Z e€ land Checkpoint dreigt met forse claim Oude schoolbel krijgt ereplekje in basisschool Ter Duinen bij Intratuin Werken voor de Overheid'1 ZEEUWS-VLAANDEREN 42 en 43 37 Coffeeshop Hulst uit den boze Extra veel vacatures Morgen Koopzondag Middelburg Bel uit 1914 van de voormalige Heilige l Hartschool. r door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De koperen schoolbel uit 1914 van de voormali ge Heilige Hartschool op Groenen dijk in Kloosterzande krijgt een ereplek in de 'nostalgische hoek' van basisschool Ter Duinen, de op- 5 volger van de vroegere jongens- school. Directeur Edwin Kint van de school beloofde dat gisteren aan de 91-jarige los Schelfhout, die helemaal uit Wassenaar was afge- reisd om de bel hoogstpersoonlijk te komen overhandigen. Schelf hout kwam op het idee de bel weer aan de school te schenken toen hij hoorde van het zilveren ju bileum van Ter Duinen. Hij vertel de dat hij zelf ook nog onderwij zer was geweest op de Heilige Hartschool. In aanwezigheid van de kinderen van groep vier van Ter Duinen legde hij gisteren ver der uit, dat de bel eigenlijk toebe hoorde aan wijlen zijn vader, de eerste hoofdonderwijzer van de 1 Heilige Hartschool. De keuze voor groep vier was geen toevallige, want in die klas zit Luka Wee- maes, een achterneefje van Schelf hout. Luka mocht de bel na de overhandiging aan directeur Kint als eerste luiden. In de 'nostal gische hoek' op Ter Duinen han gen ook foto's van de oude school, en het houten letterbord dat in de jaren twintig werd gebruikt in de taalles. foto Wim Kooyman Westerschelde leeft tussen overkanten Zaterdag 31 mei 2008 Weken van stress zijn voorbij voor examenkandidaten Tip? redtern@pzc.nl Coffeeshop verzet zich tegen sluiting op basis van bestuursrecht. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Checkpoint heeft for meel bezwaar gemaakt bij de ge meente Terneuzen tegen de voor genomen sluiting op bestuursrech telijke gronden. Burgemeester Jan Lonink, die tot sluiting wil overgaan, kan volgens raadsman Wilfred Suijkerbuijk een miljoenencliam verwachten als hij de sluiting doorzet op basis van argumenten die door justitie zijn aangedragen. Lonink weigerde gisteren op het bezwaar en de claim in te gaan. „De hoorzitting had een besloten karakter. Ik kan en mag daar nu niet op ingaan hoe graag ik dat ook zou willen", zei Lonink. Volgens Suijkerbuijk kan Lonink op dit moment geen sluiting afdwingen op basis van de processen-verbaal van justitie en politie over de eerste inval in juni vorig jaar. „Justitie beweert dat bij de eerste inval meer dan 500 gram softdrugs werd aangetroffen op de werkvloer van de shop. Wij be twisten dat. Justitie heeft destijds bij het bepalen van de hoeveel heid bijvoorbeeld de verpakkingen meegewogen. Vervolgens werd al les daags na de inval verbrand. Ook werd reclamemateriaal onder het noemertje drugs geschaard en wij hebben daar toch bedenkin gen over", zegt de advocaat. De Checkpointuitbater bestrijdt bij Checkpoint verzet zich tegen voornemen tot sluiting, omdat de bewijslast van justitie niet deugd. De te grote handelsvoor raad wordt betwist. monde van zijn raadsman dat de shops vorig jaar in overtreding wa ren van de gedoogregels. „Meer dan twee jaar hebben we op gezet te tijden van de politie in Terneu zen controle gehad. In totaal acht of negen keer. Bij elke controle is niets van overtredingen gebleken. Onze werkwijze werd nooit veran derd, dus mag verondersteld wor den dat we ook in juni vorig jaar ons aan de gedoogregels hielden." Of Suijkerbuijk de sluiting op be stuursrechtelijke gronden kan voorkomen is volgens hem moei lijk in te schatten. „Mocht Lonink toch tot sluiting overgaan, dan hoop ik dat hij dat met terugwer kende kracht vanaf 21 mei (de dag waarop justitie de tent sloot) doet. Voor het personeel kan dat van be lang zijn." Suijkerbuijk heeft met alle medewerkers van Checkpoint gesproken en hen een ontslagrege ling aangeboden per 1 juli of 1 au gustus. De raadsman is voorts voornemens om justitie te vragen de beslaglegging van pand en geld op te heffen, zodat de medewer kers (80 full- en parttime) hun te goeden kunnen krijgen. Het gaat om tonnen. Van 19 mei t/m 21 juni ontvang je bij Ike besteding van 15 euro één fleuri. Ikefleuri is 1 euro waard! Van 23 juni t/m 19 juli kun je de fleuri's weer inleveren bij Intratuin! zie voorwaarden in de winkel Intratuin Koudekerke, Galgeweg 5 (Provincialeweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Donderdag en Vrijdag koopavond Kijkvoormeerinformatieopwww.intratuin.nl hulst - Burgemeester en Wethou ders van Hulst voelen er niets voor om een coffeeshop in de stad te ge dogen. De SP-fractie had daarop aangedrongen. Burgemeester Jan Frans Mulder stelde donderdagavond laat dat de gemeente vasthoudt aan het an- ti-softdrugsbeleid dat in 1999 werd ingevoerd. Wel kondigde hij een evaluatie van dat beleid aan. Moge lijk dit najaar nog. Vandaag in uw dagblad! Middelburg.., ...is gezellig winkelen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 61