Sport TOP wacht een spannend slot, Swift speelt zich al veilig Zaamslag kan niet zonder de derby tegen Terneuzense Boys Hoek hoopt tevergeefs op terugkeer Human ZSC'62 promoveert Eindzege Vleugel en Sprinkhuizen Joziasse en Hofland vooraan in Ardennen Zeeuws-Vlamingen naar de eerste klasse na 3-i-zege op Almkerk. Arnemuiden-speler Wolf enige aanwinst GPC Vlissingen. Overgangsklasser Fortis geeft Oost-Arnhem één helft goed tegengas. Acht verschillende doelpuntenmakers bij Schouwse voetbalploeg. WPZC Maandag 2 juni 2008 33 De Zaamslag-supporters vierden in Dinteloord volop feest. Hun ploeg pro moveerde voor het eerst naar de eerste klasse. foto A. Krijger door René van Stee DINTELOORD - Hij moest het na af loop eventjes laten bezinken. Na langdurig blessureleed aan zijn en kel en rug had Tom Nieuwelink niet verwacht dat hij nog een cru ciale rol zou spelen in de promotie- jacht van Zaamslag. Mede dankzij zijn doelpunt versloeg zijn ploeg in Dinteloord Almkerk met 3-1 in de finale van nacompetitie. Een dolblije Nieuwelink: „Het is ongelooflijk. De doelstelling was om een zorgeloos seizoen te draaien. Dat is dus méér dan ge lukt." Zaamslag won verdiend. Almkerk mocht van geluk spreken dat de Zeeuws-Vlamingen de wedstrijd in het eerste halfuur verzuimden te beslissen. De 1-0 kwam al na vier minuten op het scorebord. Tom Nieuwelink was de koele af maker van een fraaie aanval. Een kwartier voor rust viel de 1-1. Die werd ingeluid na slordig balverlies van Zaamslag op het middenveld door Barry van der Hooft TERNEUZEN - Hoek gaat de komen de weken in België nog op zoek naar een extra aanvaller. De Zeeuws-Vlaamse zaterdag-hoofd klasser hoopte op de terugkeer van Arjan Human, maar de uit Middelburg afkomstige spits be sloot bij ASWH te blijven. Hoofdklasse zaterdag. Hoek. Nieuw: Geert Bosschaart (Goes), Corné Schilperoort, Regilio Pinas (beiden Kloetinge), Tim Mechelink (HW'24), Jo- simar Pattinama (Jong Ambon). Ver trokken: Pieter de Munnik (DFS), Sam Ysebaert (Patro Eisden), Djamel Buyse en Ramazan Kesikbas (beiden Terneuzense Boys), Niels Breijaert (HW'24). Eerste klasse zaterdag. Terneuzense Boys. Nieuw: Djamel Buyse, Ramazan Kesikbas (beiden Hoek), Abubakar Kourouman (Vlissingen), Jules en in een fase waarin de ploeg te veel ruimte weggaf Na rust was het duel meer in even wicht. In de 71e minuut kwam Zaamslag op 2-1. De over links op gekomen Coen Goossen verraste uit een moeilijke hoek de Alm- kerk-goalie. Via een strafschop van Arjan Hamelink werd het nog 3-1. Na het laatste fluitsignaal kon alles wat Zaamslag was uiteraard zijn of haar geluk niet op. De ploeg speelt voor het eerst in de eerste klasse. Een schertsende Mario de Fouw: „Dan komen we Terneuzense Boys weer tegen. Zaamslag kan echt niet zonder die derby." Zaamslag-Almkerk 3-1 (1-1). 4. Tom Nieuwelink 1-0, 30. Robert Versteeg 1-1, 71. Coen Goossen 2-1, 87. Arjan Hame link 3-1 (strafschop). Scheidsrechter: j. Uitterhoeve fs-Gravenpolder). Rode kaart: Martijn Verweij (Almkerk). Gele kaart: Walter Pellekaan, Rik Donker (Alm kerk), Tommy Tissink, Ugur Kahveci (Zaamslag). Aantal toeschouwers: 900. fjil Zaamslag promoveert voor de eerste keer naar de eerste klasse na de 3-1-overwinning op Alm kerk in de finale van de nacompe titie. Bazelier (Terneuzen). Vertrokken: Ben Ongenae (Biervliet), Jordi Goossen (Hoek 2). Zaamslag. Vertrokken: Jean Dooms (Ter- neuzen), Björn den Hamer (RIA. W), John ny Kloonen (Hoek), Jan-Gerard Hartman (Terneuzense Boys). GPC Vlissingen. Nieuw: Jeanot Wolf (Ar- nemuiden). Vertrokken: Rodi Uranie (Goes), Najim Boughmari (Kloetinge), Joey van Zalen (Veere), Michel Carol (Nieuwland). Kloetinge. Nieuw: Marinus Baas (Arne- muiden), Teun Rentmeester, Jeroen Westrate (beiden Nieuwdorp), Najim Boughmari (GPC