Zeeland Raad Sluis Havendagen moeten stemt in met bezuiniging Loods in Sint-Jansteen voor gedupeerde wagenbouwers A Harpiste werkt mee aan dienst Verkeerslichten kruising slecht 22222 Diefstal Tal van activiteiten in kader van Week van de Zee 30 I Zaterdag 31 mei 2008 PZC Godsdienstonderwijs en het schoolzwemmen gespaard. door Jean-Lou de Gucht SLUIS - De gemeenteraad van Sluis stemt in grote lijnen in met de door het college van B en W voor gestelde bezuinigingen. Dat werd donderdagavond duidelijk tijdens een marathonzitting van de ge meenteraad van ruim zes uur. Dat Sluis de hand op de knip moet houden, stond voor alle raadsleden wel vast. Toch wisten een paar bezuinigingsvoorstellen van het college de dans te ontsprin gen. Het godsdienstonderwijs op de openbare scholen en het school zwemmen werden door een raads- meerderheid uit het bezuinigings pakket gehaald. De herinrichting van het Ledelplein in Oostburg kon in de ogen van een meerder heid van de raad geen genade vin den. Hiermee zou een investering van ruim 1 miljoen euro gemoeid zijn. Wethouder Carien Bolijn (Dorpsbelangen 8c Toerisme) ont raadde het amendement dat tot ge volg had dat de herinrichting voor in Wethouder Le Roy kreeg van de raad de opdracht mee om in ge sprek te gaan met de initiatiefne mers van een multifunctioneel centrum in IJzendijke. HETELUCHTVERWARMING Onderhoud 24h service Vervanging IBRINK Jp Watertorenweg 18 - 4651 AB Steenbergen Tel. 0167-563294 - www.warmtegarantsteenbergen.nl terneuzen - De Zeeuws-Vlaamse harpiste Anna van Avalon werkt zondag 1 juni mee aan de kerk dienst van het Leger des Heils in het gebouw van het Leger in de Dijkstraat in Terneuzen. Ze brengt nummers van haar cd Coming Ho me. De kerkdienst begint zonda gochtend om ïo.oo uur. Voor kin deren is er een apart programma en ook oppas. lopig niet doorgaat. „U mag dat na tuurlijk schrappen, maar dan be drijft u struisvogelpolitiek. Dan krijgt u het voorstel over een paar jaar terug." Het mocht niet baten. Het amendement werd met grote meerderheid aangenomen. Het col lege van B en W had het meest te duchten van coalitiepartij Helder Zeeuws. Fractievoorzitter Hans Meijer beschuldigde Bolijn van on duidelijkheid met plannen. Bolijn fel: „U wilt dingen onderuit halen die wel degelijk zijn gezegd en dat vind ik niet prettig." Ook wethou der Maria le Roy (PvdA) kreeg van Meijer de wind van voren. Hij beti telde haar beleid als 'ouderwets be zig zijn'. „Wij geloven in een an der soort mens. Een mens waar van de hand niet vastgehouden hoeft te worden." Le Roy wist wel raad met de opmerking van Me ijer. „Dat heeft te maken met de dubbele opdracht waar ik mij aan te houden heb. Ik moet de ge- meenteftnanciën op orde krijgen en wil daarnaast ook nog een so ciaal gezicht houden." Le Roy kreeg van de raad de opdracht mee om in gesprek te gaan met de initiatiefnemers van een multi functioneel centrum in IJzendijke en met Woongoed Zeeuws-Vlaan- deren. Eerder had zij aangegeven daar niet veel voor te voelen, om dat zij de mensen geen worst wil de voorhouden. