Binnenland 'Oppasoma toch betaald' es,- Nederland nog niet klaar voor uitbraak van grieppandemie AIRCO vrijheid DE PAGTER REINIGING €29,- Bosch Car Service supervliegaanbieding voor vaders met; lef! Zelf vliegen in een Grob 115 ontdek de PZC Zaterdag 31 mei 2008 5 ANTIEK INTERIEUR Herenstraat 9 Segeersstraat 8 MIDDELBURG "S 0118-634133 www.depagteranlickeninlerieur.nl MORGEN KOOPZONDAG! Kaai 53 VEERE 0118-501854 Iedere zondag geopend! Steun informele opvang moet volgens Rouvoet worden gehanahaafd. den haag - Opa's en oma's die op hun kleinkinderen passen hebben recht op een vergoeding van de overheid. Dat zegt minister van Jeugd en Gezin Rouvoet (Christe nunie) in een gesprek met het Bra bants Dagblad. In het coalitieakkoord van PvdA, CDA en CU is volgens de bewinds man afgesproken dat er ook voor de zogeheten informele kinderop vang (zoals door grootouders) fi nanciële ondersteuning beschik baar moet zijn. Dat moet in princi pe zo blijven, vindt Rouvoet. In de huidige regeling voor Kinder opvang kunnen ouders alleen in aanmerking komen voor een finan ciële tegemoetkoming in de kosten als ze hun kind plaatsen bij geregis treerde kinderopvang of via gastou derbureaus. De kosten van kinderopvang zijn erg uit de hand gelopen omdat veel meer ouders dan verwacht een beroep deden op de vergoe dingsregeling. Staatssecretaris Dijksma, verantwoordelijk voor de kinderopvang, wil de regeling daar om ingrijpend aanpassen. In au gustus komt ze met voorstellen. Minister Rouvoet, nauw betrok ken bij dit onderwerp, is het daar mee eens. „Er is reden om de be heersbaarheid ter discussie te stel- Volgens minister van Jeugd en Gezin Rouvoet hebben grootouders die op hun kleinkinderen passen recht op een vergoeding. len. Kennelijk maken ouders ook om heel andere reden gebruik van de kinderopvang. Daar is het niet voor bedoeld." Rouvoet geeft als voorbeeld buren die zeggen op eik aars kinderen te passen en daar subsidie voor incasseren. De minister ontkent dat de ingre pen leiden tot kaalslag, maar hij er kent dat de maatregelen 'niet voor iedereen plezierig zijn'. Tegelijker tijd wil hij een verankering van de informele opvang. „In het coalitie akkoord staat ook dat tweeverdie ners, die vanwege het tweeverdie nerschap gebruik maken van infor mele opvang, ruimere en betere toegang tot financiële ondersteu ning krijgen. Dat dreigt een beetje ondergesneeuwd te raken, maar het mag niet uitmaken of je je kind naar de crèche stuurt of het anders oplost." den haag - De ex-directeur realisa tie werken van Rijkswaterstaat in Noord-Holland is ten onrechte vrijgesproken van corrupts De Hoge Raad heeft deze uitsj raak van het gerechtshof vernietigd. De rechtbank veroordeelde de man nog tot 240 uur werkstraf voor het aannemen van gifter In hoger beroep sprak het hof hum vrij. Volgens de Hoge Raad paste het hof een fout criterium toe. Een ambtenaar is niet alleen strafbaar als hij begreep dat de giften waren bedoeld voor corruptie. Ook als hij bewust de kans heeft aanvaard dat de bedoeling van de giften was om een wederdienst te krijgen, kan hij zich aan corruptie schuldig maken, zegt de Hoge Raad. De ambtenaar maakte reisjes op kos ten van Koop Tjuchem, waar klok kenluider Ad Bos werkte. den haag - Nederland is nog niet voldoende voorbereid op de uit braak van een wereldwijde griep epidemie (pandemie). Dat blijkt uit een risico-inventarisatie die het kabinet heeft laten uitvoeren. Een uitbraak van griep die wordt veroorzaakt door een nieuw virus, vormt volgens analisten een van de grootste bedreigingen die de maatschappij ernstig kan ont wrichten. Er kunnen veel doden vallen, er kan grote economische schade ontstaan en zo'n ramp kan tot angst of woede onder de bevol king leiden. Volgens het kabinet is er de laatste jaren veel gedaan om bij een grieppandemie de versprei ding van het virus te voorkomen. Zo zijn er scenario's opgesteld. In de ene variant overlijden 5000 mensen, in de andere 80.000. Uit de inventarisatie komt ook naar vo ren dat een nieuwe oliecrisis denk baar is en dat de kans miniem is dat Nederland wordt getroffen door grote overstromingen uit zee. Verwijder en voorkom bacteriën en schimmels! Voor een fris interieur is eert geurbehande- Eing noodzakelijk. Deze behandeling kart wordtem uitgevoerd ftr combinatie met een anroDcontrote- off onderhoudsbeurt. BOSCH Service Drieschouweir- Zuid: 18 Autobedrijf de Muynck Quistenburg 8 Bosch Car Service Goes Dirk Dronkersweg 15 Garage Hoogesteger DijkweEsestraat 59 Autobedrijf Kluyfhout Karrevetó 4 Auto Service Vair Liere Valitaweg 33 Gerhrandystraat 4' VROUWENPOLDER Veetrsedam Auto Vrouwen polderseweg 75 C ©115 - 5620 45 0.113 - 35 08 63 C ©113-U 36 65 C 0113 - 3413 15 C 0118- 551991 C 01118- 62.76 80. C ©115 - 64 92 80 C 0118-46 46.44 C 0118 - 59 15 24 Compleet, goed, betaalbaar Seppe AirService Pastoor van Breugelstraat 93C 4744 RC Bosschenhoofd Postbus 113 4710 AC St Willebrord T. +31 (0)165 31 81 67 F. +31 (0)165 31 79 05 E. info3seppe.nl www.seppe.nl Seppe heeft een supervaderdagaanbieding die je niet mag missen! 20 minuten zelf vliegen op een datum naar keuze voor slechts 85,- p.p.!! Dat wil jouw vader toch ook?!. Boek nu want er zijn slechts een beperkt aantal vluchten beschikbaar! Wie durft?! Geef je vader een spectaculaire vlucht cadeau voor vaderdag! Wie wil er nu niet genieten van een prachtig uitzicht, de spanning bij het opstijgen en dat gevoel van vrijheid, zo hoog in de lucht. Ook voor en na de vlucht is er op Seppe voor het hele gezin van alles te beleven. Ga nu naar www.seppe.nl of mail naar info@seppe.nl en boek deze superaanbieding o.v.v. SUPERVLIEGAANBIEDING!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 5