PZCI25 Oranje mist nog gezicht 30 Nederland ook tegen zeer zwak Wales niet overtuigend: 2-0. De Haan hoopt op Babel voor Spelen Clubs verwerpen voorstel topklasse Wereldrecord van Bolt op 100 meter Kerkhove buigt in Parijs voor sterke Chinese Yvonne Wisse mist limiet op een haar na Johnny Hoogerland zegeviert in de Ronde van Limburg Arjen Robben viert zijn 1-0 met de Oranje-fans. foto Ed Oudenaarden/ANP door Frans van den Nieuwenhof ROTTERDAM - De hossende, feesten de massa die gisteren in Rotter dam samenschoolde, trekt later de ze week naar Bern. Het optimisme waarmee dat gebeurt, zal niet zijn gebaseerd op het niveau van de laatste wedstrijden. Ook in het oefenduel met Wales (2-0-zege) bleef het Nederlands elf tal ver onder de maat. Enkele da gen voor het Europees kampioen schap heeft het team van Marco van Basten nog steeds geen her kenbaar profiel. De bondscoach gaf gisteren na af loop van het duel te kennen, dat zijn basiselftal niet vaststaat. Over de middenveldbezetting, met Demy de Zeeuw en Orlando Engel aar, zei hij: „Ik kan niemand garan ties geven, simpelweg omdat ik er nog niet volledig klaar mee ben." Het spel van Nigel de Jong na rust was hem goed bevallen. „Boven dien hebben we John Heitinga en Giovanni van Bronckhorst nog achter de hand voor het midden veld." Zo kort voor het EK is het uiterst opmerkelijk dat Van Basten geen ingespeeld team tot zijn beschik king heeft. Hij wikt en weegt nog elke dag. Joris Mathijsen krijgt nu toch de voorkeur boven Wilfred Bouma, zo maakte de bondscoach bekend. Verder toonde hij zich blij verrast door het spel van Arjen Robben, die na gisteren een basis plaats mag claimen. „Over Arjen ben ik erg positief', zei Van Bas ten. „Ik ben blij dat alle fysieke on gemakken achter de rug zijn. Hij straalt veel spelvreugde en plezier uit. Dit is de Robben die we alle maal graag zien." Ook over Robin van Persie is Van Basten tevreden. De aanvaller van Arsenal liet de wedstrijd van giste ren nog aan zich voorbijgaan, maar is vanaf woensdag volledig inzetbaar op de trainingen. Zowel Van Persie als Robben kan Oranje diepgang, snelheid en een individuele actie brengen. Daaraan heeft het team wel behoefte. Zoals Nederland gisteren de eerste helft speelde, is het niet EK-waardig. Het was zoeken, tikken, lopen en hopen. Kiest Van Basten voor Van Persie en Robben, dan moeten Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder binnen het gekozen concept (4-2-3-1) strijden om één resteren de plek op het middenveld. Geen van beiden kon tegen Wales zijn stempel drukken. Veelzeggend was dat beide treffers uit de lucht kwamen vallen. Rob ben profiteerde van balverlies bij Wales en counterde naar 1-0, Sneij der trapte een vrije trap schitte rend binnen. Na rust oogde Nederland beter dan daarvoor. Dat had deels te ma ken met de zichtbare vermoeid heid van Wales, dat voornamelijk bestaat uit spelers van de lagere En gelse divisies, maar deels ook met de veranderde aanpak. Het inbrengen van Dirk Kuijt bete kende dat Oranje koos voor een vaste bezetting van de flanken. Daaraan ontbrak het in de eerste helft. Sneijder trok vanaf rechts steeds naar binnen om met korte passjes snelle combinaties op te zetten. In die zaalvoetbalachtige stijl voelt Ruud van Nistelrooij zich zicht- Het Nederlands elftal besluit de voorbereiding op het EK in eigen land met een overwinning op Wa les (2-0). De basiself staat echter nog niet vast. baar niet in zijn element. Hij pro beerde constant aanspeelbaar te zijn en 'mee te denken', maar elke keer ontving Van Nistelrooij de bal met zijn rug naar het vijandelij ke doel. Terwijl hij op zijn sterkst is als zijn ogen naar voren zijn gericht. Zoe kend naar de grens van buitenspel en de kortste weg naar het doel. De bondscoach heeft een speelwij ze voor ogen als die van Manches ter United, waarbij de vier aanval lers constant van positie wisselen. Dat is een mooie gedachte, maar zoiets valt niet binnen een paar werkweken te realiseren. Wales zal gisteren ook niet de indruk heb ben gekregen dat het tegen een Man United-achtig team speelde. In de tweede helft koos Van Bas ten voor een orthodoxe 4-3-3, met de punt (Nigel de Jong) naar achte ren. Die jas zat de spelers van Oranje veel beter. Sneijder en Van der Vaart speel den in ieder geval op hun natuur lijke positie. Voor Van Basten geldt die variant als een noodscenario, „maar", zei hij al zo vaak, „bij ons weet je het nooit. Van de eerste helft tegen Wales werd ik persoonlijk ook niet zo warm." Tip? sport@pzc.nl MALMÖ - Foppe de Haan wil dol graag Ryan Babel opnemen in zijn olympische selectie, mits hij op tijd hersteld is van de zware enkel blessure die hij zaterdag tijdens de Oranje-training opliep. „Babel kan met zijn specifieke kwa liteiten heel belangrijk zijn voor ons", zei de Friese coach na afloop van het vierlandentoernooi dat de olympiërs in Zweden afwerkten. „Het is nu afwachten hoe snel hij herstelt." ZEIST - De clubs uit het amateur voetbal hebben zaterdag in Zeist het voorstel over de komst van een topklasse verworpen. De voetbalbond wilde met ingang van het seizoen 2009/2010 drie topklassen instellen boven de hui dige zes hoofdklassen. De zestig landelijke afgevaardigden verwierpen dit voorstel tijdens de algemene vergadering amateur voetbal. pagina 36: Bruijnis moet wegwezen NEW YORK - De Jamaicaanse sprin ter Usain Bolt heeft zaterdag tij dens een atletiekwedstrijd in New York het wereldrecord op de 100 meter sprint gepakt. Hij liep een tijd van 9,72, met een toegestane rugwind van 1,7 meter per secon de. De toptijd is tweehonderdste van een seconde sneller dan het oude wereldrecord, dat zijn landgenoot Asafa Powell in september in het Italiaanse Rieti vestigde. pagina 28: geen perfecte techniek PARIJS - Tennisster Lesley Kerkho ve heeft tijdens het jeugdtoernooi van Roland Garros al in de eerste ronde verloren. De Zierikzeese, die gisteren haar debuut maakte in Parijs, moest buigen voor de Chi nese Zi-Jun Yang: 3-6 4-6. Kerkhove ging na het verlies van de eerste set goed van start in het tweede bedrijf. De Zeeuwse kwam daarin met 3-0 voor. Maar daarna nam de nummer 25 van de wereld - Kerkhove staat vijftien plaatsen lager - het initiatief weer over. CÖTZIS - De drie Nederlandse deel nemers aan de meerkamp in Göt- zis hebben zich niet weten te plaat sen voor de Olympische Spelen. Eugène Martineau (8161 punten) en Yvonne Wisse (6098) scoorden een persoonlijk record, maar kwa men respectievelijk vijf en 61 pun ten tekort voor hun limiet. Jolanda Keizer vergooide haar kansen door drie keer in de fout te gaan bij het verspringen. Wisse onderneemt nu nog een poging in Hengelo. pagina 28: Wisse grijpt mis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27