Sport 'Dit is prachtig voor de club en het dorp' Flohil geeft aanzet tot solide zege MLTC 1 VCK zet het zestigjarig bestaan luister bij met promotie. Mannenteam Souburg degradeert na verlies tegen Boskreek. Zeeuwse judoka's succesvol in Papendal Van der Graaff in middenmoot München Kevin Spruijt pakt podiumplaats in België Hole-in-one voor Marjan Verbunt Beije wordt tiende in Tweestedenloop Junioren Oemoemenoe winnen beachtoernooi 32 Maandag 2 juni 2008 pzcW door Jan Dagevos DOMBURG - Een jubileum met een gouden randje. VCK vierde zater dag het zestigjarig bestaan en kreeg het mooist denkbare ca deau. De hoofdmacht dwong op het veld van Domburg in de fina le van de nacompetitie promotie af naar de tweede klasse. Oppo nent Veere was kansloos: 3-0. Het bereiken van de tweede klas se is voor VCK en mijlpaal. Nog nooit kwam de club op dat ama teurniveau uit. „Dit is prachtig voor de club en het dorp", zei een trotse trainer Hans de Nooijer. „Het gaat er allemaal zo gemoede lijk aan toe. Hier doe je het ook al lemaal voor. Natuurlijk geniet ik zelf ook. Ik ben als trainer nog nooit kampioen geworden of met een team gepromoveerd." De oefenmeester keerde dit sei zoen als hoofdtrainer terug op de velden en bouwde met VCK aan iets moois. In de competitie moest de ploeg wel afhaken in de titelrace, maar in de nacompetitie pakte de selectie de draad weer op. Klundert, AZW en ook Veere moesten eraan geloven. „We heb ben een prachtige groep", stelde De Nooijer. „Het is een goede lich ting. Van achteruit staat het goed en we zijn niet van elf man afhan kelijk, we hebben een brede selec tie. We zullen het best lastig krij gen in die tweede klasse, maar we kunnen de boel misschien ook wel uitbouwen. De ploeg zit nog niet aan zijn plafond." De oefenmeester deed zaterdag een meesterzet in het duel met Veere. Normaliter speelt zijn ploeg in een 4-4-2-systeem, maar nu in de finale koos hij vol voor de aanval en speelde hij met drie spitsen (Erik Goudt, Merijn Dek en Bouwen Legemate). Veere, dat achterin één-op-éen speelde, wist zich er geen raad mee en werd er in de eerste helft compleet door overrompeld. Na één minuut lag de bal al in het VCK, het elftal van Hans de Nooijer (geheel links), viert de winst op Veere. foto Lex de Meester doel. Merijn Dek speelde de snelle Erik Goudt aan en die mocht ver volgens ongehinderd de 1-0 bin nenschieten. Veere drong hierna even aan, maar kon niet echt een vuist maken. De ploeg maakte een matte indruk en lag voortdu rend onder bij een verbeten strij dend VCK. In de 30e minuut werd het 2-0, toen Dek met een fraaie steekpass Goudt vrij voor de keeper zette. De spits rondde andermaal bekwaam af. Goudt groeide uit tot man van de wedstrijd. In de 67e minuut stoomde hij van het middenveld op en haalde hij met links vernie tigend uit: 3-0. Hij bracht zijn to taal in de nacompetitie daarmee op vijf treffers, net zoveel als in de reguliere competitie. „Onze kracht is het collectief', zei Goudt. „Eigenlijk is dit heel bij zonder. Vorig jaar vochten we nog tegen degradatie en nu pro moveren we." En Veere... Dat stond er zaterdag bij en keek ernaar. De formatie heeft genoeg kwaliteit in de gele deren, maar blokkeerde volledig. Niet voor het eerst overigens, want Veere stond voor de derde keer in de finale van de nacompe titie, maar greep ook nu weer mis. „We hebben ons niveau niet gehaald vandaag", oordeelde mid denvelder Theo van Tatenhove, „en dan is het terecht dat je ver liest. Wat dat met ons en die na- VCK bereikt een mijlpaal in de historie van de club. De club pro moveert na een 3-0-zege op Veere naar de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. competitie is, weet ik niet, maar het lukt maar niet. De teleurstel ling is wederom erg groot." Karakteristiek VCK-Veere 3-0 (2-0). 