Sport Sporttas Neeskens na acht jaar terug Eto'o deelt kopstoot aan journalist uit Korfballers zitten zonder arbiters Hamelink speelt als enige alles mee PZC Maandag 2 juni 2008 37 „Drie Engelse clubs in de halve finale van de Champions League, twee ervan spelen een prachtige finale. De volgende dag betreuren we allemaal dat Engeland niet meedoet aan het EK. En we weten hoe dat komt: de kracht van de Engelse teams wordt bepaald door buitenlandse spelers." Franz Beckenbauer is een voorstander van de 6+5 regel om het aantal buitenlandse voetballers tegen te gaan. In de Volkskrant. „Dikwijls kon de tegenstander niet anders doen dan mij tegen de grond te werken. Daarom werd ik ook Polle Gazon genoemd." Oud-voetballer Paul van Himst in Het Laatste Nieuws. „Hoe Huntelaar te stoppen is? Pff, ik heb geen idee." De Graafschap-verdediger Stephan Keiler incasseerde dit seizoen zeven tegentreffers van Ajax-spits Klaas-Jan Hun telaar. In VI. „Tja schat, jullie spel mag dan piü spettacolare zijn, helaas zijn de regels zo dat degene die de bal in goal krijgt, wint. En wat heeft Olanda nu ooit gewonnen?" Italië-verdediger Marco Materazzi over het Nederlandse voetbal. In de Telegraaf. „Als je ziet wat de Duitsers in de oorlog hebben aangericht, kon ik niet begrijpen waarom dat land zich sneller ontwikkelde dan Po len. Wij zijn (gedeeltelijk) door de Sovjets bevrijd. Die waren mee dogenloos en hebben ook veel kapotgemaakt in mijn land." Oud-Feyenoorder Ebi Smolarek over zijn vaderland, Po len. In de Telegraaf. Een in 2000 gestolen sport tas van toenmalig assis- tent-bondscoach Johan Nees kens is dit weekeinde opgedo ken bij een Oranje-camping in het Zwitserse Neuenegg. De blauwe KNVB-tas werd acht jaar geleden ontvreemd na het oefenduel Neder land-Polen in Lausanne. Bij de terugbezorgde tas zat een Franstalige brief met excuses. Behalve drie oude chocolade repen en een flesje shampoo zaten in de tas ook enkele no titieboekjes van Neeskens, met hierin telefoonnummers en gegevens over spelers. Samuel Eto'o is in zijn va derland Kameroen in op spraak geraakt. De aanvaller van FC Barcelona zou vrijdag na een persconferentie van de nationale ploeg een kop stoot hebben gegeven aan een journalist. „Hij pakte me bij m'n nek en gaf me een kopstoot. Nu ben ik een tand kwijt", aldus Phi lippe Bony, de aangevallen journalist. Kameroen speelt zaterdag een kwalificatiewed strijd voor het WK tegen Kaapverdië. Bony zei gerechtelijke stap pen te overwegen tegen Eto'o. Het programma veldkorf- bal in de vierde klasse ging er zaterdag helemaal uit. De oorzaak: er waren voor de drie wedstrijden geen scheids rechters beschikbaar. Vlissin- ger Johan Meesen van de korf- balbond verklaart dat er op dat niveau een tekort aan arbi ters is. „Vorige week meldde zowat iedereen zich af. Van wege blessures, maar moge lijk ook omdat de motivatie er aan het einde van het sei zoen niet echt meer is." Atlas, Zaamslag, KVK en Vol harding spelen hun wedstrij den nu op woensdag. Arjan Hamelink beleefde met Zaamslag niet alleen de primeur van promotie naar de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De betrouwbare laatste man, uit eigen kweek, was ook de enige speler die dit seizoen van het begin tot het eind meedeed. Na 22 competitie wedstrijden en vijf nacompe- titiewedstrijden kwam hij aan het maximale aantal van 2430 speelminuten. Als klap op de vuurpijl werd de 21-jarige Hamelink door le den en supporters van Zaam slag ook gekozen tot speler van het jaar. Real Madrid heeft afgelopen seizoen 100 miljoen euro winst gemaakt, 60 miljoen meer dan een jaar eerder. Die cijfers maakte Ramon Calderon, voorzitter van de Spaanse voetbal club, zondag bekend. Ondanks de positieve cijfers bevindt Real Madrid zich nog al tijd diep in de rode cijfers. De landskampioen heeft een schuld van 240 miljoen euro. Toen Calderon in 2006 aantrad was dat nog 200 miljoen. De Madrilenen betaalden afgelopen jaar forse transfersommen voor onder meer Arjen Robben (35 miljoen euro) en Wesley Sneijder (27 miljoen). Calderon zei zich geen zorgen te maken over het torenhoge be drag dat zijn club nog in de min staat. De Madrileen benadruk te dat de omzet van De Koninklijke sinds zijn komst is verdub beld. en voorrecht huisd, heb een kleine en ben in middels 37. Ik loop alleen nog wan neer ik zin heb. Nou, dat had ik toen ik vanmorgen opstond. Ik heb Niels gebeld, die heeft me aan gemeld en mijn startnummer op gehaald. Ik heb genoten onder weg. Het is een snel parkoers, met weinig bochten en oneffenheden. Dit kan in de toekomst wel eens een heel snelle 10 kilometerwed strijd worden." Voor Jacqueline Baas was de Fami lieloop haar debuut als atlete. De Souburgse, die jarenlang korfbalde in Fortis 1, deed mee aan de 3 kilo meter. „Ik loop bij de sportschool op de band, maar dat ging benau wen. Ik wilde naar buiten en heb in de B-wegen wat geoefend. Het is in elke geval voor herhaling vat baar. Dit is verslavend." Als het aan Cor de Voogd ligt, is óók hij er bij een volgende editie weer bij. „Het was genieten", zei de 82-jari- ge atleet uit Renesse. „Het gaat mij niet om de tijd of de klassering. Ik geef iedereen een voorspong. Ik ge niet van de mensen, de omgeving en de sfeer. Lopen is voor mij een voorrecht. Ik ben blij dat ik dit nog kan doen." Zelfs de nummer laatst van zaterdag kon nog lachen. Ingrid van Oorschot (41) ervoer de race over 10 kilometer als slopend, maar haalde de streep toch maar mooi. „In februari ben ik samen met twee collega's (Marlies Veer- hoek en Rianne Minnaard) met het schema uit de krant begonnen en nu loop ik de 10 kilometer uit. Dat geeft voldoening. In het begin vond ik het vervelend dat ik die be zemwagen achter me had. Dat gaf een bepaalde druk. Maar ongeveer halverwege kon het me niks meer kon schelen en dacht ik alleen maar aan finishen". Na de finish viel ze in de armen van haar collega's en was een klate rend applaus van het publiek haar deel. „Ik heb zoveel plezier in het lopen gekregen dat ik ermee door ga", zei Van Oorschot. Misschien was dat nog wel het mooiste com pliment voor de organisatoren van de Familieloop. De 12-jarige Tineke van Dort etaleerde haar klasse op de 3 kilometer en zegevierde. foto Lex de Meester Ingrid van Oorschot is blij dat ze de finish heeft gehaald. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 39