Zeeland Muziektent schreeuwt om muziek WEEA1 Ringrijders Zoutelande kampioen eersteklas Bouwdag trekt veel volk naar Mortiere Auto knalt op beton Fonteyne Middelburgers willen weer concerten in kiosk op Molenwater. Ook Aagtekerke troeft Gapinge 5 af na een spectaculaire inhaalrace WPZC Maandag 2 juni 2008 1 5 door Emile Calon MIDDELBURG - Zo goed als zeker ge ven de muzikanten van Onda uit Nieuw- en Sint Joosland zaterdag 2i juni een concert vanaf de mu ziektent op het Molenwater in Middelburg. Als de Stichting Eve nementen Middelburg definitief toestemming krijgt van de ge meente vormt dat optreden de start van een reeks zo- mer(avond)concerten. Zowel voorzitter Sjaak van den door Marlies Lampert VEERE - Na de sensatie in de ere- klas een week geleden, was zater dag in Veere sprake van spektakel in de eersteklas. In de voorlaatste beurt gingen Zoutelande 1 en Aag tekerke 1 leider Gapinge 5 voorbij. Beiden promoveren daardoor naar de ereklas. Ze staken elk 81 ringen. Aagtekerke dankt de promotie aan een memorabele inhaalrace. Het drietal (Johan van de Broeke, Ri- nus Moens en Freddy Blaas) stond 's ochtends vroeg nog op een de gradatieplaats, maar miste na de 14e beurt geen enkele ring meer. Zoutelande won uiteindelijk over tuigd de tweekamp om het kam pioenschap. De drie rijders (Rian Berg van de Stichting Evenemen ten Middelburg als zijn collega To ny Vermaire van de Wijktafel Bin nenstad verwacht veel van zo'n reeks concerten. Het brengt vol gens hen weer wat meer leven in Middelburg. En het kan volgens Vermaire ook gezien worden als een stap op weg naar een echt stadspark. Van den Berg (60) herinnert zich nog goed hoe hij als klein jongetje vaak met z'n ouders naar de mu ziektent op het Molenwater ging naar uitvoeringen door het Middel burgs Muziek Korps. Dat was vol gens hem altijd leuk en gezellig. „Er speelden overal kinderen en Janse, Lout Vos en Job Wisse) sta ken allemaal de 20 mm ring. In de middagpauze ging Gapinge 5 nog aan kop, samen met Westka- pelle en Biggekerke. Zowel Westka- pelle I en II als Biggekerke III haak ten na de middag al af In de voor laatste beurt miste Gapinge een ring, en werd daardoor derde. Domburg 3 degradeerde vorig jaar uit de ereklas en bungelde ook in de eerste klas de hele dag onder aan. Met 69 ringen viel het nu te rug naar de tweede klas. Voor de andere degradatieplaats kampten Nieuwland 1 en Biggekerke 4, bei de met 71 ringen. De mannen van Nieuwland redden de eer door twee van de drie 26 mm ringen mee te nemen. Ronald Geertse van Grijpskerke 1 stak alle 30 ringen en werd daar mee persoonlijk kampioen. Mo- niek Corbijn mag zich met 29 rin gen reservekampioen noemen. de ouders luisterden naar de mu ziek." Ooit liet een dirigent er een muziekstuk uitvoeren waarin kin deren konden meespelen met zelf gemaakte kleppers. Dat veroorzaakte in Middelburg 'Ooit speelden er overal kinderen, en de ouders luisterden naar de muziek' en omstreken een ware klepperra ge. Vermaire woont al 26 jaar in de binnenstad en al die tijd staat de muziektent er zowat het hele jaar werkeloos bij. Waarom, dat is hem een raadsel. Slechts een enkele keer werd er tot nu toe gebruik van gemaakt. „Dat is toch veel te weinig." Enkele jaren terug pleitte hij tij dens een bijeenkomst van de wijk tafel voor het reactiveren van de muziektent. Onder andere om de saamhorigheid in de wijk te stimu leren. Maar ook omdat hij het vreemd vindt dat zo'n mooie tent nauwelijks wordt gebruikt. Met geld van de Wijktafel is on langs verlichting in de muziektent aangebracxht. Het is de bedoeling er uiteenlopende muziekstijlen te programmeren: van licht klassiek tot en met jazz. MIDDELBURG - Van de huizen is nog niet veel meer te zien dan een geraamte. Toch kregen ze zaterdag volop mensen over de vloer. De open dag van de Walcherse Bouw Unie in Middelburgs groeiend Woonpark Mortiere trok bijna vierhonderd bezoekers. Die konden een kijkje nemen bij het nieuwe blok van 47 woningen dat er in aanbouw is. Maar daar hoefde het niet bij te blijven. Wie geen hoogtevrees had, liet zich met een bouwkraan omhoog til len, om te bekijken wat in wijde omtrek wordt aangericht. Maar daarvoor hoefde je niet per se de hoogte in. Zo reed er een paardentram door het al bewoon de deel van de wijk. Kinderen hoefden zich evenmin te vervelen. Geholpen door een echte timmer man konden ze vogelhuisjes bou wen voor thuis in de tuin. Ze kon den zich ook uitleven op een springkussen. Verder waren onderaannemers aan het werk. Bouwvakkers als loodgieters, kalkzandsteenlijmers en grondwerkers lieten staaltjes vakmanschap zien. Het maakte al lemaal deel uit van de nationale Dag van de Bouw die voor het der de jaar plaatsvond. Van hamer tot aggregaat! Verkoop, verhuur en reparatie van kwaliteitsgereedschappen. Livingstoneweg 14 Goes 0113-561298 info@depagoes.nl VLISSINGEN - Waar menigeen voor waarschuwde, is zaterdagochtend gebeurd. Omstreeks zeven uur knalde een bedrijfsauto tegen de betonnen middengeleider in de Vlissingse Spuistraat. De bestuur der, een 38-jarige Middelburger, liep nekklachten op en een pijnlij ke arm. Hij is per ambulance naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn auto raakte aan de voorzijde zwaar be schadigd. De ongeveer 45 centime ter hoge betonrand maakt onder deel uit van de herinrichting rond de Fonteyne. Omwonenden we zen er op dat daarbij verkeersge vaarlijke situaties zijn gecreëerd. Middelburgers willen na vele decennia stilte eindelijk weer vaak muziek horen vanuit de kiosk op het Molenwater foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 15