Sport Den Exter verdient respect m Favorieten naar finale van Hackenbergcup m€:m mm Springamazone kan zich met toppers meten in Vrouwenpolder. Van Duin Zeeuws kampioen darts Thamar Zweistra op dreef in Uden Zesde plek voor Bart Maas in Bergschenhoek Junioren Rabo Lady Force stomen door Jens van Dam tweede NK driebanden jeugd Vasseur grijpt naast gehoopte podiumplaats 38 Maandag 2 juni 2008 PZC door Koen de Vries VROUWENPOLDER - Waarschijnlijk wordt Sandy den Exter er nog tot in lengte van dagen aan herinnerd. De amazone uit Kortgene deed za terdag voor het eerst sinds vele ja ren mee aan een samengestelde wedstrijd en juist op het onder deel waarin ze zich zo onder scheidt, ging ze lelijk in de fout. Na een behoorlijk goede dressuur sprong ze met het paard Pam Pam liefst vier balken uit de lepels. „Dat mag niet in de krant hoor. Ik ben er vandaag al genoeg mee ge plaagd", gaf de 38-jarige amazone grimlachend aan. Maar het zou flauw zijn om Den Exter hier op af te rekenen. Ze reed in de vijfde editie van de mooie wedstrijd bij manege De Eendracht bij Vrou wenpolder zonder veel voorberei ding twee paarden naar fraaie klas seringen. In de Z-klasse eindigde ze met Pam Pam als negende en in de klasse M werd ze met Solid Tou ch zesde. Den Exter reed op de paarden van Zeelands beste eventing-amazone Marcelle de Kam, die hoogzwan ger is en dus niet in actie kon ko men. Om de viervoeters toch wed- strijdfit te houden, nam de Noord-Bevelandse springamazone plaats in het zadel. „Er was voor mij maar één optie om mijn paar den te laten rijden, en dat was San dy", vond De Kam (31), die zich met haar bolle buik moeiteloos Den Exter wordt in de klasse M Zeeuws kampioen met Solid Tou ch. In de klasse Z gaat die eer naar Den Exters grootste concur rent Mara Klaver met Oeterma. over de fraaie landerijen rond de manege begaf zo hier en daar com mentaar leverend via de micro foon. „Het moest iemand zijn met veel respect voor paarden, want die merries van mij zijn niet be paald makkelijk. Sandy rijdt bijna alleen op van dit soort beesten." Bovendien heeft Den Exter erva ring in deze loodzware tak van paardensport, al dateert die van twintig jaar geleden. Met haar po ny Sapai nam ze zelfs deel aan een EK in Zweden. Met Pam Pam had Sandy den Ex ter dus een valse start, al lag dat vooral aan de nukken van de mer rie. Den Exter: „Volgens mij dacht ze dat ze een cross ging rijden. Ze ging er als een gek vandoor. Ik kon er geen vat op krijgen." Na deze ro deo-rit toonde de Bevelandse dat ze een allrounder is in de paarden sport. Met Pam Pam werkte ze een keurige cross af, waarna ze met Solid Touch op alle drie on derdelen goed uit de verf kwam. Met dat laatste paard werd Den Ex ter zelfs Zeeuws kampioen, omdat ze Mara Klaver uit Wissenkerke met Ganymedes of Lafont nipt voor bleef De deelnemers aan de wedstrijd in Vrouwenpolder kwamen zater dag uit alle windrichtingen. Het evenement krijgt vanwege zijn fraaie en veilige parkoersen en goe de organisatie steeds meer belang stelling. Zaterdag en zondag (toen de recreatiever ingestelde ruiters in actie kwamen) kwamen 270 com binaties aan het vertrek, opnieuw een record. Onder hen waren top pers als Albert Voorn, die met Sel- ma tweede werd in de klasse Z, Alice Naber Lozeman (zeven we ken geleden bevallen van een dochter) en haar man Gert Naber. De wedstrijd in de hoogste klasse (Z) werd gewonnen door Edith Soetens uit Esbeek met Ukkepuk. Alleen de Zeeuwse deelnemers la ten het nog wat afweten als het om de prestatieve insteek gaat. San dy den Exter had in de klassen M en Z alleen concurrentie van Mara Klaver. Ze verdeelden de Zeeuwse titels eerlijk, want Klaver greep die in de klasse Z met Oeterma. Mara Klaver (24) gaat het nog ver schoppen in deze tak van sport. Ze is ongekend fanatiek, heeft in Oeterma een geweldig paard en ze heeft bovendien talent. Binnen een jaar werkte ze zich op van de B- naar de Z-klasse. Alleen het geld om internationaal