Weken van stress voorbij Middelburg bereid tot steunen CBK Zeeland Meimaand breekt warmterecord Aanhouding langs A58 GS willen kijk op kosten WCT Omgangshuis voor ruziënde ouders stilletjes in bedrijf PZC Zaterdag 31 mei 2008 35 Laatste eindexamens gisteren afgenomen, uitslag over 2 weken. door Michiel Bouwman GOES - Ze zijn er vanaf. En nu het erop zit, overheerst een positief ge voel bij Saskia Blok, Annique Gijs, Tamara Gerritse en Ebru Irgören van het Goese Lyceum in Goes. Zij namen deel aan het vmbo-t-exa- men en denken op 11 juni, de dag van de uitslag, wel een feestje te kunnen vieren. „Ik heb er een goed gevoel over", zegt Saskia, terwijl ze uitrust op een muurtje. Volgend jaar wil de Wissenkerkse gaan leren voor pe dagogisch werker op het ROC in Goes. „Economie ging wel lekker, alleen had ik iets te weinig tijd. Een paar vragen heb ik over moe ten slaan. Verder was wiskunde echt moeilijk. De stof uit het boek kwam niet echt terug in het exa men. Of ik een klacht heb inge diend? Nee, maar misschien doe ik dat nog wel." Haar klasgenote Tamara wil de ge handicaptenzorg in. Ze denkt dat ze het ook wel goed heeft gedaan, maar 'Duits en wiskunde waren lastig'. „De eerste twee examens was ik zenuwachtig, daarna geluk kig niet meer. Gewoon denken dat het gewone toetsen waren, dan ging het wel. Al had ik ze wel iets makkelijker verwacht." Ebru is blij dat ze, mits ze slaagt, |TI Vier vmbo-t-Leerlingen van het Goese Lyceum zijn blij dat de examens erop zitten. Een goed gevoel overheerst: de vlag kan al vast opgezocht worden. Goese Lyceum-leerlingen Ebru, Annique, Saskia en Tamara (vlnr) zijn blij dat de examens klaar zijn. foto Willem Mieras naar een andere school kan: „Ik ga naar het havo op 't Rijks, in Ber gen op Zoom. Ik heb het een beet je gehad met de school hier. Wis kunde was het moeilijkst. Dat is ook een rotvak, maar dat lag ook aan de lessen. Die waren niet zo best." Annique is het daarmee wel eens, maar de Goese had het meeste moeite met tekenen. „De vragen gingen over dingen die niets met Gemeente wil invloed op doelstelling centrum voor beeldende kunst. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De toekomst van CBK Zeeland (centrum voor beel dende kunst, vormgeving en archi tectuur) lijkt voorlopig verzekerd. De gemeente Middelburg is bereid erin te investeren, maar wil wel in vloed op de activiteiten en doelstel ling van het centrum. Gedeputeer de Harry van Waveren (CDA, cul tuur) zei dat gistermiddag in de Statencommissie welzijn. De beeldende kunst in Zeeland verkeert in onzekerheid door ver anderende subsidiestromen. De af gelopen periode kreeg de provin cie van het Rijk jaarlijks twee ton en legde daar ongeveer hetzelfde bedrag bij. De rijksbijdrage ver dwijnt met ingang van 2009. In plaats daarvan ontvangt de ge meente Middelburg 150.000 euro per jaar. Dat bedrag kan zij naar ei gen inzicht besteden. Dat brengt de provincie in een las tig parket: haar budget voor beel dende kunst wordt gehalveerd. Het geld ging tot nu toe voor het NRj Middelburg heeft de intentie het rijksgeld dat zij vanaf 2009 ont vangt voor beeldende kunst, in het provinciaal opererende CBK Zeeland te investeren. overgrote deel naar CBK Zeeland. Stichting Beeldende Kunst Middel burg, Buro Beeldende Kunst Vlis- singen en Galerie Van den Berge in Goes ontvangen ook bijdragen. De grote vraag is wat Middelburg met het geld gaat doen. Wethou der Frank Streng bevestigt desge vraagd dat het zijn intentie is het geld voornamelijk in het provin ciaal opererende CBK te steken. Dat zou zich dan wel meer op de Zeeuwse hoofdstad moeten rich ten. „Middelburg is hét culturele centrum van Zeeland. Als het CBK dat kan versterken met pro jecten die een regionale of landelij ke uitstraling hebben, dan is dat al leen maar prima." De Statencommissie gaf gisteren juist aan dat het CBK niet alleen een Middelburgse instelling zou moeten worden. „Naar mijn me ning is Middelburg al rijkelijk be deeld met cultuurgeld en cultuur in natura", zei Sjoerd Heijning (WD). Van Waveren liet weten re gionale spreiding belangrijk te vin den, maar niet allesbepalend. Een rol speelt ook in hoeverre gemeen ten bijdragen. „Zij mogen niet ach teroverleunen. In dat opzicht een compliment aan Middelburg, om dat zij zelf ook al redelijk ruime budgetten beschikbaar stelt." Of de provincie de rijksbezuini ging van 50.000 euro bijpast, is nog niet helder. Dat wordt duide lijk in het komende Kunstenplan. tekenen te maken hadden", klaagt ze. „Ik heb de antwoorden niet na gekeken op internet, maar ik denk dat ik het wel gehaald heb. Dan kan ik gaan leren voor onderwijs assistente." Hebben de vier dames nog tips voor de examinandi van volgend jaar? „Ruim van tevoren beginnen met leren, rustig blijven, goed de vragen lezen en de tijd nemen die je hebt voor het examen, somt An- GOES - De politie heeft donderdag avond langs de A58, tussen Eind hoven en Vlissingen, drie perso nen aangehouden. Eén van hen is een 38-jarige man uit Oud-Vosse- meer. Hij werd aangehouden op parkeerplaats de Lage Aard bij Mo lenschot. Die parkeerplaats staat bekend als ontmoetingsplaats voor homo's. Tijdens een gesprek met de politie was zijn geslachtsdeel duidelijk zichtbaar. 