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De verkeerslichten op de kruising Handelspoort-Vliet- straat in Terneuzen zijn niet goed afgesteld. De oversteektijd voor de fietsers en voetgangers is te kort. Dat betoogt raadslid Cees Freeke (LCF) in schriftelijke vragen. Op het kruispunt ontstaan soms ha chelijke situaties. Veel scholieren steken er over om naar McDo nalds te gaan. Een bezorgde wegge bruiker kaartte de zaak tevergeefs aan bij de gemeente en de politie en heeft nu bij Freeke aangeklopt. Die heeft gisteren op de kruising gepost en constateerde ook dat veel automobilisten met hoge snel heid door rood licht jakkeren. Hij vraagt het college de situatie ter plaatse te bekijken. ZEEUWSE Grote paniek in IJzendijke. Toen de vrouw 's avonds voor Thuiszorg op pad moest, ontdekte ze tot haar grote schrik dat haar auto was ver dwenen. Ze belde familieleden om te vragen of zij misschien de auto even hadden geleenddat gebeurde wel vaker. Nee, dus. Er bleef maar één mogelijkheid over: de auto was gestolen. De gealarmeerde politie, Voorzitter Kees Muller wil ook samenwerking met Gent onderzoeken. door Wout Bareman terneuzen - Hij slaakte een zucht van verlichting, toen hij - op een boot op de Westerschelde - telefo nisch te horen kreeg dat de pon ton in de oude Veerhaven tijdens de Havendagen tóch mag worden gebruikt. Kees Muller had er al we ken kopzorgen over gehad. „Want die ponton vormt wel het hart van de Havendagen. Hij speelt een cru ciale rol bij de rondvaarten, maar ook bij de roeiwedstrijden en an dere activiteiten. Zonder die pon ton kun je wel stoppen." Overi gens gaat het om een terugkerend probleem. De ponton is ver molmd en onveilig. Het wachten is op de overname van de Rijksha ven door de gemeente. Wethou der Frank van Hulle (ruimte): „We studeren nog steeds op de moge lijkheden. Er ligt een plan van de Grontmij, waarin wij ons in grote lijnen kunnen vinden. Volgend jaar staan we ongetwijfeld een stuk verder en zijn de problemen met de ponton hopelijk verleden tijd. Maar of de Veerhaven dan al heringericht is..." Kees Muller hoopt het van harte. Voor hem staat één ding vast: de Scheldebou- levard, de Veerhaven én de Haven dagen vormen een uiterst belang rijk middel om de Terneuzenaren weer meer te betrekken bij het wa ter, bij de haven. „Vroeger was ie dere Temeuzenaar zich heel erg be wust van het belang van de haven. De slager, de bakker, de melkboer en alle mogelijke bedrijven, zoals de slepers en bergers, ontleenden er hun bestaansrecht aan. Maar na 'Het maritieme karakter van de Havendagen moet weer helemaal centraal staan' de kanaalwerken en de ingebruik name van de nieuwe sluizen is die band grotendeels verdwenen. Ter wijl de haven iets is om heel erg trots op te zijn. In andere havenste den kom je die trots wél tegen. Daar moeten we aan werken." Muller beschouwt de Havendagen dan ook als hét middel om de ha- De Havendagen trekken zo'n 100.000 bezoekers. foto Camile Schelstraete Havendagen Terneuzen De Havendagen Terneuzen, de vroegere Havenfeesten, vinden voor de 27ste keer plaats. Tijdens het driedaagse evene ment, dat zich concentreert rond de oude Veerhaven, zijn ruim 60 vrijwilligers in de weer. Met de organisatie is een to taalbedrag van ongeveer 250.000 euro gemoeid. Het stichtingsbestuur werkt zonder subsidies, maar draait volledig op de steun van een grote groep sponsors. Alle programma-onderdelen zijn gratis. Alleen voor de rond vaarten wordt één euro p.p. ge vraagd. De 27ste editie van de Haven dagen wordt vrijdag 27 juni om 17.00 uur geopend door kapi tein Willem van der Decken en de havenman of -vrouw 2008. ven met alles erop en eraan te pro moten. Hij wil daarin best een stapje verder gaan, dan zijn voor gangers. „Vooropgesteld dat het ka rakter van de Havendagen in grote lijnen wordt gehandhaafd, kun je je wel afvragen of bijvoorbeeld die kermis niet wat kleiner kan. Be grijp me goed, aan het entertain