Sport Europees avontuur is heel snel voorbij PZC 52 Zaterdag 31 mei 2008 PZC Van Avermaet neemt leiding over SPORTZOMER Op 7 juni trappen Zwitserland en Tsjechië af in het Europees Kampioenschap voetbal 2008! Ervaar het EK voetbal als nooit tevoren met het spel EK Coach. Stel jouw ideale team samen, verdien punten en word dé EK Coach van 2008! www.pzcadverteren.nl flemalle - Greg van Avermaet is de nieuwe klassementsleider in de Ronde van België. De wielrenner van Silence-Lotto was gisteren de snelste in de koninginnerit, een etappe over 184,5 kilometer van Anthisnes naar Flemalle. Van Aver maet liet zijn Belgische medevluch ter Stijn Devolder achter zich. De Rus Sergei Ivanov eindigde op 55 seconden achterstand als derde. In de Ronde van Beieren pakte klassementsleider Gerald Ciolek zijn tweede etappezege. De Duit ser won in de 189,5 kilometer lan ge rit van Donauwörth naar Würz- burg de massasprint voor Paul Voss en Luca Paolini. Biljarters Delta/Frans Bever sluiten seizoen af zonder een prijs. door Frits Bakker STRAATSBURG - Met de kater van een Europese afgang keren de bil jarters van Delta/Frans Bevers van daag terug naar Zeeland. Meerten Dallinga, de nieuwe voorzitter van de stichting waaronder het top- team van driebanders valt, kondig de gisteravond bij het overhaaste vertrek uit Straatsburg aan: „Dat moet volgend jaar anders, want met zo'n team moet je prijzen ha len." Het debuut in de Europacup werd een kort en kansloos avontuur, lean Paul de Bruijn en Roland For- thomme wonnen in het Agipi-au- ditorium één van de twee partijen in de kwalificatie. Peter de Backer en Henk Habraken kwamen hele maal niet tot scoren. Het 8-o-ver- lies tegen Agipi, de drievoudige ti telhouder met Caudron en Zanet- ti, luidde de ondergang in. Delta had eerder al teleurstellend gelijk gespeeld tegen Biljart Express (4-4) en die tegenstander mocht samen met Agipi naar de halve fi nale. Teamleider Jan Kikken schudde mismoedig her hoofd. „We heb ben niets klaar kunnen maken", stelde hij vast. Meerten Dallinga was harder in zijn oordeel: „Zeg maar gerust dat het team heeft ge faald." Het was niets te veel ge zegd, want er was veel meer ver wacht van de seizoensafsluiter. Het kwam hard aan dat het relatief onbekende Biljart Express, een subtopper in de Belgische comper tie met Frans van Kuyk, Gerwm Valentijn, Guy van Litsemborg en lohan Claessen, de weg naar suc ces versperde. En dat Europacup houder Agipi het Zeeuwse viertal met een vernederende 8-o-neder- laag naar huis stuurde, lan Kikken bracht nog wel in dat de verwachte doelen dit jaar zijn gehaald: de play-offs, de bekerfina le en plaatsing voor de Europacup, Maar in twee van die drie doelen is de ploeg uitgerangeerd en de be kerfinale wordt vermoedelijk r meer gespeeld. Het toernooi is uit gesteld. Meerten Dallinga: „We be slissen binnenkort of we er nog naartoe gaan, maar eigenlijk is het mosterd na de maaltijd." Voor de Zeeuwen, aan het jaar be rt^ De driebanders van Delta/Frans Bevers halen dit seizoen de ver wachte doelen. Toch wordt de lat de volgende jaargang aanzienlijk hoger gelegd. gonnen met drie spelers in de top tien van de wereld (Forthomme, De Bruijn en De Backer) eindigde het seizoen uiteindelijk kleurloos. Twee van die drie toppers (De Bruijn en De Backer) zijn in de loop van het jaar uit de top twaalf geduikeld. Roland Forthomme, twaalf jaar lang één van de boeg beelden, gaat het team verlaten. De blik kan vanaf nu op de volgen de jaargang worden gericht. Eddy Leppens, die nog wel in het toer nooi in Straatsburg zit, wordt de nieuwe kopman. Het team ver huist van de Zeelandhallen in Goes naar de nieuwe biljartarena van Dallinga in Sluiskil. Dat moet een nieuwe impuls geven. „We slaan een nieuwe weg in", zei Dal linga in Straatsburg. „En we gaan de lat hoger leggen." Het moet veel beter dan wat er dit jaar is ver toond, met de roemloze aftocht in de Europacup als laatste kunstje. Twee van de zes ploegen werden op de tweede dag afgeserveerd. Sa men met Delta/Bevers kon ook Club Billard Paporta uit Spanje zijn koffers pakken. De vier ploe gen in de halve finale zijn Agipi (met onder andere Caudron en Za- netti), FC Porto (Blomdahl en San chez), BC Courbevoie (Leppens en Forton) en Biljart Express (Van Kuyk en Valentijn). Hoe werkt het? Als EK Coach krijg je een fictief budget van 100 miljoen euro. Hiermee stel je je eigen dreamteam samen uit alle spelers van de selecties van de 16 landen die deelnemen aan het EK. Afhankelijk van de resultaten die de spelers en de landen tijdens het EK behalen, krijgt je team punten. Elke speeldag kun je je tactiek aanpassen door je reservespelers te wisselen. Zet je eigen poule op Om het extra spannend te maken, kun je samen met vrienden of collega's je eigen poule opzetten. Alle scores worden dan direct automatisch voor je uitgerekend! Bovendien kun je de poule dagelijks uitprinten en ophangen in bijvoorbeeld de kantine van je voetbalclub of op kantoor! Fantastische prijs De winnaar van het spel kan genieten van een heerlijke vakantie* maar vooral eeuwige roem als de enige echte EK Coach van 2008! Hoe doe ik mee? Ga snel naar de website www.pzc.nl/ekcoach en geef je op! Je kunt je team gedurende het hele EK aanmaken, maar let er wel op dat de reeds gespeelde wedstrijden dan niet meer bijdragen in je score. Schrijf je dus in vóór vrijdag 7 juni 17.29 uur om het gehele EK mee te doen! We vragen een kleine bijdrage van 2,50 voor abonnees en 4,- voor niet-abonnees. Alleen deelnemers die ook meedoen met de EK Coach-quiz maken kans op de prijs. Kijk voor spelregels en voorwaarden op de website. Kijk voor meer informatie op www.pzc.nl/ekcoach en geef je direct op!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54