Goede herkansing Duinkerke Sport Junioren rijden zich in de kijker De Leng en Muller Klaassen pakt twee keer voltooien loodzware trail brons op NK junioren Steven de Keijzer jeugdkampioen boogschieten Brons voor Mathieu Pauwels op NK turnen 40 Maandag 2 juni 2008 PZC Tweede plaats voor Francke en Pasveer in 's-Heer Arendskerke. Goese renner wordt Nederlands kampioen bij de ID-renners. ID-renners strijden om het Nederlands kampioenschap tijdens het Wielerweekeinde van 's-Heer Arendskerke foto Willem Mieras door Wim de Vos 'S-HEER ARENDSKERKE - Het Was al bijna donker toen de deelnemers aan de laatste wedstrijd van het Wielerweekeinde van 's-Heer Arendskerke finishten. Het drukke programma eindigde daardoor in een weinig ambiancevolle aangele genheid bij de junior-vrouwen. In die categorie reed de Zeeuwse Agnieta Francke uit Koudekerke erg goed mee, maar in de finale- spurt moest zij haar meerdere er kennen in de snelle Shanne Bras- pennincx uit Ulvenhout. Birgit La- vrijssen uit Kapelle finishte als vijf de. Bij de nieuwelingen-meisjes reed Annemarie Pasveer uit Arnemui- den eveneens een ijzersterke wed strijd. Steeds liet zij haar gezicht voorin zien maar uiteindelijk moest zij Domenique van Santen uit Rozenburg voor laten gaan. In 's-Heer Arendskerke kwamen ook de categorieën van TMZ aan de start. Bij de amateurs A kwam er uiteindelijk tien man aan de lei ding. Dat tiental spurtte om de overwinning. De 43-jarige Johan Peemen uit Rijsbergen was al zijn concurrenten te snel af. Robert Sonke uit Middelburg werd derde. KOEWACHT - Steven de Keijzer uit Terneuzen is Zeeuws-Vlaams jeugdkampioen boogschieten op de staande wip geworden. Op het terrein van Sint Sebastiaan in Koewacht was De Keijzer, zelf nog uitkomend bij de B-junioren (tot 14 jaar), in de finale te sterk voor Charlene Foré, de winnaar van de A-junioren (14 tot en met 18 jaar). Bij de A- junioren eindigde Anous- chka van Dorsselaer uit Sint Jan steen op de tweede plaats. Timon Herman uit Axel legde bij de B-ju- nioren beslag op de tweede plaats. BERGEN OP ZOOM - Mathieu Pauw- els is derde geworden tijdens het nationaal kampioenschap meer kamp in Bergen op Zoom. De tur ner van THOR (Sas van Gent) .kwam tot een totaal van 65,750 punten bij de junioren 2 in de der de divisie. Clubgenoot Stijn van Driessen werd in dezelfde divisie zevende bij de junioren 1. De resultaten op de meerkampon derdelen telden tevens mee voor de afzonderlijke toesteltitels. Hier bij haalde Pauwels zilver op ringen en sprong en brons op voltige en brug. Van Driessen plaatste zich voor drie finales maar kon geen medailles pakken. door Wim de Vos 's-HEER ARENDSKERKE - Dol van blijdschap viel hij zijn supporters in de armen. Zaterdag in 's-Heer Arendskerke greep ID-renner Joan- nathan Duinkerke uit Goes het Ne derlands kampioenschap. Vorig jaar was hij er al dichtbij maar bleef toen op de tweede plaats ste ken. Nu was het wel raak en de vreugde kon dus niet op. Ook Zeeuws-Vlaming Luciën van Hootegem kwam op het erepo- door Jasper Harthoorn GOES - Edward de Leng en Cor Muller hebben de Transju-trail in de Franse Jura voltooid. De 67 kilo meter lange trail startte in Mouthe en eindigde in Lamoura. Edward de Leng uit Biggekerke werd knap 38e in een veld van 310 deelnemers. Zijn tijd was 7 uur en 58 minuten. Renessenaar Cor Mul ler eindigde op de 180e plaats met een tijd van 10 uur en 41 minuten. Muller was met zijn zeventig jaar tevens de oudste deelnemer van de trail. De trail over 67 kilometer leidde de lopers over bergen, door rivie ren en onherbergzame paadjes. Een enorme