Zierikzee is aan het einde van Zaamslag schrijft geschiedenis Jong Ambon mist kans na kans en verliest Middelburgse ploeg moeten zich opladen voor herkansing. Zeeuws-Vlamingen naar de eerste klasse na 3-1-zege op Almkerk. 32 Maandag 2 juni 2008 PZC S door Ron de Waal GOES - De voetballers van Jong Ambon moeten op herhaling om alsnog promotie naar de derde klasse af te dwingen. De Middel burgse ploeg verzuimde gisteren in de eerste helft om FC Bergen op achterstand te zetten en kreeg kort na rust prompt het deksel op de neus: t-o. Het contrast was levensgroot in Goes. Aan de ene kant een hossen de Brabantse massa die de promo tie naar de derde klasse vierden. Aan de andere kant verslagen spe lers van Jong Ambon, waarvan sommigen de tranen nauwelijks de baas konden. „Niet dat we de mindere partij waren", vond trai ner Paul Telussa, „integendeel zelfs. Maar opnieuw kwam ons manco, dat ons eigenlijk al parten speelt sinds februari, om de hoek kijken. We creëren voldoende kan sen, maar benutten ze niet." Vooral Levi Waisapy had zijn ploeg gistermiddag diverse malen in een rustiger vaarwater kunnen schieten. In een zeer nerveuze ope ningsfase kreeg Waisapy al in de derde minuut een goede mogelijk heid, maar hij stuitte op keeper Dennis Hagenaars van FC Bergen. Nadat ook Daniël Pattinama keeper Hagenaars op zijn weg had gevonden, kreeg Waisapy nog twee dotten van kansen om zijn ploeg op voorsprong te zetten. Oog in oog met de Brabantse goa lie lukte het hem echter niet de openingstreffer te produceren. Vlak na de hervatting was het ech ter raak voor Bergen. Met enig for tuin kreeg Thijs Quaden de bal op rechts plotseling voor zijn voeten en met een bekeken schot in de verre hoek was de voorsprong een feit voor FC Bergen: ï-o. Een dom per van jewelste. Jong Ambon kon zich er nauwelijks meer overheen zetten. Na de tegentreffer kwam de ploeg vrijwel niet meer voor het vijandelijke doel. FC Bergen-Jong Ambon 1-0 (0-0). 47. Thijs Quaden 1-0. Scheidsrechter: J.L.P. Willems (Rosmalen). Gele kaart: Harold Wilting, Niels de Haan (FC Bergen). Aan tal toeschouwers: 500. Jong Ambon treft SC Emma Jong Ambon speelt woensdaga vond tegen SC Emma voor een plaats in de verliezersfinale van de nacompetitie. t- SC Emma, uit Dordrecht, ver loor gisteren de nacompetitiefi- nale van BMC uit Berlicum met 2-1. De winnaar van het duel Jong Ambon-SC Emma komt zon dag uit tegen de winnaar van het duel tussen Sarto (Tilburg) en Acht (Eindhoven). De winnaar van die finale speelt volgend seizoen in de derde klasse. De extra plaats is ontstaan doordat SV Triborgh is wegge vallen uit de eerste klasse. door René van Stee DINTELOORD - Hij moest het na af loop eventjes laten bezinken. Na langdurig blessureleed aan zijn en kel en rug had Tom Nieuwelink niet verwacht dat hij nog een cru ciale rol zou spelen in de promotie- jacht van Zaamslag. Mede dankzij zijn doelpunt versloeg zijn ploeg in Dinteloord Almkerk met 3-1 in de finale van nacompetitie. Een dolblije Nieuwelink: „En dan speel je volgend seizoen in de eer ste klasse. Het is ongelooflijk. De doelstelling was om een zorgeloos seizoen te draaien. Dat is dus méér dan gelukt." Zaamslag won verdiend. Almkerk, dat Arnemuiden uitschakelde, mocht van geluk spreken dat de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd in het eerste halfuur verzuimden te beslissen. De 1-0 viel al na vier minuten. Tom Nieuwelink, op het middenveld de vervanger van de geschorste Joris Rademakers, was de koele afmaker van een fraaie aanval die begon met een diepe bal van Mario de Fouw op Peter Dieleman. Die kaatste, waarna De Fouw Nieuwelink kon wegsturen. Zaamslag creëerde daarna kans op kans. Die waren niet besteed aan onder anderen Ugur Kahveci, Al- faro Pentury, Peter Dieleman, Jor- dy Bakker (kopbal op de lat) en Mario de Fouw, die tussendoor even kwam voetballen omdat hij ook een trouwfeest van zijn schoonzus had. Almkerk had tot dan toe weinig in te brengen en be perkte zich vooral tot lange halen naar voren. Een kwartier voor rust viel de 1-1. Die werd ingeluid na slordig balverlies van Zaamslag op het middenveld en in een fase waarin de ploeg te veel ruimte weggaf. Machiel Roubos kon in al le vrijheid een diepe bal terugkop pen op Robert Versteeg. Die liet Bart Corstanje kansloos. „We maakten het onszelf onnodig moeilijk. Almkerk profiteerde daar optimaal van. Gelukkig stelden we weer snel orde op zaken", verklaar de Zaamslag-trainer Rinus Zegers. Na de pauze was het duel meer in evenwicht. Zowel Tom Nieuwe link als Omer Malagic bracht met het hoofd redding op doelpogin gen van Almkerk. Nieuwelink had daarna pech dat zijn geplaatste schot precies op de kruising be landde. Na dik een uur kwam Zaamslag op 2-1. De over links op gekomen Coen Goossen, die eer der schade aan zijn voortanden op liep na een luchtduel met Pieter den Bok, was de maker. Hij kon na een fraaie steekpass van Ugur Kahveci op het vijandelijke doel af gaan. Waar iedereen een voorzet verwachte, verraste Goossen Alm- kerk-doelman Jacco Pellekaan in de korte hoek. Almkerk nam meer risico. Vlak voor tijd had Walter Pellekaan de gelijkmaker op zijn voet, maar hij miste voor open doel. Kort daarna was Peter Dieleman op weg naar de 3-1. Almkerk-verdediger Mar- tijn Verweij keerde zijn schot ech ter met de hand. Arjan Hamelink mikte vanaf de strafschopstip raak. Na het laatste fluitsignaal kon alles wat Zaamslag was uiteraard zijn of haar geluk niet op. De ploeg speelt voor het eerst in de eerste klasse. Een schertsende Mario de Fouw: „Dan komen we Terneuzense Boys weer tegen. Zaamslag kan echt niet zonder die derby." Zaamslag-Almkerk 3-1 (1-1). 4. Tom Nieuwelink 1-0, 30. Robert Versteeg 1-1, 71. Coen Goossen 2-1, 87. Arjan Hame link 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: j. Uitterhoeve ('s-Gravenpolder). Rode kaart: Martijn Verweij (Almkerk). Gele kaart: Walter Pellekaan, Rik Donker (Alm kerk), Tommy Tissink, Ugur Kahveci (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 900. Zaamslag wint de nacompetitiefi- nale in Dinteloord met 3-1 van Almkerk. Nooit eerder speelde de ploeg in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Martijn van Grunsven verwerkt de teleurstelling nadat Dubbeldam de tweede promotiekans van Zierikzee om zeep heeft geholpen. foto Tonny Presser

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 58