mee te kun nen doen ontbreekt nog. GOES - Darter Stefan van Duin uit Middelburg is onverwacht Zeeuws kampioen darts gewonnen. In het tiende en laatste rankingtoernooi van de ZDF dat meetelt voor het kampioenschap, haalde hij de hal ve finale. Dat was genoeg voor de eindoverwinning, aangezien klas sementsleider Stefan Marinissen uit Domburg al snel uit het toer nooi werd gegooid. GOES - Thamar Zweistra heeft in Uden goede zaken gedaan in voor- wedstrijden voor het NK dressuur. De amazone uit Schore staat met Hexagons Update op de drempel van het NK in de klasse ZZ Zwaar en met Hexagons Truppa is in de lichte Tour hetzelfde het geval. Met Truppa won ze haar wed strijd, terwijl ze met Update een keer eerste en een keer tweede werd. BERGSCHENHOEK - Bart Maas uit Hansweert is als zesde geëindigd tijdens een nationale mountainbi kewedstrijd in Bergschenhoek. Maas startte vanuit de laatste posi tie en begon meteen aan een in haalrace. Dit leverde hem de zesde stek op bij de elite en de derde bij de beloften. Sebastiaan Zweedijk uit Kapelle reed bij de junioren naar de tiende plaats. HENNUYERES - Agnieta Francke van de Rabo Lady Force is in Hennuye- res (B) tweede geworden in een klimkoers over 52 kilometer. Ploeg genoot Birgit Lavrijssen eindigde als tiende. Christel Janssen viel in de vierde ronde weg uit de kop groep door een lekke band. Bij nieuwelingen finishte de Bel gische Ilka van der Meer, ook uit komend voor de Rabo Lady Force, als zestiende. WOUBRUGGE - Jens van Dam van HGL/KOT'86 is tweede geworden op het NK driebanden klein bij de jeugd. Op de eerste speeldag leed hij twee nederlagen en boekte hij een overwinning. Op de slotdag kwam de Sassenaar sterk terug. Hij won beide partijen en klom op naar de tweede plaats met een moyenne van 1.039. De titel ging naar Kai de Zwart uit Sprundel. NIEUWKOOP - De Vlissingse triat leet Remy Vasseur is zaterdag op het Nederlands kampioenschap halve afstand teleurstellend twaalf de geworden. Hij had gehoopt op een podiumplaats. Na 2,5 kilometer zwemmen, 80 ki lometer fietsen en 20 kilometer lo pen klokte Vasseur 4.07.49. Vlissin- ger Cesar Beilo (17e, 4.11.37) en Middelburger Mark Riemens (21e, 4.13.52) zaten kort achter hem. door Alex Krappen ARNEMUIDEN - Alle favorieten voor de winst in het tafeltennistoernooi om de Hackenbergcup hebben de halve finale overleefd. De enige die dat deed zonder een wedstrijd te verliezen was Daan Mijnsbergen van tafeltennisvereniging Arne- muiden. Hij lijkt dan ook de enige gegadigde om clubgenoot Stefan de Groot van zijn zesde cup op rij af te houden. Mijnsbergen bleef niet alleen onge slagen, hij gaf zijn opponenten bo vendien geen enkele kans. Nog het dichtst bij hem in de buurt kwam William Marinissen (TTC Middel burg). Maar omdat Marinissen ook nog van René Lauwerijssen (het Markiezaat) verloor, werd hij der de achter hem. Het vierde ticket voor de finale ging naar Michel Sperling (TTC Middelburg), al had hij daarbij wel het nodige geluk. Sperling verloor van thuisspeler Jan Zwemer maar deze liet zich daarna verschalken door hekkensluiter Marinus Lich- tendahl (Kapelle). Sperling werd vierde, Zwemer mist de finale. In de andere poule verslikte Stefan de Groot (Arnemuiden) zich in clubgenoot Arjan Korstanje. Gevol gen voor de eerste plaats had dat echter niet. Wel hielp het Korstan je over de streep. Door zijn zege werd Korstanje vierde en zodoen de plaatste hij zich toch voor de fi nale. De twee andere spelers die zich in deze poule voor de finale plaats ten, waren Sören de Witte (TTC Middelburg) en Arnold de Gier (Arnemuiden). De finale van de strijd om de Hac kenbergcup wordt op vrijdag 6 juni gespeeld in Matchpoint'82 aan de Korenbloemlaan te Arne muiden. De wedstrijd begint om 19.30 uur. Sandy den Exter in actie op het onderdeel dressuur. Voor het eerst sinds jaren deed de amazone weer mee aan een samengestelde wedstrijd. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 40