Kabinet fluit Bussemaker hard terug KRAS.NL. Containerschip na bijna twee uur weer vlot uit Cameratoezicht TU begint berging spullen bibliotheek verwoeste faculteit BOEK ONLINE of bel 0900-9697 5 pzc Zaterdag 31 mei 2008 7 maakten vast aan het schip en zagen omstreeks tien over elf kans het, vlak voor hoog water, weer vlot te trekken. Uit een eerste inspectie bleek dat het schip lichte averij had opgelopen. Het werd door de slepers Multratug 6 en Leendert Muller (Multraship) en de Union 7 en Lieven Cevaert naar de Sloehaven begeleid, waar duikers de scheepswand inspecteerden en waar ook het roer werd gerepareerd. Half februari liep het containerschip MSC Eyre enkele kilometers verderop aan de oostzijde van Saeftinghe aan de grond. Dat ge beurde in dichte mist. foto Wim Kooyman KRUISPOLDERHAVEN - Het containerschip Hansa Centu rion (16.000 ton) heeft gisterochtend bijna twee uur aan de grond gezeten op de Westerschelde, pal weste lijk van het Land van Saeftinghe. Het 116 meter lange schip, dat vaart onder Duitse vlag, was met 596 containers aan boord op weg naar Antwer pen. Bij het uitvaren van het Zuidergat liep het schip uit z'n roer en schoof op de steenstort van het Schor van Baalhoek. Sleepboten van sleep- en bergingsbedrijf Multraship uit Terneuzen en de Unie van Redding- en Sleepdienst delft - Sinds gisteren worden spul len uit de bibliotheek van de Facul teit Bouwkunde van de TU Delft geborgen. Het gebouw van de fa culteit werd op 13 mei door brand verwoest. De collectie van de bibliotheek be staat uit allerlei soorten materiaal, van beeldmateriaal tot een grote collectie kaarten. „Het zijn stuk ken die vooral met architectuur en aanverwante vakgebieden te ma ken hebben", aldus een woordvoer ster van de universiteitsbiblio theek. Het is nog niet duidelijk in hoeverre de collectie is aangetast door de brand. „Het ziet er goed uit, maar je weet het niet. Ik hou een slag om de arm totdat ik alles heb gezien", aldus de zegsvrouw. emmeloord - Koeriers van een piz zeria in Emmeloord bezorgen de pizza's vanaf vandaag met een ca mera op hun helm. Dat zegt eige naar Wassili Birbilis van het be drijf dat de camera's levert. Dit jaar werd vier keer een koerier van de pizzeria overvallen. „Toen ik hoorde van de overvallen leek dit mij de oplossing", zegt Birbilis. „Daarom benaderde ik de pizzeria en zijn de camera's geïnstalleerd." Staatssecretaris haalt bakzeil in kwestie screenen embryo's. den haag - Staatssecretaris Iet Bus semaker heeft het onderspit moe ten delven in de kwestie over de screening van embryo's. De PvdA-bewindsvrouw op Volksge zondheid heeft gisteren een eerder verzonden brief aan de Tweede Ka mer waarin ze meer mogelijkhe den bood tot selectie, op last van kleinste coalitiepartij Christenu nie moeten terugnemen. Het hele kabinet moet eerst debatteren over screening van embryo's op er felijke ziektes en komt dan met een gemeenschappelijk standpunt, zo maakte premier Jan Peter Bal kenende (CDA) in zijn wekelijkse persconferentie duidelijk. De Christenunie was woedend toen Bussemaker deze week op ei gen houtje ook selectie op erfelijke borstkanker mogelijk wilde ma ken. Voor de christelijke partij lig gen dergelijke ethische kwesties zeer gevoelig. Niet alleen de frac tie, maar ook de CU-bewindsper- sonen tilden zeer zwaar aan de ac tie van Bussemaker. Het onderwerp had eerst in het ka binet besproken moeten worden, maakte vicepremier André Rou- voet van de Christenunie haar gis- Onder druk van