Vlissingen), Rick Mulder, Björn Quartel (A-junioren), Wesley den Hollander (tweede selectie). Vertrokken: Robin de Pagter (Goes), Corné Schilper oort, Regilio Pinas (beiden Hoek), André Siereveld (VC Vlissingen), Kyle Doesburg (Goes), Bésar Xhoxhaj (Vlissingen). Tweede klasse zaterdag. SSV'65. Nieuw: Thomas Matheijer (Krab- bendijke), Lucas Besters (Kloetinge 2), Mitchel van Belzen (RBC), Aleksander Vel- janovski (Hansweertse Boys), Chris Kabuli (Vlissingen A1Vertrokken: Christol van door JaapJan Ritsema GOES - In de slotronde van de veld- korfbalcompetitie wordt het zater dag spannend in met name de eer ste en de tweede klasse. Eersteklas ser All Ready (Zierikzee) pakte een punt tegen Avanti en deed daar mee goede zaken in de strijd tegen degradatie. Tweedeklasser TOP klopte ACKC en is nu nog in de ra ce voor een promotieduel. Oost Arnhem-Fortis 18-8: Na an derhalf uur vertraging werd het duel toch nog gespeeld. „We had den een voorbereiding van niets", zei coach Aarnout Crucq. Desalniet temin speelde de Souburgse over gangsklasser naar zijn beleving een verdienstelijke eerste helft. Bij 11-6 zakte het echter in elkaar. Scores Fortis: Niels Bebelaar 3, Remco Crucq 2, Mark Trimpe, Elze Blankenburgh en Chantal Caljouw 1. Kinderdijk-Tjoba 15-16: De num mers drie en vier maakten er een spannende pot van in Alblasser- dam. Tjoba trok aan het langste eind. Scores Tjoba: Marcel de Dreu 5, Sander Harinck en Melissa de Jonge 3, Johanneke Vleugel 2, Robert van Schaik, Dennis SCHARENDIJKE - Naast Wolfaarts- dijk promoveert ZSC'62 naar de derde klasse van het zaterdagvoet bal. Door de 8-1-overwinning van zaterdag op Alliance eindigde de ploeg uit Scharendijke als tweede in de nacompetitiepoule. Voor rust was al duidelijk dat de Schouwse formatie een maatje te groot was voor de Roosendaalse ploeg. Het eerste doelpunt (Kasi- mier Snoek) viel 'pas' na 27 minu- Campenhout (Oosterhout), Chafik Aitih- da (onbekend), Mo Ben Sadik (Heerjans- dam), Luc van Loon (Heinenoord), Jorden Takiddine (HW'24). Nieuwdorp. Nieuw: William Sailet (Patrij zen), Kevin Joosse (Kapelle), Michel van Hese (SSV'65 2). Vertrokken: Jeroen Weststrate, Teun Rentmeester (beiden Kloetinge), Vincent Lous (Volharding), Ha- luk Tamambay, Ferhan Topal (beiden Zee- landia M'burg). Bruse Boys. Nieuw: Rudi van der Bijl (RBC Roosendaal). Vertrokken: Johan Vroegindeweij, Elwin Buskop, Remco Groen (allen DJS) en Bouke de Jonge (Zie rikzee). Duiveland. Nieuw: Kevin Verboom (Zee- landia Middelburg) en Stephan van Vugt (Renesse). Arnemuiden. Vertrokken: Peter Bil (ge stopt), Marinus Baas (Kloetinge), Jeanot Wolf (GPC). Serooskerke. Nieuw: Arjen Francke, Jef frey Poppe (beiden A-jeugd Serooskerke), Rogier Wauwe (A-jeugd Zeelandia Middel burg), Marvin Etsburg (TSC), Eddy de Looff (Zeelandia Middelburg). Vertrok ken: Ezra de Korte (FC Dauwendaele). Broerse en Kim van de Broeke 1 Swift-Pernix 14-12: In een rechts reeks duel met de degradatieconcur rent uit Leiden speelde het Middel burgse Swift zich veilig. Coach Ralph Gillissen sprak van een men tale overwinning. Hij zag de nodi ge spanning in de openingsfase ver taald in onnodige fouten, waardoor Pernix in de race bleef, maar com plimenteerde zijn ploeg met het harde knokken in de tweede helft. Scores Swift: Richard Geldof 5, Ivo de Hond 4, Paul van den Berg 2, Anita Hoekstra, Judith Steenbergen en Mathijs Pagé 1. All Ready-Avanti 11-11: Met een maximale inspanning heeft All Rea dy een punt van mogelijk grote waarde binnen gesleept. Door het verlies van De Vinken staan beide ploegen met zeven punten op de gedeelde zevende plaats. Scores All Ready: Marcel Joziasse 5, Jan Willem van Nieuwenhuijze 2, Remy Quist, Desiree Voshart, Anouk van Tiggel- hoven en Krista Bergsma 1 TOP-ACKC 13-7: Voor