Alberto Contador wint na Tour Sport In bloedvorm verkerende Johnny Hoogerland speelt wederom de hoofdrol in een grote koers Judith Arndt wint wereldbekerwedstrijd Vermeltfoort sterkste in Parijs-Roubaix Stijn Devolder pakt eindzege in België Knees eindwinnaar Ronde van Beieren Tweede plaats Renger van der Zande in Pau Poolse volleyballers naar Spelen in Peking Wielrenner uit Yerseke pakt de zege in de Ronde van Limburg 30 Maandag 2 juni 2008 PZC MONTREAL - Wielrenster Judith Arndt heeft zaterdag in Montreal de zesde wedstrijd om de wereld beker gewonnen. De Duitse hield I de Italiaanse Fabiana Luperini in de sprint achter zich. Leigh Hob- son uit Canada eindigde als derde. Chantal Beltman was met de vijf tiende plaats de beste Nederlandse in Montreal. Arndt leidt in de we reldbeker met 167 punten. ROUBAIX - Wielrenner Coen Ver meltfoort heeft gisteren Parijs-Rou- baix voor beloften gewonnen. De renner uit de opleidingsploeg van Rabobank won op de piste van Roubaix de sprint van een kop groep. Vermeltfoort schreef eerder dit jaar al de Ronde van Drenthe, twee ritten in de Ronde van Bre- tagne en twee ritten in Olympia's Tour op zijn naam. PUTTE - Stijn Devolder heeft giste ren de eindzege gepakt in de Ron de van België. De Belgische wieler kampioen van Quick Step nam za terdag na de tijdrit de leiderstrui over en stond die in de laatste etap pe niet meer af Zijn ploeggenoot Tom Boonen ging in de slotetappe als eerste over de finish. Hij was na 185 kilo meter van Buggenhout naar Putte de snelste in een massasprint. ERLANGEN - De Duitser Christian Knees heeft gisteren de Ronde van Beieren op zijn naam geschreven. De 27-jarige wielerprof van Mil- ram kwam na 161,2 kilometer van Bad Neustadt naar Erlangen in het peloton de finish over. Dat was ge noeg om de koppositie, die hij za terdag overnam van zijn landge noot Gerald Ciolek, te behouden. Heinrich Haussier was in de vijfde en laatste etappe de snelste. PAU - Autocoureur Renger van der Zande (22) heeft gisteren in de For mule 3 Euroseries zijn poleposi- tion op het circuit van Pau niet kunnen verzilveren. De Nederlan der eindigde wel op podium, hij werd tweede.De winst ging naar Edoardo Mortara, die vanaf de zes de startplaats was gestart. Van der Zande steeg door het resultaat (vijf punten) naar de derde plaats in het kampioenschap. ESPINHO - De Poolse volleyballers hebben zich gisteren geplaatst voor de Olympische Spelen in Pe king. De vice-wereldkampioen won in een beslissend duel op het olympische kwalificatietoernooi in Espinho van gastland Portugal: 25-21 25-19 26-24. De wereldvolley- balbond heeft nog twee tickets 1 voor Peking te vergeven. Die wor den momenteel op een kwalifica tietoernooi in Tokio verdeeld. door Patrick Delait STEIN - Op Johnny Hoogerland staat de laatste maanden geen maat. Zondag won hij de Ronde van Limburg. In de eindsprint ver sloeg hij zijn medevluchters Hans Bloks, Jeroen Boelen en Sjoerd Botter. De 25-jarige renner van Van Vliet bleef zich na afloop maar verba zen over de wending die zijn car rière heeft genomen. De Limburg se heuvels, die in het verleden vaak te hoog bleken voor de fla puit uit mosselparadijs Yerseke, be horen dit seizoen tot zijn gelief koosde domein. Hoogerland werd tussen de profs vierde in de Hel van het Mergel land. Met een sterke prestatie in de Zuid-Limburgse koninginnen- rit van Olympia's Tour verdedigde hij met verve zijn derde plek in het eindklassement van de sterk bezette etappekoers. Dat hij in de Ronde van Limburg alweer een hoofdrol speelde, wijt Hoogerland aan een veranderde instelling. „In de winter heb ik vijf weken ge traind in Mallorca. Dat had ik nog nooit eerder gedaan. Ik ging vroe ger liever stappen, maar dat is nu voorbij. Ik heb tegen mezelf ge zegd: 'als je tot je dertigste op die manier moet koersen, dan kun je beter gaan werken'. Ik ben nu 25, ik wil er nog een keer alles uitha len." Zijn zege in de Ronde van Lim burg is er volgens Hoogerland een die kan tellen. De flamboyante Zeeuw droomt nog altijd van een profcarrière, nadat hij die eerder bij Jartazi in rook zag opgaan. Dat Sebastian Langeveld (Rabobank) en Martijn Maaskant (Slipstream) zich eerder in de kijker reden bij Van Vliet is voor Hoogerland een mentale opsteker. De wedstrijd kende overigens nog een bizar incident. Voor een groep je met Tjardo Cuppens had dit in het begin van de koers fatale gevol gen. Uitgerekend op het moment dat hij met een kopgroep van zes voorop reed, zorgde een auto op het parcours voor verwarring. Dat de met stickers beplakte wagen niks met de Ronde van Limburg had te maken, merkten de renners pas toen het al te laat was. Cup pens: „Door die stickers dachten wij dat het een auto uit de kara vaan was. Instinctmatig rijd je er W* Wielrenner Johnny Hoogerland uit Yerseke schrijft zijn goede koersresultaten van dit seizoen vooral toe aan een serieuzere le vensstijl. dan achteraan. In plaats van een halve minuut voorsprong hadden we een minuut achterstand op het peloton toen we weer op het par cours kwamen." Johnny Hoogerland Alberto Contador is in de afsluitende tijdrit op weg naar de eindzege in de Giro d'ltalia. foto Bettini/EPA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 32