het kabinet trekt staatssecretaris Bussema ker een brief aan de Kamer in over uitbreiding van mogelijkhe den tot selectie van embryo's. teren in de ministerraad openlijk duidelijk. Bussemaker erkende dat. Daarmee was de grootste kou uit de lucht. Hoe het mogelijk was dat Busse maker zonder medeweten van Rouvoet en Ab Klink (CDA), die op hetzelfde departement zetelen, dit besluit had kunnen nemen, is niet duidelijk. Bussemaker zei na de kabinetsvergadering dat ze eerst dacht niet meer dan een 'technische wijziging' uit te voe ren. „Maar mij is gebleken dat er meer aan vastzit: wetenschappe lijk, medisch en ethisch. En dat de collega's er verder over willen spre ken. Dus is de brief voorlopig van de baan." De Borstkankervereniging Nede- land is zeer teleurgesteld. Marie Hèlene Petersburg, voorzitter van de werkgroep erfelijkheid van de Borstkankervereniging, kent ver schillende echtparen die met de procedure wilden beginnen. „Nu staan zij weer met lege handen." Borstkankerpatiënte Caroline j Haasbroek is zo iemand. Aan het begin van de week had ze nog even de hoop dat haar lang gekoes- terde kinderwens in vervulling 1 kon gaan. Nu is die de grond in geboord. Ze begrijpt niet dat politici er zo'n moeite mee hebben. „Blijkbaar is mijn ziekte niet ernstig genoeg. Dan hoor ik politici praten over een 'glijdende schaal', maar ik hoef geen blond kindje met blauwe ogen, hoor. Ik wil alleen die erfelij ke borstkanker niet doorgeven aan mijn kind." Deze unieke rondreis langs de Marokkaanse koningssteden Fès, Marrakech, Meknès en Rabat boekt u al bij KRAS vanaf slechts 859! Waan u ook in het sprookje van duizend-en-één nacht! 8 dgn KONGSSTEDEN VAN MAROKKO v.a. 859 De betovering begint voor u wanneer we op weg gaan naar de meer dan 1000 jaar oude hoofdstad Rabat. In het oude Meknès zien we o.a. de Bab Mansour en het mausoleum van sultan Moulay Ismail. U waant zich in de middeleeuwen in de stad Fès en in Marrakech kijkt u uw ogen uit bij het Djemaa el-Fna-plein. Vertrekdata: 11/7 en 19/9. Prijs is per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22541 Voordelige rondreis langs vele highlights van Turkije! Vanaf slechts 875 bezoekt u de mooiste steden en zijn het ontbijt, diner en excursies met Nederlandssprekende reisleiding inclusief! 15 dgn HIGHLIGHTS VAN TURKIJE v.a. 875 Tijdens deze reis maken we kennis met de historische steden Perge, Aspendos en Efeze en de bruisende metropool Istanbul. Ook de 2 grootste natuurwonderen van Turkije ontbreken niet in ons programma: de kalksteenterrassen van Pamukkale en de tufsteenlandschappen en grotwoningen van Cappadocië. Vertrekdata: 15/9. Prijs is per persoon. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22540 Unieke bestemming! De honderden eilanden van de Cycladen behoren absoluut tot de mooiste van Griekenland! Bij KRAS boekt u deze bijzondere reis al vanaf slechts 1359! 15 dgn DE IDYLLISCHE CYCLADEN v.a. 1359 Een avontuurlijke en prachtige reis waarbij we met ferryboten van eiland naar eiland reizen. Vanuit Piraeus, de havenstad van Athene, doen we Santorini, Naxos, Paros, Mykonos (optioneel) en Delos (optioneel) aan. De azuurblauwe wateren, grillige baaien en schilderachtige vissersdorpjes zullen u zeker versteld doen staan! Vertrekdata: 13-27/9. Prijs is per persoon. Voor uitgebreide 5 reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/22537 ■1f-yF-SSs/', -3"-V: Nog maar enkele vertrekdata beschikbaar. waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7