Sport VC Vlissingen gaat de Belgische transfermarkt op aan het einde van zijn Latijn Jong Ambon blinkt in finale nacompetitie uit in het missen van kansen Jongens TC Souburg mogen naar het NK Rini Verwest samen met broer verder FC Lisse stevent op de landstitel af Peter de Jong haakt op laatste moment af bij tweedeklasser. tr Zondag-vierdeklasser is oppermachtig, maar verliest van FC Bergen. w PZC Maandag 2 juni 2008 135 OOST-SOUBURG - - Het jongens team van tennisclub Souburg is gis teren kampioen van de hoofdklas se geworden. De ploeg versloeg op de laatste speeldag Halsteren met 6-0. Sou burg mag nu meedoen aan het Ne derlands kampioenschap. Op het NK komen acht teams uit. Het team van Souburg bestond uit Mark van Iersel, Bart Ovaa, Tim Visser en Len de Jager. SCHARENDIJKE - Rini Verwest gaat volgend seizoen samen met zijn broer Kees aan de slag als trainer van Brouwershaven. Kees Verwest stond dit seizoen al als trainer aan het roer bij de zaterdag-vierdeklas ser. „Nadat ik door enkele andere clubs ben benaderd, heb ik deze week mijn keuze gemaakt", zei hij zaterdag in Scharendijke, waar hij zijn oude club ZSC'62 zag promo veren naar de derde klasse. LISSE - De strijd om het landskam pioenschap in het zaterdagvoetbal lijkt beslist. FC Lisse rekende zater dag af met Spakenburg: 6-2. Hierdoor heeft Lisse morgen in Hardenberg tegen HHC aan een gelijkspel genoeg om de titel op te eisen. FC Lisse heeft na drie wed strijden nu zeven punten. Spaken burg staat op twee punten, terwijl HHC Hardenberg na twee duels slechts één punt heeft. GOES - Peter de Jong verlaat Vlissin gen. De centrale verdediger komt volgend voetbalseizoen uit voor Halsteren. Die ploeg staat onder leiding van Cees Houtepen. De Jong maakte zijn beslissing vrij dagavond bekend aan trainer Ruud Pennings van Vlissingen. „Het moment is ongelukkig", al dus de oefenmeester. „Ik had het graag iets eerder gehoord, omdat we dan eerder op zoek naar een vervanger hadden kunnen gaan." „Peter de Jong heeft zijn waarde voor Vlissingen, maar niemand is onvervangbaar", vindt Pennings. „Ik wil ook alleen maar werken met spelers die graag voor Vlissin gen willen voetballen." De overschrijvingstermijn voor het amateurvoetbal mag dan ver streken zijn, Vlissingen gaat toch nog proberen een nieuwe speler aan te trekken. De club richt zich hierbij op de Belgische transfer markt. „Er zijn twee opties", zegt Pen nings. „We zouden nog iemand uit het betaalde voetbal kunnen aantrekken. Dat moet dan voor 15 juli gebeuren. Ja, en de Belgische markt ligt nog tot 15 augustus op gang. De carrousel daar begint nu pas te draaien." Overigens is Vlissingen van plan nog een tweede speler aan te trek ken. „In verdedigend opzicht kun nen we nog wel iemand gebrui ken", vindt Pennings. De overschrijvingen zijn: Zondag eerste klasse. RCS. Nieuw: Murad Bobouh (Walche ren), Guus Toornstra (FC Dauwendaele), Marik Waterman, Steven Visser (beiden GPC Vlissingen), Abdul Adendi, Regilio van der Pitte (beiden Vlissingen), Randy Lauret (Zaamslag). Vertrokken: Rudley St Jago (Vlissingen) Zondag tweede klasse. Terneuzen. Nieuw: Peter Reijn (Hoek), Serge Merckx (Steen), Dennis van Leeu wen (RIA W.), Dylan Nooteboom (Oost burg). Vertrokken: Mustafa Yilmaz (AZW), Jules Bazelier (Terneuzense Boys). Vlissingen. Nieuw: Bésar Xhoxhaj, André Siereveld (beiden Kloetinge), Rudley St Ja- go (RCS), Jihad Azzagari (Jong FC Utrecht). Vertrokken: Chiel Maranus (Domburg), Mark Minderhoud (De Noor mannen), Jeremy Hill (Veere), Tim van der Vlies (Jong Ambon), Abubakar Kou- rouman (Terneuzense Boys) en Peter de Jong (Halsteren). Zondag derde klasse. Goes. Nieuw: Rodi Urani (Vlissingen), Ro bin de Pagter (Kloetinge), Rick de Punder (Patrijzen), Tun Trang (Patrijzen), Lionel Fitsch (Kloetinge A1), Kyle Doesburg (Kloetinge) Vertrokken: Geert Bos- schaart (Hoek), Arjan