Zeeland van een softdrugssupermarkt Ki ZJ Koopzondag 1 juni! AlecScM/Harkt Zee landelijk wonen.n Afwatering wordt verbeterd Kijk uit naar onze kinderpagina! W- NDER.1 Cactusweekend met gratis plant Westlands koor zingt in Goes Jubileumconcert Ons Genoegen Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! J3PZC Zaterdag 31 mei 2008 31 AMBIANCE Vf .S9ü««Èi<r/ Volgens burgemeester Lonink van Terneuzen is het nooit de bedoeling geweest dat de Terneuzense coffeeshops een internationale markt zouden bedie nen. foto Wim Kooyman Samen met juridisch medewerker Gerrit Christiaanse dokterde Bar- bé voor Terneuzen een softdrugs- gedoogbeleid uit dat, uiteindelijk met brede steun van de raad, in 1995 werd ingevoerd. Uitgangs punt was dat er twee coffeeshops getolereerd zouden worden en dat voorts alle andere aan drugs gerela teerde uitwassen resoluut zouden worden aangepakt. Het laatste ging Terneuzen prima af. Barbé deelde tientallen binnenstadsver boden uit, joeg dealertjes de stad uit en sloot panden. Politie en Jus titie steunden dat beleid met woord en daad met de projecten Doubleshot en Houdgreep. De ver koop van wiet en hasj werd geka naliseerd. Twee ondernemers L. Ouchane en M. Willemsen kregen van Barbé een beschikking om on der voorwaarden in softdrugs te handelen. De eerste ondernemer doet dat in zijn zaak Miami, de an dere gaat het doen in een tijdelijk pand aan de Westkolkstraat. Dat is nodig, omdat Willemsens oude pand, café de Rijnvaart, wijken moet voor het nieuwe theater dat Terneuzen met steun van Dow gaat bouwen. Over de uitkoop van de Rijnvaart doen de wildste ge ruchten de ronde. Willemsen zou kapitalen voor zijn pand gekregen hebben. Uit geheime stukken van de gemeente blijkt dat het cafeetje 200.000 gulden waard was en dat de ondernemer voor de onteige ning en de tijdelijke huisvesting een bedrag van 480.000 gulden heeft gevangen. In een contract liet de ondernemer vastleggen dat de verhuizing van de tijdelijke naar de definitieve lokatie (het nieuwe Checkpoint) hoe dan ook moest doorgaan en dat de gemeen te bij niet doorgaan drie maal de netto jaarwinst van het bedrijf zou moeten betalen. Terneuzen deed - met een miljoenenclaim in het achterhoofd - dan ook alle moeite om Checkpoint te krijgen op de plek waar het horecapand nu staat. Checkpoint werd echter pas een echt probleem toen de toeris- tenstroom jaar na jaar toenam en rond het etablissement parkeer plaatsen schaars raakten. De erger nis over de toestroom van toeris ten groeide. Bij Terneuzenaren, maar klaarblijkelijk ook bij justitie. pagina 33: Checkpoint dreigt met claim Voor al uw binnen- en buiten zonwering Telefoon: 0113-22 22 31 www.ambiance-goes.nl Grenadierweg T 7b - Middelburg www.baderie.nl KRABBENDIJKE - Wateroverlast in het noordoostelijk deel van de Nieuw Krabbendijkepolder be hoort binnenkort tot het verleden. Waterschap Zeeuwse Eilanden be gint maandag met het verbeteren van de afwatering van de sloten aan de Noorddijk en Noordschans in Krabbendijke. Hierdoor is de Noorddijk vier a vijf weken afgeslo ten. De percelen blijven bereik baar. De overlast wordt veroorzaakt door het oppervlaktewater. Daar om schoont het waterschap de slo ten op en worden dammen en dui kers vernieuwd. De kosten bedra gen 100.000 euro. De werkzaamhe den zijn op 7 juli afgerond. Elke eerste woensdag van de maand in uw krant: een wonderlijk leuke kinderpagina vol spelletjes en weetjes. Leuk voor uw (klein)kinderen! Ine n teel moet de s' /vijftien jaar zijn afbt. J Plasterk had ISO en f Studentenvakbond zocht met een voors. De LSVb toonde zich voorstander de termij ven op vijftien jaar. Pla.i zelf over de periode var -zoek ling beslissen, liet hij we KAPELLE - Cactusliefhebbers hou den vandaag en morgen van 10.00 tot 17.00 uur open huis. Ze laten hun bezoek niet met lege handen gaan. Iedereen krijgt een gratis cac tusplantje mee, vanwege het veer tigjarig bestaan van de Zeeuwse cactusvereniging Zeeculenta. GOES - Het Westlandse kamerkoor Couleur Vocale geeft zondag een concert in de rooms-katholieke kerk in Goes. Het thema van het concert is Tour d'Amour. Er wor den verschillende liederen gezon gen van Duitse, Engelse, Franse en Nederlandse componisten. Het koor staat onder leiding van Jos Be- ij er, Evert Wagtel bespeelt het or gel. Het concert begint om 16.00 uur, toegang gratis. KAPELLE - De honderdjarige mu- concert. Het optreden, met mede- ziekvereniging Ons Genoegen werking van zangeres Mar jon van geeft vanavond in de tennishal aan Iwaarden en violist Mathieu van de Vroonlandseweg in Kapelle een Bellen, begint om 20.00 uur. Op Zuid-Beveland is het op drie plekken open huis, bij Herman Weezepoel aan de Vlaamseweg 5 in 's-Heer Arendskerke, bij Bertus Spee aan de Diepeneestraat 4 in Borssele en bij Koos de Meij aan de Mauritsstraat 13 in Kapelle. Zee culenta telt ruim dertig leden. MIDDELBURG - Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 v.roedlamarkt.nl Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 87