u 'De grootste kick? Met mijn poten in de klei' 35 wonen Gratis waardebepaling voor uw woning? wonen@wegener.nl 024-3650509 Ook op toilet of in bad kijken naar EK voetbal De badkamer is de laatste jaren ver anderd in een luxe leefruimte. Het is dan ook niet vreemd dat ook daar een televisie opduikt. Fabrikant Caiyzo zorgt er met waterdichte badkamertelevisies voor dat televi siejunks geen seconde bewegend beeld meer hoeven te missen. De schermen zijn in Nederland via badtv.nl vanaf 649 euro (25 centime ter) verkrijgbaar. Volgens directeur Wouter Huizinga is in de aanloop naar het EK voetbal vooral de vraag naar kleine modellen voor het toilet gestegen. B www.badtv.nl PZC Zaterdag 31 mei 200£ 0113-227788 www.kuubmakelaars.nl kroeg. Ik verwierf mijn eigen klan ten. Had een eigen stukje stuk grond waar ik mijn eigen planten kweekte. Zo ging ik het vak van zelf leuk vinden." Zijn pragmatische aanpak heeft hem geen windeieren gelegd, als absolute goeroe van tuinierend Nederland. Dat was hij vanaf dag één op de buis, nu alweer 22 jaar geleden. In zijn tuinrubriek in Avro's Servicesalon bouwde hij in de studio een complete tuin. Om maar te laten zien wat hij bedoél- de. Dertien telefonistes moesten de vragen van luisteraars behande len. Soms vindt hij het wel jammer dat hij zijn passie wel aan half Ne derland, maar niet aan zijn doch ters Fleur en Roos, inmiddels ook dertigers, overbracht. „Ze waren te jong toen we scheidden. Dat stukje heb ik ze dus net niet kun nen meegeven. Ze denken: 'Die ouwe is gek, met zijn plantjes'." Dertien jaar duurde het huwelijk met zijn vrouw. Pas een paar jaar daarna 'viel alles op zijn plaats' en durfde hij voor zichzelf toe te ge ven dat hij op mannen viel. Uitein delijk trouwde hij met Robbie. Die, net als zijn kinderen, ook al niet dezelfde hartstocht koestert voor wat groeit en bloeit. „Het gekke is, als ik in Barcelona ben, wil hij dat ik gelijk die tuin in ga. Zelf durft hij nog geen plant je af te knippen. Soms ben ik een half uur het vliegtuig uit en dan loop ik al met hem door een tuin centrum. Terwijl ik toch een grote pesthekel aan winkelen heb," Verlindens tv-loopbaan is vooral een toevalstreffer. Hij kwam op tv in de periode dat grote tuincentra opkwamen. „Toen was ik daar op eens met mijn no-nonsenstuinie- ren. Ik heb het tuinieren toeganke lijker gemaakt. Het hoeft niet zo ingewikkeld te zijn. Een plant is er om jou te behagen. Die twee buxusbollen naast je voordeur die zo kaal worden aan de achterkant, donder weg! Alles is goed als je er van geniet. Ik zeg altijd, je koopt een bos bloemen en die flikker je na twee weken weg. Over een plantje ga je dan moeilijk zitten doen? Omdat er toevallig wortels aan zitten? Je reinste onzin." Kunstenaar? Ga toch weg! Tuin man, dat is hij. Emotie-onwerper, zo je wil. Want een tuin is puur emotie. „Ik zeg het heel plat: een bloem is het geslachtsdeel van een plant. )ij bent getuige van het or gasme van de plant. Die zit er niet op te wachten om te bloeien. Die bloem is er voor óns. Om van te genieten." Ontwerp je een tuin, dan is het vrijwel altijd de vrouw die erover beslist. „De man zit er dan met een chagrijnige bek bij. Die kijkt liever naar voetballen. Maar ja, hij heeft net een nieuwe auto, zij moet ook wat. Dan heb je het er dus over en dan zegt die man, die toch wil meelullen: 'Vroeger, bij mijn oma, stond die en die plant'. Dat sla ik op." Vervolgens zet hij die bloemen er in. „Nou, die man ziet die bloe men staan, dan kan je niet meer stuk! Dan is het opééns ook zijn tuin. Ik vertaal zijn herinneringen op een simpele manier naar die tuin. Dat mislukt nooit. Ik zeg al tijd dat mensen bloemen gewoon niet lelijk kunnen vinden, dat is on-mo-ge-lijk. Als je oma een ver velend wijf was die hield van fuch sia's, hou jij van je leven niet van fuchsia's. Zie je een fuchsia, dan zie je meteen dat ouwe secreet voor je. Dat is niet de schuld van die bloem, dat zit tussen je oren." Om hem heen manen mensen hem soms het rustiger aan te doen. Geen denken aan. Laatst zei een man tegen hem: 'Rob, jij doet het helemaal fout. Een man van jouw aanzien staat niet met zijn knieën in de klei. Jij hoort in pak en stropdas'. „Hoe be- redactle.wonen@wegener.nl 024-3650509 Design-rolluik Verano is functioneel én mooi Rolluiken zijn zelden mooi. Ze kun nen de woning in een onooglijke vesting veranderen. Met ZonRo pro beert producent Verano daarin ver andering te brengen. Het product, onlangs onderscheiden met een IF Design Award, combineert de posi tieve eigenschappen van een rolluik met die van een screen. ZonRo iso leert, is inkijkwerend en inbraakver- tragend. In halfopen stand schijnt er een diffuus daglicht naar binnen en blijft het zicht naar buiten behou den. De maximale hoogte is 3 me ter, de maximale breedte 2,2 meter. www.verano.nl lachelijk! Ik sta juist graag met die jongens mee te beulen. Vind ik prachtig! Kicken! Kijk, de mensen hebben tot het laatste moment niet in de gaten waar je naartoe wil met hun tuin. Die zeggen: 'Ik vind het helemaal niks, dat is hele maal niet wat ik bedoel!'. Dan is hun nieuwe tuin af en is het: 'Tjé- zus, wat móói!'. De grootste kick krijg ik nog altijd met mijn poten in de klei." Of hij nog weieens in vervoering kan raken van de schoonheid van een plant? Nee, daarvoor heeft hij teveel gezien. In de regenwouden, waar hij bloeiende orchideeën in hun oorspronkelijke habitat aan schouwde, stond hij wel even kei hard te flippen. „Dan snap je op eens waarom een plant is zoals die is. Een vrouw zei laatst tegen me: 'Cactussen zijn zülke gekun stelde planten, ze lijken wel van plastic'. Ik zeg: U hebt de ballen verstand van de natuur. Wat denkt u dat die plant over u zou zeggen? Wat is dat voor aangekle de kapstok met geblondeerd haar?" www.robverlinden.nl Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Bij het artikel over shutters dat -wij vorige week brachten, stond een verkëerd internetadres van le verancier Euroshutters. Het juiste adres is: www.euroshutters.info

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 137