Pijnen (Zierikzee), Mark van Haneghem (Borssele), Thomas Ennik (Robur). Zeelandia Middelburg. Nieuw: Ferhan Topal, Haluk Tamambai (beiden Nieuw- dorp), Jesper Davidse (eigen jeugd), Pas cal van de Berg (opnieuw begonnen). Ver trokken: Eddy de Looff (Serooskerke), Ke vin Verboom (Duiveland), Ainsley Jansen (onbekend). Zierikzee. Nieuw: Robert-Jan van de Ge- nugten (Colijnsplaatse Boys), Daan Ruiten beek (Dreischor), Frank van der Helm (Dreischor), Rick Bevelander (WIK'57), Bouke de Jonge (Bruse Boys), Werner werd met name gecreëerd door het krachtvoetbal van Dubbeldam. Brussé hield Zierikzee wel lang op de been, hoewel hij zelf bijna op één been stond te keepen. Bij zijn eerste doeltrap blesseerde hij zich aan zijn heup. In het vervolg kon hij geen bal meer trappen. Doel trappen liet hij aan Freek Torens- ma en Martijn van Grunsven over, uittrappen vermeed hij door alle ballen te gooien. Zijn keeperskwaliteiten bleven ech ter onaangetast. In de eerste helft keerde hij met een stijlvolle reflex een inzet vanaf een paar meter. In de tweede helft stopte hij een straf schop die hij zelf had veroorzaakt. Even later keerde hij een schot van dichtbij met zijn voeten. Twee keer was hij kansloos. Direct na rust op een schot van de boom lange Sjoerd Boutens, wiens schot via de paal binnenviel (0-1). En tien minuten voor tijd pareerde hij een schot, maar werd de re bound binnengewerkt door Rory Willemstijn (1-2). Een minuut na de openingsgoal had Mathijs Hage al 1-1 gemaakt. Ondanks enkele kansen was Zierik zee met name veroordeeld tot het tegenhouden van Dubbeldam. „De jongens hadden het achterin zo zwaar met de spitsen van Dub beldam en dat werkte door wan neer we zelf balbezit hadden." Zierikzee-Dubbeldam 1-2 (0-0). 48. Sjoerd Boutens 0-1, 49. Mathijs Hage 1-1, 80. Rory Willemstijn 1-2. Scheids rechter: A.J. Hesselmans (Esbeek). Gele kaart: Peter Brussé (Zierikzee). Aantal toe schouwers: 350. Finale bij Madese Boys Zierikzee en CHC/Orka ont moeten elkaar komende zon dagmiddag op het veld van Ma dese Boys. CHC/Orka is dan de tegenstan der van de Schouwse voetbal ploeg in de verliezersfinale van de nacompetitie. De Bossche club (Concordia svd Hertogstad Combinatie) verloor gisteren met 5-2 de nacompetitiefinale van RKWO. CHC/Orka won in de derde klasse C de tweede periode. In de derde periode won het ver volgens geen wedstrijd meer. Boot (Brouwershaven), Arjan Pijnen (Goes) en Stefan Smalheer (ZSC'62). Vertrokken: Mathijs Hage (Baronie) en Thomas Vos (Mevo). Aardenburg. Nieuw: Arjen Worst, Me- rijn van der Plas (beiden Breskens), Koen de Bruijne (Groede), Bart van de Sande (SV Eede). Vertrokken: Jelle de Vreeze, Manuel Marechal (beiden Middelkerke). HW'24. Nieuw: Jorden Takedinne (SSV'65), Niels Breijaert (Hoek 2), Gert-Jan van den Dries (Hontenisse), Den nis Buijs (Steen). Vertrokken: Jari Vyae- ne, Jaymi de Visser (beiden Vrasene), Tim Mechelinck (Hoek). Steen. Nieuw: Dave de Waal (Hontenis se), Remy Neve (HW'24 A1). Vertrok ken: Siem Gans (RIA Westdorpe), Angelo Plasschaert (Axel), Dennis Buijs (HW'24). Zondag vierde klasse. Jong Ambon. Nieuw: Leroy Patty (VCK), Zilvano Tuhuleruw (GPC Vlissingen), Tim van der Vlies (Vlissingen). Vertrokken: Jo- simar Pattinama (Hoek), Yoni Sahertian (Heukelum). Walcheren. Nieuw: Ko Uiterhoeve, Ro bin van de Velde (beiden Domburg), Niels Slager, Stefan Vrijenhoek (beiden Zeeland Sport), Nigel Holmes (Colijns plaatse Boys). Vertrokken: Thomas Arendts, Martijn Jansen (beiden VCK), Murad Bobouh (RCS), Daniël Elebe (Veere). Domburg. Nieuw: Chiel Maranus (Vlissin gen), Jeffrey Alewijnse (MZVC). Vertrok ken: Wilco van Eijzeren (Oostkapelle), Ko Uitterhoeve, Robin van de Velde (beiden Walcheren). Zeeland Sport. Nieuw: Samuel Sanderse (VCK), Abdi Yousoufahmed (Walcheren). Vertrokken: Niels Slager, Stefan Vrijen hoek (beiden Walcheren), Jacques