opgave. Muller was dium terecht. De Hulstenaar werd derde. Bij de vrouwen was Maartje van Schijndel uit Hulst de snelste. Joannathan Duinkerke is ontstel lend actief en fanatiek in het wiel rennen. Hij rijdt niet alleen zijn wedstrijden bij de ID-renners maar ook bij de vrije bonden zoals de S/P-klasse van TMZ. Daarnaast is Duinkerke bij klassiekers regel matig van de partij in de ploeglei derswagen van ZRTC Theo Mid delkamp. Zaterdag stond echter geheel in het teken van het NK voor de ID-renners. In de aanloop naar de titelstrijd gaf de achttienjarige Duinkerke het al aan: „Ik voel me dan ook kapot na afloop van de trail. „Dit is echt onnoemelijk zwaar. We zijn drie keer van onge veer 700 meter naar ruim 1600 me ter geklommen." De Leng sloot zich daar bij aan. „Ik heb nog nooit zo afgezien en ik ben echt wel wat gewend." Dat klimmen gaat bij een trail niet over brede wegen. „Je krijgt te ma ken met modder, grote stenen, veel ongelijkheid en hoogtever schil", vertelt Muller. „Het was erg glad, zelfben ik drie keer gevallen", blikt De Leng te rug. „Het doel was om te blijven hardlopen, maar dat was met de stijgings- en dalingspercentages echt onmogelijk." 100 procent, al ben ik nog wel een beetje verkouden. Er zullen enkele renners echt meedoen voor het kampioenschap. Als het op een spurt uitdraait, hoop ik dat ik de benen van Oscar Freire heb." Het draaide uit op een spurt tus sen vier en het waren niet de be nen van Freire, maar wel die van Joannathan Duinkerke die het de den. Achteraf kwam wel enige kri tiek op zijn spurt, met name van NV Vorig jaar werd Joannathan Duin- kerke tweede. Dit jaar verslaat hij onder meer Luciën van Hoote gem. Die meent dat Duinkerke hem in de slotfase hindert. door Roeland van Vliet GRONINGEN - Op het Nederlands kampioenschap atletiek voor junio ren, dat gisteren werd afgesloten, hebben twee Zeeuwse atleten een medaille gewonnen. Steven Nuijtinck, lid van het Goe se AV'56, werd in Groningen bij de B-junioren tweede op de 400 meter horden. Met 56,77 kwam hij als snelste door de series. In de eindstrijd liep hij met 55,50 wel een persoonlijk record, maar moest hij zeshonderdste toegeven op een concurrent. Zijn clubgenote Bo Klaassen stond één treetje lager op het podium bij de 3000 meter voor A-junioren. De Bevelandse liep vrijdagavond die andere Zeeuw in de kopgroep, Luciën van Hootegem: „Ik werd in de spurt gehinderd door Joanna than. Hij duwde me bijna van de weg af" Duinkerke meende echter dat hij 'alleen maar het gat had dichtgegooid en niets verkeerds had gedaan.' Ook de wedstrijdjury was die mening toegedaan en liet de uitslag zoals die was. Geertjan Hamers uit Tilburg werd tweede. Maartje van Schijndel maakte er een lange solotocht van. Zij reed („Graag muziek van Jantje Smit, dan kan ik sneller dan normaal") bijna de gehele wedstrijd over der tig kilometer voor de concurrentie uit en won op die manier. 10.07,94 en verbeterde haar beste prestatie ooit met liefst een halve minuut. Twee dagen later pakte ze weer een bronzen plak. Ze liep op de 1500 meter 4-44,38. Enkele andere Zeeuwen kwamen dicht bij een plaats in de top drie. Samantha Lernout van RKHAV uit Hulst werd bij de B-junioren vierde op de 100 meter horden. In de series klokte ze 1.07,96 en in de finale was ze nog iets sneller: 1.07,25. Jeffrey de Brouwer, even eens van de Zeeuws-Vlaamse club, noteerde bij het hinkstapspringen voor B-junioren de vijfde afstand. Hij haalde 12 meter 68. Clubgeno te Aniek Aper werd zevende op de 1500 meter. Haar tijd was 5.04,90.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42