PZC* 'Geen melk Friesche Vlag door boze boeren' Bondscoach f Van Basten is er nog niet uit 25,26 en 27 Ook in Zeeland rijden nauwelijks meer bussen. LTO roept Nederlandse melkveehouders op blokkade te staken. China graaft kanaal naar aardbevingsmeer Asielzoekers niet langer vervolgd Word ook abonnee! Maandag 2 juni 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 128 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Streekvervoer ligt plat GOES - Ook vandaag zullen in bijna het hele land geen streekbus sen rijden. Chauffeurs van Veolia, Connexxion en Arriva legden giste ren voor onbepaalde tijd het werk neer voor een betere cao. De acties duren voort totdat de werkgevers met een beter bod komen. Volgens FNV Bondgenoten komt het huidige bod neer op een loons verhoging van 2,6 procent. De chauffeurs eisen een verhoging van 3,5 procent. Daarnaast willen de chauffeurs dat er betere afspra- NIJKERK - Friesland Foods kan al dagen geen melk leveren aan win kels, omdat melkveehouders het distributiecentrum voor dagverse producten in Nijkerk blokkeren. „Door de blokkades zullen veel su permarkten vandaag waarschijn- ken komen over veiligheid en dat regelingen voor oudere werkne mers blijven bestaan. De chauf feurs strijden al weken voor een betere cao, maar werkgevers me nen dat zij niet verder kunnen gaan dan het huidige bod. Het Overleg Platform Openbaar Vervoer Zeeland (OPOV) maakt zich grote zorgen over de stakin gen. In een brief verzoekt het OPOV de bonden en busmaat schappijen 'met klem hun onder linge conflict zo spoedig mogelijk op te lossen en niet uit te vechten over de hoofden van de reizigers'. Niet iedereen was gisteren op de hoogte van de staking. Op het bus station in Goes wachtte een meis- lijk geen melk, karnemelk en vla van Friesche Vlag in het schap heb ben", zegt een woordvoerder van het concern. Leden de Dutch Dairymen Board (DDB) blokkeren sinds vrijdag het distributiecentrum van Friesland Foods uit frustratie over de in hun ogen te lage melkprijs. Deze is vo rig jaar gedaald van 45 tot circa 29 eurocent per liter. De boeren wil len afspraken maken met Fries- je, als enige, tevergeefs op vervoer. „Staken ze vandaag al? Dat wist ik niet." Ook in Middelburg stonden mensen uit te kijken naar een bus. Een aantal reageerde boos. Vooral omdat nergens was aangeven dat er gestaakt werd. In Zierikzee ver schenen met grote tussenpozen wel enkele bussen van Con nexxion, maar dan met een chauf feur van touringcarbedrijf Van Oeveren achter het stuur. Dit be drijf verzorgt op contractbasis een In bijna heel het land rijden geen bussen vanwege een staking van chauffeurs in het streekvervoer. De bonden hebben de staking voor onbepaalde tijd afgekondigd. land Foods over een andere prijs- opbouw, omdat de prijs met de huidige afspraken niet kostendek kend is. Bij een Campina-fabriek in Heiloo waren gisteren ook nog blokkades. Zaterdag blokkeerden boeren ne gen fabrieken, maar die acties wer den 's avonds opgeschort. Volgens Geert Kroes, vicevoorzitter van de DDB, hadden knokploegen de ac tievoerders bedreigd. Onder de gedeelte van de ritten in opdracht van de streekvervoersmaatschap- pij. De chauffeurs van Van Oeve ren hebben een andere CAO. Mar- tijn van Iersel, de eenzame reiziger in Terneuzen had er behoorlijk de pee in. Zijn vader had hem giste ren met de auto van Sluiskil naar het busstation gebracht. Daar zou-ie de bus naar Goes nemen, om vervolgens door te reizen naar het Amsterdam. „Wie staakt er nu op zondag?" In Zeeuws-Vlaande- ren reden gisteren veel taxibusjes, veel auto's en een enkele vergeten fiets bij de bushaltes. Alleen in Hulst reden er nog een paar bus sen. Die waren van de Belgische maatschappij De Lijn. aanvoerders waren volgens hem onder meer bestuurders van Fries land Foods. Friesland Foods staakte zaterdag het ophalen van melk bij leden omdat er niet meer genoeg capaci teit zou zijn voor het verwerken. Maar Kroes zegt dat dit gebeurde om de rigen leden in opstand te la ten komen tegen de actievoerders. LTO Nederland heeft opgeroepen de blokkades te staken. PEKING - In China zijn militairen er in geslaagd een kanaal te graven waardoor het water van het groot ste 'aardbevingsmeer' Tangjiashan gecontroleerd kan wegstromen. Helikopters haalden de militairen zaterdag op bij het kanaal. Als alles goed verloopt, hoeven een miljoen mensen die in de buurt van het meer Tangjiashan wonen niet te vertrekken. Sinds de aardbeving van 12 mei vormden zich ruim dertig meren, doordat het water geblokkeerd raakte door aardverschuivingen. De aardbeving kostte volgens offi ciële cijfers ruim 68.900 mensen het leven. Circa 18.000 personen worden nog vermist. DEN HAAG - Het Openbaar Ministe rie heeft bijna alle strafrechtelijke onderzoeken naar asielzoekers die verdacht worden van oorlogsmis daden stilgelegd. Van de circa acht honderd ïF'ers, zoals deze mensen worden genoemd, zijn er vier ver volgd, blijkt uit cijfers van justitie. De onderzoeken liggen stil omdat er te weinig strafrechterlijke feiten bekend zijn of omdat onderzoek in het land waar het misdrijf is ge pleegd onmogelijk is. Pas wanneer daarin iets in verandert, kan justi tie de onderzoeken hervatten. pagina 4: van de ene op de andere dag verdacht Werkgevers dwingen buschauffeurs tot staken reageer op www.pzc.nl Onderzoek naar fusie ziekenhuizen is onnodig Hens 36% oneens '.taiiS 64% aantal reacties: 473 HflfrERPER Zeeland: 2, 3, 13 t/m 17; Binnen land: 4 en 5; Buitenland'. 7 en 9; Meningen: 11; Agenda: 18; Cul tuur: 19; Weer: 22; Strips: 23; Sport: 25 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800- 0231 231 8 711688 555530 I VLISSINGEN - Klaar voor de start. Bijna dus. Twee zaterdag een succes. Er waren wedstrijden over gen. In totaal kwamen er bijna 400 atleten aan jonge deelnemers aan de PZC Familieloop over 3 10 en 3 kilometer. De wedstrijd over 10 km be- de start. foto Lex de Meester kilometer maken kort voor het vertrek hun gon in Middelburg, de deelnemers aan de 3 km pagina 36, 37 en 43: Familieloop schoeisel nog in orde. De PZC Familieloop werd liepen twee rondjes over de Boulevard in Vlissin- zie filmpjes op www.pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1