Blijle- vens, Jamal Bouzambou (beiden Vlissin gen), Dennis Bootsgezel, Geert Francke (beiden gestopt). Martin Waisapy, de aanvoerder van Jong Ambon, probeert de bal te contro leren in het duel met FC Bergen. foto Willem Mieras door Ron de Waal GOES - De voetballers van Jong Ambon moeten op herhaling te gen SC Emma (Dordrecht) om als nog promotie naar de derde klas se af te dwingen. De Middelburg se ploeg verzuimde in de eerste helft om FC Bergen op achter stand te zetten en kreeg kort na rust prompt het deksel op de neus: 1-0. Het contrast was gistermiddag in Goes levensgroot. Aan de ene kant een hossende Brabanders die de promotie naar de derde klasse vierden, aan de andere kant versla gen spelers van Jong Ambon. Na dat eerst naast het kampioen schap werd gegrepen, werd gister middag ook op het veld van Goes de finale van de nacompetitie niet tot een goed einde gebracht. „Dit was de tweede domper op rij dus", zei trainer Paul Telussa kort na afloop van het teleurstellende duel. „Niet dat we de mindere partij waren vanmiddag, integen deel zelfs. Maar opnieuw kwam ons manco weer om de hoek kijken. We creëeren voldoende kansen, maar het benutten hier van lieten we opnieuw afweten. Dat het weer niet is gelukt heb ben we toch echt aan onszelf te wijten." Met name Levi Waisapy kreeg de bal er niet in. Hij had zijn ploeg gistermiddag diverse malen in een rustiger vaarwater kunnen schie ten. In een zeer nerveuze ope ningsfase kreeg de spits al in de derde minuut een goede mogelijk heid om de score te openen, maar hij stuitte op keeper Dennis Hage naars van FC Bergen. Nadat ook Daniël Pattinama keeper Hage naars op zijn weg had gevonden, kreeg Levi Waisapy nog twee dot ten van kansen om zijn ploeg op voorsprong te zetten. Oog in oog met de Brabantse goalie lukte het Waisapy echter niet om de ope ningstreffer te produceren. Kort daarna mocht Jong Ambon ook nog van geluk spreken dat het niet op achterstand kwam, toen keeper Bas Rijkeboer knap reageer de op een inzet van de lange Niels de Haan. Jong Ambon treft SC Emma Jong Ambon speelt woensdaga vond tegen SC Emma voor een plaats in de verliezersfinale van de nacompetitie. »- SC Emma, uit Dordrecht, ver loor gisteren de nacompetitiefi nale van BMC uit Berlicum met 2-1 De winnaar van het duel Jong Ambon-SC Emma komt zon dag uit tegen de winnaar van het duel tussen Sarto (Tilburg) en Acht (Eindhoven). De winnaar van die finale speelt volgend seizoen in de derde klasse. De extra plaats is ontstaan doordat SV Triborgh is wegge vallen uit de eerste klasse. Vlak na de hervatting was het ech ter toch raak voor de ploeg uit Ber gen op Zoom. Met enig fortuin kreeg Thijs Quaden de bal op rechts plotseling voor zijn voeten. Met een bekeken schot in de verre hoek was de voorsprong een feit voor FC Bergen: 1-0. Dat was een domper van jewelste, waar Jong Ambon zich nauwelijks meer over heen kon zetten. Waar in de eerste helft de kansen voldoende aanwezig waren om te scoren, daar kwam de ploeg van Telussa na de tegentreffer vrijwel niet meer voor het vijandelijke doel. De wil en de passie waren nog wel aanwezig, maar het lever de geen enkele mogelijkheid meer op. „We hadden in de tweede helft dan wel een optisch over wicht, maar aanvallend werden we redelijk lam gelegd", moest Te lussa erkennen. Voor de trainer rest in de komen de dagen de lastige taak zijn spe lers het besef bij te brengen, dat Jong Ambon wel degelijk een ploeg heeft die in de derde klasse thuis hoort. FC Bergen-Jong Ambon 1-0 (0-0). 47. Thijs Quaden 1-0. Scheidsrechter: J.L.P. Willems (Rosmalen). Gele kaart: Harold Wilting, Niels de Haan (FC Bergen). Aan tal toeschouwers: 500. WJ De voetballers van Jong Ambon verliezen de finale van de nacom petitie tegen FC Bergen: 0-1. Vooral Levi Waisapy mist veel kansen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37