Zeelar - het water herstellen band met Koopzondag 1 juni! Motie in Hulst aanvaard Weer linden vernield Molenweg Zaamslag Kindercentrum in Clinge geopend /MecHaÊAIarkf del ijk Informatie over beheerplannen Onderzoek borstkanker Zee^^ Jaarlijkse trekker-trek wedstrijd Agrarisch Jongeren Kontakt Axel Wij zijn open van 12.00 tot 17.00 uur! Zpzc Zaterdag 31 mei 2008 31 Bedrijfsleven moet opdraaien voor meeste kosten regiopromotie. hulst - De motie van Progressief Hulst om de kosten van de stich ting Regiopromotie Zeeuws-Vlaan- deren anders te verdelen, is don derdagavond raadsbreed aanvaard door de gemeenteraad van Hulst. De raad wil de kosten in het eerste jaar wel op basis van gelijkwaardig heid delen met het bedrijfsleven. De jaren erna moeten de bedrij ven die meedoen zeventig procent van de kosten voor hun rekening nemen. Ook moeten er concrete doelen afgesproken worden. Voor Hulst zouden de inspanningen van de stichting jaarlijks vijftig nieuwe inwoners op moeten leve ren. Burgemeester Jan-Frans Mulder zei zich er geen geen zorgen over te maken dat hij heel zwaar moet onderhandelen om de motie uitge voerd te krijgen. „Het bedrijfsle ven heeft het meeste belang bij het werk van de stichting." biervliet - Maandag 9 juni hou den de provincie, Staatsbosbeheer en Het Zeeuws Landschap een in formatieavond over het Natura 2000-beheerplan voor Canisvliet, het Groote Gat en de Vogelkreek. Na inleidingen over het plan kun nen op de informatiemarkt vragen gesteld worden. De informatie avond vindt plaats in het vergader centrum Braakmanzicht in Bier vliet en begint om 19.30 uur. Kees Muller werd in 2006 uitgeroepe i ven, Gent. „We zouden de Haven- dag daar en ons evenement op el 's kaar kunnen afstemmen, zodat je 1 in één klap de hele Kanaalzone on- f der de aandacht brengt. We moe- f' t ten dat eens goed onderzoeken. Daarnaast vind ik het een heel tot Havenman van het jaar. Sinds begii goed idee de jeugd attent te ma ken op de haven en al de spannen de dingen die daar gebeuren. Een paar jaar geleden hadden we het succesvolle onderwijsproject Gave Haven. Ik wil me sterk maken om dat terug op te zetten. Je kunt de dit jaar is hij voorzitter. jeugd misschien zó verleiden tot een maritieme opleiding." Juist voor dat educatieve element zou Kees Muller met overheidsinstan ties willen praten over een even tuele financiële ondersteuning. „Verder kunnen we ons, dankzij foto Camile Schelstraete de sponsors, prima bedruipen." En o ja, hij vindt dat de rol van de havenman of -vrouw van het jaar zich niet langer moet beperken tot het hijsen van de vlag bij de ope ning. „Zo iemand kan een mooie ambassadeursrol vervullen." i door Eugène Verstraeten zaamslac - Langs de Molenweg bij Zaamslag zijn opnieuw zes lin den vernield. In de afgelopen maanden heeft het waterschap ook al vier bomen onherstelbaar beschadigd aangetroffen. Er is aan- g gifte gedaan bij de politie. e De vernielingen staan niet op zich- d zelf. In de winter van 2006/2007 heeft het waterschap 113 linden ge- --JNGE - Het kindercentrum in ba- gfchool St.Bernardus in Clinge is steren feestelijk geopend. Met ,c.et plaatsen van hun eigen schilde- rijtje van 15 bij 15 centimeter in i p het grote tableau van ruim 180 kin- ci, derschilderijtjes verrichtten Quin- j* Vi ten en Jamy, de oudste en jongste ,e deelnemer aan de buitenschoolse 3 opvang, de openingshandeling. In het kindercentrum zijn alle voor zieningen voor kinderen van 0 tot plant in de berm van de Molen weg. Vorig jaar zijn 70 van deze bo men gesneuveld als gevolg van van dalisme. Afgelopen winter zijn de geknakte exemplaren vervangen door nieuwe boompjes. Water schapsopzichters zijn nu extra alert op dit soort vernielingen. Ook de politie controleert extra. De herplant van één linde kost het waterschap ongeveer 130 euro 12 jaar onder één dak te vinden. „Alle disciplines te weten de peu terspeelzaal, de BSO, dagopvang en de basisschool, maken zo moge lijk gebruik van eikaars ruimtes. Dit is uniek voor het dorp", zegt directeur Werner de Witte van St.Bernardus. „Na een interne ver bouwing is er een prachtige ruim te ontstaan waar de allerjongste kinderen heerlijk kunnen spelen, zich ontwikkelen, eten en slapen." hulst - Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar in Hulst worden uit genodigd om deel te nemen aan het bevolkingsonderzoek borstkan ker. De eerste groep vrouwen wordt maandag 2 juni verwacht in de mobiele unit bij Den Dullaert aan de Sportlaan. Het onderzoek loopt tot begin augustus. De vrou wen krijgen voor het vrijwillige on derzoek een schriftelijke uitnodi ging van de Stichting Bevolkings onderzoek Borstkanker Zuidwest Nederland (SBBZWN). Het onder zoek bestaat uit het maken van röntgenfoto's van beide borsten. Dit gebeurt in een verplaatsbaar onderzoekscentrum van de SBB ZWN. AXEL - Zondag 15 juni worden in Axel trekker-trekwedstrijden ge houden voor standaardtractoren. Het is alweer de dertiende editie. De organisatie is in handen van het Agrarisch longeren Kontakt. De wedstrijden worden gehouden op het boogschuttersterrein achter de ruitersportaccommodatie bij de watertoren van Axel. Ze beginnen om 13.00 uur. Speciaal voor de kin deren is er animatie en de bezoe kers worden onthaald door een speciale bezoekersservice. Aan de wedstrijden nemen traditiege trouw zowel deelnemers uit Zeeuws-Vlaanderen als Vlaande ren deel. ill MIDDELBURG Mortiereboulevard 4 Tel. 0118 - 60 70 00 www.nHHJIamarid.nl Ik ben toch niet gek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 63