag de bal via Erik Goudt al in het doel. In de 30e mi nuut werd het 2-0, toen Merijn Dek met een fraaie steekpass Goudt vrij voor de keeper zette. De spits rondde andermaal af In de 67e minuut stoomde Goudt van het middenveld op en haalde hij met links vernietigend uit: 3-0. Veere stond voor de derde keer op rij in de nacompetitiefinale, maar greep ook nu weer mis. „We heb ben ons niveau niet gehaald van daag," oordeelde middenvelder Theo van Tatenhove, „en dan is het terecht dat je verliest. De te leurstelling is wederom erg groot." sist van René Coomans. Drie mi nuten daarna werd het 5-1 via Fouad Aouraghe die de eer van Al liance redde. Deze Aouraghe was zonder meer het beste wat Alllian- ce binnen de lijnen kon brengen. Daarnaast had alleen aanvoerder Daniël van Hoek in verdedigend opzicht nog kwaliteit in huis. Halverwege de tweede helft werd Jan Willem Dorreman neerge haald door Rick Penders. De straf schop werd benut door Marco de Jonge: 6-1. Edgar Louwerse, die in gebracht was voor Coomans, zorg de gelijk bij binnenkomst voor de 7-1. Jos Erades zorgde uiteindelijk voor de laatste treffer. ZSC '62- Alliance 8-1 (4-0). 27. Kasimier Snoek 1-0, 33. Jan Willem Dorreman 2-0, 40. Arjan Smalheer 3-0, 44. Niels van de Moezel 4-0, 52. Gerard Verhoek 5-0, 55. Fouad Aouraghe 5-1, 65. Marco de Jonge 6-1, 75. Edgar Louwerse 7-1, 89. Jos Era des 8-1. Scheidsrechter: R.J. Colle (Leer dam). Gele kaart: Rick Penders en Ivo- Jooren (beiden Alliance). Aantal toeschou wers: 100. Arjan Smalheer heeft ZSC 62 op 3-0 gezet in het nacompetitieduel met Alli ance. foto Dirk-jan Gjeltema (jtSLUi.1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 59