De laatste test van Oranje EURO Exit voor zusjes Williams SCOOR met het EK! Vier doden bij voetbalrellen Etappezege voor Vasil Kirijenka U It It It -11 It It 1 Overwinning springruiters Serena levert haar slechtste prestatie op Roland Garros. parijs - Tennisster Serena Willi ams heeft gisteren op Roland Gar ros haar slechtste prestatie sinds 1999 neergezet. De als vijfde ge plaatste Amerikaanse, winnares in 2002, liet zich in de derde ronde van het grandslamtoernooi verras sen door de Sloveense Katarina Srebotnik: 6-4 6-4. Haar oudere zus Venus (8) deed het niet veel beter. Zij ging met 7-5 6-3 onderuit tegen de Italiaanse Flavia Pennetta. Toppers als Rafael Nadal en de kersverse nummer één van de we reld Maria Sjarapova verzaakten niet. Nadal kende in de derde ron de weinig problemen (6-1 6-3 6-1) tegen de Fin Jarkko Nieminen. Sja rapova versloeg in haar tweede par tij in Parijs de Amerikaanse Betha- nie Mattek maar stond weer een set af: 6-2 3-6 6-2. De als tweede ge plaatste Servische Ana Ivanovic deed wat ze moest doen. De verlie zend finaliste van vorig jaar won met 6-4 6-1 van de Deense Caroli ne Wozniacki. Fernando Verdasco stuurde de als vijftiende geplaatste Rus Michael Joezjni naar huis: 7-6 (5) 5-7 7-5 6-1.De als derde geplaatste Serviër Novak Djokovic bereikte de laatste zestien ten koste van de Ameri kaan Wayne Odesnik: 7-5 6-4 6-2. dinsdag afreist naar Zwitserland? Interessant wordt vooral de bezet ting achter spits Ruud van Nistel- rooij. Wesley Sneijder en Rafael van der Vaart zijn voor de bonds coach twee zekerheidjes, dus gaat het om de enige overgebleven plek. Normaal gesproken is die po sitie gereserveerd voor Robin van Persie, maar de aanvaller van Ar senal trainde ook gisteren nog apart van de groep en zal pas op zijn vroegst volgende week aanslui ten. Blijven over Dirk Kuijt, Ibrahim Afellay, Arjen Robben en Ryan Ba- bel. Van Basten was afgelopen don derdag zeer te spreken over de ren tree van Robben, maar hij zal toch caracas - Voetbalrellen hebben in Venezuela vier mensen het le ven gekost, ten minste veertig raak ten er gewond. De ongeregeldhe den vonden plaats rond het Pueb lo Nuevo-stadion in de stad San Cristobal. Voetbalfans die probeerden een kaartje te kopen voor de kam pioenswedstrijd tussen Deportivo Tachira en Caracas FC raakten slaags met elkaar en met de natio nale garde. Onder de gewonden zijn ook leden van de brandweer. Austria-Switzerland presolana/monte pora - Vasil Ki rijenka heeft gisteren de negentien de etappe van de Giro op zijn naam gebracht. De Wit-Russische wielrenner, die uitkomt voor het Tinkoff-team, bekroonde in de ber grit over 228 kilometer van Legna- no naar Presolana/Monte Pora een lange ontsnapping. Hij bleef als enige over en finishte met een voorsprong van 4.35 op de Italiaan Danilo di Luca als eerste. De Span jaard Albert Contador behield de roze leiderstrui. ook geconstateerd hebben dat je met Robben, Van der Vaart en Sne ijder drie spelers hebt die vooral renderen in het spel bij balbezit. Op de momenten dat Oranje de bal kwijt was, oogde de ploeg in stabiel en dat pleit weer voor de te rugkeer van Kuijt, die ook zónder bal bergen werk verzet. Een andere positie die nog niet vast ligt, is die in het hart van de verdediging naast John Heitinga. Van Basten wil naar buiten toe PW Marco van Basten doktert nog over de bezetting achter spits Ruud van Nistelrooij. Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder zijn twee van de drie zekerheidjes. nog geen keus maken tussen Wilf red Bouma en Joris Mathijsen, maar het moet wel heel vreemd lo pen wil de eerstgenoemde geen streepje voor hebben. Mathijsen, die de hele week een geprikkelde indruk maakt, speelde ook tegen Denemarken weer onzeker en ging niet vrijuit bij de gelijkmaker van Christian Poulsen van de De nen. Wie er morgen tegen Wales zeker niet bij is, is Tim de Cler. De Feye- noorder verdraaide gisteren op de training zijn knie. Het is nog on duidelijk hoe ernstig de schade is, vandaag wordt gekeken of verder onderzoek naar zijn blessure nood zakelijk is. ^1. E, in Zoek je personeel? Klanten? Bezoekers? Plaats dan nu een rubrieksadvertentie op de kleintjesmarkt pagina's. Tijdens de EK periode zeer voordelig tarief! Bel: 055 - 538 87 83 of 055 - 538 8011 vraag naar de voorwaarden. PZC Zaterdag 31 mei 2008 51 Lesley Kerkhove debuteert op Roland Garros Tennisster Lesley Kerkhove doet vanaf zondag mee aan haar tweede Grand Slamtoernooi. Na de Australian Open in Melbourne (januari) volgt nu Roland Garros in Parijs. De zestienjarige Zierikzeese komt uit in zowel het enkel- als het dubbelspel. Huidige plaats op wereldranglijst voor junioren: 40 (enkel- en dubbelspel gecombineerd). Na de zege in het dubbelspel van Milaan van afgelopen zondag steeg ze 13 plaatsen. Daardoor bereikte ze haar hoogste positie ooit. PZC Willem Adriaansens Geblesseerde Tim de Cler is er tegen Wales zeker niet bij. door Leon ten Voorde HOENDERLOO - De harde trainings- week in Hoenderloo heeft zijn spo ren achtergelaten in de lichamen van de spelers van het Nederlands elftal. De grote vraag is dan ook met welk elftal bondscoach Marco van Basten morgenmiddag in De Kuip in de oefenwedstrijd tegen Wales aan gaat treden. Kiest hij voor zijn beoogde basis formatie, wil hij nog enkele din gen uitproberen, of gunt hij wat spelers rust, voordat de selectie sankt gallen - De Nederlandse springruiters hebben gisteren op het CHIO van Sankt Gallen de lan- denwedstrijd gewonnen. Het vier tal Angelique Hoorn, Vincent Voorn, Piet Raijmakers sr. en Ger- co Schroder bleef gastland Zwitser land en Duitsland ruim voor. De Oranje-equipe liep in twee manches vijf strafpunten op. De naaste concurrenten deelden de tweede plaats met twaalf In de al gemene rangschikking leidt Neder land nu met 16,5 punten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53