rust (5-5) was TOP wat ongelukkig in de af ronding, na de thee werd een ho ger rendement gehaald en stond het verdedigend als een huis. Een prima generale repetitie voor de topper van volgende week wan neer TOP in een rechtstreeks duel met Merwede mag uitmaken wie ten, maar daarna was de beer los. In de volgende achttien minuten werd namelijk nog drie keer ge scoord. Na rust voerde ZSC'62 de score verder op. Opmerkelijk was dat de thuisploeg acht verschillen de doelpuntenmakers had. ZSC'62- Alliance 8-1 (4-0) 27. Kasimier Snoek 1-0, 33. Jan Willem Dorreman 2-0, 40. Arjan Smalheer 3-0, 44. Niels van de Moezel 4-0, 52. Gerard Verhoek 5-0, 55. Fouad Aouraghe 5-1, 65. Marco de Jonge 6-1 (strafschop), 75. Edgar Louwerse 7-1, 89. Jos Erades 8-1. Gele kaart Rick Pen- ders en Ivo Jooren (beiden Alliance). Scheidsrechter: R.J. Colle (Leerdam) Aan tal toeschouwers: 100. Arjan Human keert niet terug naar hoofdklasser Hoek. Oostkapelle. Nieuw: Wilco van Eijzeren (Domburg), Wilco de Keuning (Veere). VCK. Nieuw: Thomas Arendts, Martijn Jansen (beiden Walcheren). Vertrokken: Leroy Patty (Jong Ambon), Samuel San- derse (Zeeland Sport). op de tweede plaats eindigt. Scores TOP: Petra de Ridder en Jordi Meulmeester 3, Nelleke van Belzen en Jantine Meulmeester 2, Frank Bouwsma, Jeanine Marijs en Peter van Belzen 1. Togo-Ondo 9-10: Het Goese Togo was 60 minuten dominant, maar vergat te scoren op de breekpun ten. Toen een onmachtig Ondo leek te berusten in de nederlaag mikte Joris Hoogwerf twee keer raak van afstand en klaarden de in vallende A-junioren Jeroen Mesu en Ronald Wisse alsnog de klus voor de ploeg uit Sint-Laurens. Scores Togo: Marscha van Belzen 4, Rob- bertjan Huijbregtse 2, Marcel Viergever, Dennis Boelman en Johan Wondergem 1. Scores Ondo: Jeroen Mesu en Joris Hoog werf 3, Wim Allaart en Annelie Wisse 2. Seolto-Stormvogels 10-10: De twee gehavende ploegen hielden elkaar in balans. Een opvallend aanwezige scheidsrechter was kwis tig met strafworpen voor Seolto, waardoor Stormvogels op de proef werd gesteld. De Westkapellenaars hadden de beste start (1-5), maar zagen Seolto daarna het initiatief overnemen. Scores Seolto: Anniek Reijnierse 6, Ma- riëlle Francke 2, Remy Schuuring en Den- nis Goedegebuur 1. Scores Stormvo gels: Arjen Schoe 3, Frank Peene, Franc- ky Koole en Arja Groenleer 2, Niek Peene 1. ARNEMUIDEN - Eddy Sprinkhuizen en Esmee Vleugel hebben beiden overtuigend het jeugdtennistoer- nooi in Arnemuiden op hun naam geschreven. Sprinkhuizen deed dat in de jongens enkel tot en met 17 jaar, Vleugel in dezelfde leeftijdsklasse voor de meisjes. Mede door afwezigheid van Mari lyn van Leerdam hoefde laatstge noemde slechts twee partijen te spelen. Beiden won ze. Sprinkhui zen speelde één partij meer, maar kende eveneens weinig proble men. In de finale was hij met 6-1 6-3 te sterk voor Guido Steketee. LA ROCHE EN ARDENNE - Bij de Na- tuurmarathon in België, met start en finish in La Roche en Ardenne, hebben de Dynamica-atleten Sjac- co Joziasse en Robin Hofland een uitstekende prestatie geleverd. Jo ziasse werd tweede in het over all-klassement, terwijl Hofland be slag legde op de zesde plaats. Om 9.30 uur startten gistermorgen enkele honderden atleten voor de loodzware beproeving in de Arden nen. De eerste tien kilometer liep het parkoers vrijwel uitsluitend omhoog. Tot aan kilometer 35 wis selden steile hellingen en gladde af dalingen zich in hoog tempo af Lange tijd liepen Joziasse en Hof land zij aan zij, maar in de slotkilo- meters ontdeed Joziasse zich van zijn Vlissingse clubgenoot. In een tijd van 3.18 uur finishte Joziasse als eerste in de categorie 35-39 jaar. Hofland werd in 3.23 uur derde in de categorie 40-44 jaar.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35