Danscentrum wijkt weer uit naar Goes Zeeland Watersnoodmuseum krijgt eigen buslijnen hun taak PEEW Opnieuw auto's bekrast in Goes $BïïTH Balletschool kan geen uitvoering geven binnen eigen regio. Ruitenvernielers in Renesse aangehouden Rotterdammer gooit met glas Bloembakken kant en klaar van vakhandel Winkeldieven aangehouden Sponsorloop project Overbruggen Buurtbus vanaf 11 juni met twee lijnen naar watersnoodmuseum. PZC Maandag 2 juni 2008 I 15 Petra van de Bosse (vooraan) van de Johannes Calvijnschool in Wolphaarts- dijk was een van de tien individuele prijswinnaars. foto Dirk-Jan Gjeltema door Ali Pankow ZIERIKZEE - Sinds de sluiting van theater Mondragon in Zierikzee in 2001 ontbreekt er op Schou- wen-Duiveland een plek voor grootschalige optredens. Danscen trum Kramer moet komend week end derhalve voor de tweede keer in zijn bestaan uitwijken naar schouwburg De Mythe in Goes. „Dat is voor ons het dichtstbijzijn de theater waar wij met veel leer lingen en toeschouwers terecht kunnen. Door de uitbreiding van ons lesaanbod en de daarbij ge paard gaande groei van het aantal leerlingen zijn wij genoodzaakt buiten het eiland een locatie te zoeken. We vinden het erg jam mer, maar op Schouwen-Duive- land kunnen we geen accommoda tie vinden die aan onze eisen vol- RENESSE - Twee Zierikzeese jonge mannen van 20 en 21 jaar zijn zon dag om 03.50 uur op de Stoofweg in Renesse aangehouden op ver denking van het vernielen van een ruit van een gebouw aan de Stoof weg. Diverse omstanders hadden gezien in welke richting de twee jongens waren weggerend. Ze heb ben bekend de ruit te hebben ver nield en zijn bereid de schade te vergoeden. RENESSE - Op de Stoofweg in Ren esse werd gisteren om 03.30 uur een 18-jarige Rotterdammer aange houden. Hij had tijdens een hand gemeen tussen twee groepjes in een horecabedrijf op de Hoge- zoom een glas in de richting van een medewerkster gegooid. Het glas was gebroken en de vrouw had daarbij licht letsel opgelopen aan haar hoofd en arm. pers", legt woordvoerder Rob van Sandert van de Strandreddingsbri- gade uit. Volgens hem heeft de televisiese rie Baywatch. waar het publiek de strandwachten vaak mee relateert, niet zoveel met de werkelijkheid hier te maken. De stranden van Malibu in Los Angelos County zijn echt anders dan de 21 km lan ge kuststrook tussen Westenschou- wen en de Brouwersdam. De strandreddingsbrigade houdt daar vanuit drie posten toezicht en de medewerkers staan met twee jeeps en zes vaartuigen paraat snel toe te schieten waar nodig. „Maar de nadruk ligt op preventie. Om bijvoorbeeld te voorkomen dat mensen afdrijven en verdrinken", zegt Van Sandert. doet", laten Onno Kramer en Elly Geelhoed van Kramer Dance Mas ters weten. Uitwijken naar Sporthal Onder dak zoals Muziekvereniging Kunst en Eer al jaren doet sinds de slui ting van Mondragon, is volgens hen geen optie. Een dansuitvoe- ring in al zijn geledingen vergt een theateraccommodatie waar snelle changementen met licht en kos tuums mogelijk zijn. Kramer en Geelhoed weten zich echter ge steund door het enthousiasme van docenten, de circa driehonderd leerlingen en de vrijwillige inzet van ruim vijftig ouders om de twee optredens zaterdagavond en zondagmiddag in De Mythe tot een succes te maken. De tweejaarlijkse uitvoering staat NV Danscentrum Kramer in Zierik- zee mist voor opvoering met 300 leerlingen accommodatie in eigen regio en moet uitwijken naar De Mythe in Goes. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl ZIERIKZEE - Het bloembakkenbe- leid van de gemeente Schou- wen-Duiveland gaat op de schop. Geen gepruts meer met elk voor jaar plantjes planten. In het ver volg haalt de gemeente de bakken kant en klaar - en in bloei - bij de vakhandel. Dat staat niet alleen mooier, maar vergt ook minder onderhoud, al dus de gemeente. Het nieuwe be leid is het gevolg van een evaluatie van de zomerbeplanting in de Westhoek. GOES - In de Goese wijken West en en Goese Polder is in de nacht van vrijdag op zaterdag een groot aantal auto's bekrast. Tot dusver zijn er bij de politie zesentwintig aangiftes van vernieling gedaan. De voertuigen stonden onder meer geparkeerd in de Cornelis Houtmanstraat, Evertsenstraat, Heemskerkstraat, Pasteurstraat en Jacob Catsstraat (West) en Laan der Verenigde Naties en Calsstraat (Goese Polder)De meeste bescha digingen zijn aangebracht met een scherp voorwerp aan de zijde van de