ment wil ik absoluut niet tornen, maar er zijn meer promotiemoge lijkheden. Een goed voorbeeld is de tentoonstelling in paviljoen Westkant, gewijd aan de sleep- vaart op de Westerschelde." Daar naast ziet hij veel perspectief in een nauwe samenwerking met Zeeland Port Promotion Council. Op de eerste dag van de Havenda gen houdt ZPPC een mini-sympo sium over de internationale bin nenvaart. Dat past, volgens Muller, precies in de aanpak, die hem voor ogen staat. Hij wijst ook op de mo gelijkheid tot samenwerking met die andere grote Kanaalzoneha- door Harold de Puysseleijr HULST - De door brand gedupeer de carnavalsverenigingen uit de ge meente Hulst kunnen tijdelijk ge bruik maken van de loods van loonbedrijf Inghels aan de Tragel in Sint-Jansteen. Die oplossing heeft de gemeente gevonden om de wagenbouwers uit de proble men te helpen. Ze kwamen in de problemen nadat op 30 januari dit jaar een felle brand woedde in de loods aan de Magdalenastraat in Heikant waar ze al jaren terecht konden om hun carnavalscreaties te maken. De loods brandde volle dig uit en is ondertussen gesloopt. De zoektocht naar vervangende huisvesting bleek niet eenvoudig. Om de meer dan tien getroffen verenigingen te huisvesten was im mers een loods nodig van een be hoorlijke oppervlakte. Uiteindelijk is het alternatief dan toch gevon den. De loods van Inghels moet op termijn wijken voor de nieuwe woonwijk Oversprong, tussen de Tragel en de Aïda. De carnavalsver enigingen mogen de loods van pro jectontwikkelaar AM tot en met fe bruari volgend jaar gebruiken. Daarna wordt de loods afgebro ken. De loods is qua grootte vergelijk baar met de afgebrande loods in de Magdalenastraat. De structurele oplossing voor de wagenbouwvere nigingen heeft de gemeente nog niet voorhanden. De oplossing is namelijk mede af hankelijk van hoeveel geld de ver zekering uitkeert. Insteek van de gemeente is om een nieuwe loods te bouwen op een andere plek dan de locatie van de afgebrande schuur in Heikant. De gedupeerde carnavalsverenigin gen zijn in ieder geval blij dat ze de beschikking krijgen over een an der onderkomen, ook al is dat maar tijdelijk. Tip? redactie@pzc.nl toevallig net op ronde door het dorp, stond al snel voor haar deur. Eén van de agenten vroeg haar of ze die dag misschien boodschappen had gedaan. Dat klopte, te voet. Tenminste, dat dacht ze. De agen ten waren zo vriendelijk haar een lift te geven naar de parkeerplaats van de plaatselijke supermarkt. He lemaal vergeten. terneuzen - In het kader van de Week van de Zee worden vandaag verschillende activiteiten gehou den. Vanochtend om 7.00 uur be gint een vogeltrekexcursie bij de nieuwe trektelpost op de dijk te genover de Margarethapolder, oos telijk van Terneuzen. Leden van De Steltkluut staan klaar met verre kijkers en telescopen om belang stellenden in te wijden in de voor jaarstrek. In 't Atelier in Graauw begint om 10.00 uur een workshop zandschil- deren voor kinderen. Ze krijgen een demonstratie en mogen zelf ook aan de slag. In café In 't Zicht der Schelde in Paal start om 14.00 uur een workshop aquarelleren voor volwassenen. Er wordt ge- l Ipit schilderd aan de haven aan Schelde. Beide workshops worden^ geleid door een kunstenares. Ook om 14.00 uur begint bij het bezoe kerscentrum 't Zwin in Retranche- ment een tweeënhalf uur durende excursie door het Zwingebied. Deelnemers wordt aangeraden oude kleren en laarzen of hoge schoenen aan te trekken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62