1. Erik Goudt 1 -0, 30. Erik Goudt 2-0, 67. Erik Goudt 3-0. Scheids rechter: S. van Wijk (Nieuw- Lekkerland). Gele kaart: René Michel Gerritsen en Giacomo Wattel (beiden Veere). Aantal toeschouwers: 1100. door Arnoud Stok middelburg - Hoewel het tennis- seizoen er al zo goed als op zit voor MLTC 1, heeft de ploeg giste ren nog een prima overwinning ge boekt op Prinsenbeek. In de uit wedstrijd in de landelijke derde klasse gemengd werd het 5-3 voor de Middelburgers. Milou Flohil trapte goed af tegen Nienke Planting en deed dat door overtuigend te winnen: 6-0 6-2. Jeantien van den Dries behaalde in de daaropvolgende partij hetzelf de resultaat, maar dan in drie sets: 6-12-6 6-2. Dmitri van Hoof was tijdens het eerste mannenenkelspel de eerste die zijn hoofd moest buigen. Hij verloor met 7-5 6-4 van Niels Bot. Het tweede mannenduel werd wel gewonnen. Sven Vermeulen was met 6-4 6-0 te sterk voor Danny Opstal. In het vrouwendubbel breidde MLTC de voorsprong uit door een keurige overwinning (6-0 6-4) van Flohil en Van den Dries tegen Plan ting en Eke Machielsen. De man nen volgden het goede voorbeeld door met 2-6 6-4 6-4 te winnen. Dat de score bij de mixed niet kon worden opgevoerd, kwam door dat de zieke Saskia Oranje niet kon spelen. In de tweede mix waren het Milou Flohil en Sven Vermeu len die net iets tekortkwamen te gen Danny Opstal en Eke Machiel sen. In de supertiebreak werd er met 3-6 6-3 10-5 verloren. Voor het eerste team van Souburg was de degradatie geen verrassing. Het tennisteam verloor ook zijn laatste wedstrijd tegen Boskreek met 5-1. papendal - Op het vijfde interna tionale Open Windmill toernooi in Papendal zijn twee judoka's van Taekwondo Koudekerke zaterdag in de prijzen gevallen. Tashira Ririhena uit Koudekerke won goud in de jeugdklasse (tot 12 jaar). In de finale was zij haar Fran se opponente te snel af Jacky Dun nes uit Oost-Souburg verloor on nodig de finale en moest zich te vreden stellen met zilver. goes - De uit Tholen afkomstige golfster Marjet van der Graaff is tij dens het open Duits kampioen schap in München gedeeld 36e ge worden. De professional kwam na vier rondgangen uit op een slagento taal van 184, 4 onder par. De wed strijd werd gewonnen door de Ko reaanse Amy Wang, die op 21 on der par uitkwam. everbeek - Motorcrosser Kevin Spruijt uit Meliskerke werd giste ren derde in de eerste proef van het kampioenschap van Oost- Vlaanderen in de MX-2 klasse in Everbeek. In de eerste manche haalde Spruijt een vierde plaats, in de tweede manche werd hij derde. Spruijt staat op een tweede plaats in de tussenstand voor het kampioen schap van Oost-Vlaanderen. axel - Marjan Verbunt heeft zater dag tijdens het 'Oma-toernooi' in Axel een hole-in-one geslagen. De golfster uit Hulst kreeg voor de ze prestatie een fles champagne. De zege in het toernooi ging naar Annelies Verdurmen uit Stekene. Ze behaalde 34 punten. Bij de mannen was Cor Cysouw uit Philippine de beste. Hij haalde 35 punten. tilburg - Atleet Arjan Beije is bij g de sterk bezette Tweestedenloop in Tilburg als tiende geëindigd. De loper uit Burgh-Haamstede had voor de tien Engelse mijl 57 minu ten en 13 seconden nodig. De Keni- aan Henri Kosgei werd winnaar in een tijd van 49,21. De gerenom meerde Nederlandse marathonlo per Greg van Hest eindigde als zes de in Tilburg. Zijn tijd was 52,30 minuten. hoek van holland - De junioren van rugbyvereniging Oemoeme noe hebben gisteren in Hoek van Holland een groot beachrugbytoer- nooi gewonnen. De wedstrijden waren voor jeugd vanaf dertien jaar. In de halve finale versloegen de Middelburgers Hoek van Holland met 15-0. In de eindstrijd waren ze het Duitse Köln de baas: 17-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 34