rijbaan. Een week geleden werd ook al een flink aantal auto's bekrast in de Goese Polder en één zelfs be- dit keer in het teken van dromen en heeft dan ook als titel Dreamzzzz in motion. De soorten dromen die in deze voorstelling de revue passeren, zijn legio. Met de bijbehorende dansen hopen de uitvoerenden de dromen te laten uitkomen. Volgens Onno Kramer wordt dit de grootste productie in de geschie denis van Danscentrum Kramer. „Het is bijna 30 jaar geleden dat mijn moeder met balletlessen be gon op Schouwen-Duiveland. Eerst in Scharendijke, maar al snel ook op andere plaatsen", zegt Kra mer. Ook het scala aan dansvor men is nog nooit zo groot ge weest. „Van hip hop streetdance tot klassiek ballet en van jazzdance naar kidswing en peuterdans. De leerlingen variëren in leeftijd van 3 tot circa 20 jaar." Dansuitvoering Dreamzzz in mot- ion, Goes, De Mythe, zat. 7 juni, 19.30 uur, zon. 8 juni, 13.30 uur. GOES - De politie heeft zaterdag op het station in Goes drie Vlissingse vrouwen van 24, 25 en 27 jaar aan gehouden wegens winkeldiefstal. Zij hadden even daarvoor in een winkelpand in de omgeving een reiskoffer gestolen. Op het politie bureau bleek dat in de koffer en in een buggy die de vrouwen bij zich hadden, een grote hoeveelheid ge stolen kleding zat. De politie on derzoekt de zaak. ZONNEMAIRE - Christelijke basis school Zonnewijzer in Zonnemai- re houdt woensdag een sponsor loop in het kader van het project Overbruggen. De opbrengst van de bijdragen die leerlingen bijeen lopen, is bestemd voor de aan schaf van tafeltjes en stoeltjes in een school voor straatkinderen in Brazilië. De loop wordt gehouden in het Maximaplantsoen. smeurd met verf. De politie kon gisteren nog niet zeggen of het om dezelfde dader(s) gaat. Overigens vond er afgelopen vrij dagnacht nog een ander incident plaats in Goes. In de Berkenstraat (Zuid) brandden rond 3.45 uur drie garageboxen uit. De brand weer heeft het vuur geblust. De oorzaak en of er een verband is tussen de brand en de vernielin gen aan de auto's, is niet bekend. De politie is voor beide zaken op zoek naar mensen die afgelopen weekeinde iets bijzonders hebben gezien of gehoord. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Goes of via het telefoonnummer 0900-8844. door Ali Pankow OUWERKERK - De poging het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk bereikbaar te maken met het open baar vervoer is gelukt. Met ingang van woensdag 11 juni gaat de buurtbus tweemaal per week het museum aandoen. Bezitters van de Schouwen-Duivelandpas kun nen gratis gebruik maken van de ze lijn en kunnen bovendien het museum gratis bezoeken. De buurtbus rijdt om 12.00 uur en om 14.00 uur vanaf het busstation in Zierikzee rechtstreeks naar het museum. De bezoekers kunnen na anderhalf uur weer gebruik maken van de bus terug naar Zierikzee. Voorzitter Jaap Schoof van het Wa tersnoodmuseum liet dat zaterda gochtend weten bij de opening van de wisselexpositie De Ramp, getekend door kinderen van nu. Het museum heeft, evenals vorig jaar, een wedstrijd uitgeschreven voor basisscholen. Leerlingen wor den daarmee uitgedaagd hun im pressies van de watersnoodramp uit te beelden. In totaal deden 22 scholen, waarvan ook enkele van ver buiten Zeeland, mee aan de wedstrijd. Van de 457 tekeningen selecteerde de jury er 180 om te ex poseren aan de wanden van het museum. De overige inzendingen worden hier in mappen gepresen teerd. Schoof constateert een groeiende belangstelling voor het educatieve programma van het museum. Hij schrijft dat vooml toe aan het feit dat de ramp van 1953 is opgenomen in de geschied kundige canon en daardoor ver plichte leerstof is geworden. Voorzitter Adriaan van der Valk van de educatieve werkgroep gaf een uitgebreide toelichting op de kwaliteit van de inzendingen en op de wijze waarop de jury heeft beoordeeld. Wethouder Wijnand Renden maakte tot slot de prijs winnaars bekend. De eerste prijs (ontvangst in museum, lunch en bezoek Neeltje Jans) is voor De Molenvlietschool in Stad a/h Ha ringvliet. Tweede werd De konin gin Emmaschool uit Apeldoorn en de derde prijs ging naar de konin gin Beatrischool in Ouddorp. De Kirreweie uit Haamstede kreeg een eervolle vermelding. Watersnoodmuseum eindelijk be reikbaar met openbaar vervoer. Toenemende belangstelling scho len voor educatief programma wegens geschiedenis canon.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55