1\vee anderen mannen werden aangehouden op parkeerplaats Leikant. Aanleiding voor de controle waren klachten van omwonenden over onzedelijke handelingen. MIDDELBURG - Het dagelijks provin ciebestuur wil van havenschap Zeeland Seaports weten hoeveel geld inmiddels in de voorbereidin gen van de Westerschelde Contai ner Terminal (WCT) is gestoken. Gedeputeerde Staten vinden dat gegevens daarover ontbreken in de begroting voor 2009. Het ha venschap moet daar alsnog mee op de proppen komen, meent het college. In de begroting voor volgend jaar voorziet Zeeland Seaports een tota le omzet van ruim 32 miljoen euro en een bedrijfsresultaat van 9 mil joen euro. nique een lijstje op. „En tussen door relaxen!", vult Saskia aan. „Even chillen, de stad in of zo." Ondanks dat de uitslag voor het vmbo pas 11 juni bekend is, werd gisteravond al een eerste feestje ge vierd op het Goese Lyceum. Havis ten en vwo'ers moeten een dagje langer wachten op de uitslag, zij weten op 12 juni of de vlag-met-schooltas uitgehangen kan worden. ZEEUWS VEILINGHUIS KUNST ANTIEK VEILING 4 - 5 JUNI KIJKDAGEN: VANDAAG van 10.00 - 16.00 uur maandag 2 Juni 10.00- 18,00 uur dinsdag 3 juni 10.00 - 18.00 uur woensdag 4 juni 10.00 - 17.00 uur donderdag 5 juni 10.00 -12.00 uür Volledige catalogus: www.zeeuwsveilfnghuis.nl Herengracht^. 4331 PX Middelburg fel. 0118 - 650 680 journaal Met meer dan 100.000 klach ten over de examens is giste ren de eindexamenperiode 2008 voor middelbare scholie ren afgesloten. Gisteren ston den alleen nog vakken als Fries, muziek, Spaans, Turks en Ara bisch op het programma. »- Nog niet eerder was sprake van zoveel slordigheden en on juistheden in de eindexamens, zegt scholierenorganisatie LAKS. Toch was het examen volgens LAKS over het geheel geno men niet moeilijker dan voor gaande jaren, enkele uitschie ters, zoals Nederlands voor het vmbo en havo en aardrijkskun de voor het vwo, daargelaten. door Claudia Sondervan MIDDELBURG - Het Zeeuwse Om gangshuis staat er, is in bedrijf, functioneert prima maar blijft nog even achter de schermen. Dat bekende directeur Hein Ab- bing van jeugdzorgaanbieder AZZ gisteren de provinciale commissie Welzijn op verzoek van gedepu teerde Van Heukelom. Waar de voorziening staat wil AZZ-direc- teur Abbing nog niet bekend heb ben, maar op termijn komen er een echte opening en gepaste fees telijkheden, zegde hij toe. Alleen Zeeland ontbeerde nog een omgangshuis, waar kinderen van ruziënde gescheiden ouders de va der of moeder waar ze niet bij wo nen kunnen ontmoeten in een vei lige omgeving. AZZ wilde klein beginnen om ca paciteitstekorten te voorkomen: al leen de gezinnen met een verwij zing van de rechtbank of de Raad voor de Kinderbescherming krij gen toegang. Abbing: „Op dit moment gebeurt veel echtscheidings- en omgangs bemiddeling overal in de provincie via maatschappelijk werk. Die vroege hulp is goed en we willen voorkomen dat die verdwijnt door het feit dat er een instelling is." GOES - De afgelopen meimaand was de warmste mei in ruim een eeuw. In Vlissingen werd een ge middelde temperatuur van 16 gra den gemeten, terwijl 12,8 graden normaal is. Het oude record is van mei 1992: toen was de gemiddelde temperatuur 15,1 graden. Zeeland was iets warmer dan de rest van Nederland. Het landelijk gemiddelde was 15,7 graden. „Dat komt door de hoge nachttempera- turen", verklaart weerman Jos Broeke. Er viel in Zeeland wel be duidend meer regen dan in de rest van Nederland. Broeke: „Sint Kruis was met 41 millimeter het droogst, terwijl Stavenisse met 83 millimeter aan de natte kant was." Gemiddeld valt in Nederland 57 millimeter regen in mei, afgelopen maand was dat 35 millimeter. Zeeland had een gemiddeld aantal zomerse dagen. „De temperatuur haalde op een paar dagen nét niet de 25 graden". Mei telde 243 zon- uren, zo'n dertig meer dan nor maal. Maar Zeeland kwam er rela tief bekaaid af: het Waddengebied had bijvoorbeeld 310 zonuren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 37