reizen Of het nu stilletjes tussen de rietkraag is, op een rimpelloos meer of temidden van zeezieke medereizigers, vissen blijft een van de populairste hobby's. Geen wonder dat er vandaag de dag talrijke visreizen worden georganiseerd, ontdekte Johan Bosveld. m reizen@wegener.nl 2 3 024-3650360 PZC Zaterdag 31 mei 2008 Vissen in een speciale drijvende band in het Amerikaanse Silver Creek. Een voorbeeld van een verre visvakantie. M A m aar er is een w Êk JË ding wat ik WW nooit zou wil- mW 1 len missen. En W H dat is vissen'. Leen Jongewaard zong het al in een aflevering van 't Schaep met de 5 Pooten in de jaren zestig. Al leen in Nederland zingen zo'n 1,5 miljoen mannen, vrouwen en kin deren het liedje mee. Daarmee is vissen een van de populairste be zigheden buitenshuis. Veel sportvissers hebben genoeg f aan hun stekkie tussen het riet of kiezen af en toe het ruime sop voor een dagje zeevissen. Maar er zijn ook liefhebbers die het avon tuur zoeken en hun hobby willen combineren met een vakantie. Het aanbod aan visvakanties is overwel digend. Voor elke smaak is er wel wat: een dichtbij bestemming of een exotisch oord en bijna elke denkbare vis kan het doelwit van zo'n reis zijn. Om met zeevissen te beginnen. Daar is het nu echt tijd voor. De beste periode voor zeevissen loopt van mei tot oktober, klimatolo gisch meestal de rustigste periode. Er zijn tal van rederijen langs de Noordzee- en Waddenkust die één- of meerdaagse zeevisreizen aanbieden. Wie echt een vakantie gevoel wil krijgen, kan natuurlijk ook verder en langer weg. Ierland en de Scandinavische landen zijn bij veel visreizigers populair. Ook omdat tijdens een 'rustdag' of wan neer het weer niet meewerkt ge noeg in het achterland te zien is. Gezinnen of groepsreizen, waar van niet het hele gezelschap de hengel wil vasthouden, kunnen op die bestemmingen het vissen daar om prima met uitstapjes op het vasteland combineren. De landen hebben daarnaast het voordeel dat je niet voor elk visavontuur de zee op hoeft. Er zijn genoeg beschutte baaien (Ierland) en meren (Scan dinavië) waar je heerlijk in de luw te de hengel kunt uitgooien. Zeevissen kan ook (veel) verder weg, tot in de poolzeeën ten noor den van Canada en Rusland aan toe. Bestemmingen als Australië, Alaska, Afrika, Zuid-Amerika en zelfs India zijn geen zeldzaamheid meer in de visreisgidsen. Voor een weekje vissen moet weliswaar een stevig bedrag worden betaald, maar dan jaag je ook op de meest exotische vissen. En net als een 'ga- me-drive' op het vasteland, ken nen ze in Afrika de 'big game' op het water, het jagen op groot wild, zoals op de gevaarlijke bullshark (ook wel stierhaai of zambezihaai genoemd). Wie bang is om zeeziek te worden, maar toch een exotische bestem ming zoekt voor een visavontuur, kan overal in de wereld terecht in rivieren en meren. Wat te denken van vissen in de Amazone. Als een echte ontdekkingsreiziger peddel je tijdens zo'n 'vis-jungle expedi tie' door het regenwoud op zoek naar vissen waar je vroeger nog nooit van had gehoord. Heel wat dichterbij kun je leuke visreizen maken naar België en Duitsland. En behalve in zee is in de Scandina vische landen zo'n beetje elke Eu ropese vissoort, met uitzondering van de karper, te vinden. Duidelijk is dat het aantal bestem mingen voor visreizen de laatste ja ren enorm is toegenomen en de be- drijfsjes die ze organiseren zijn als paddestoelen uit de grond gescho ten. Uiteraard heeft die groei te ma ken met de tendens dat de consu ment steeds verder weg wil op va kantie. Bovendien kunnen meer mensen zich zo'n dure reis veroor loven. Wat dat geld betreft, kies vanzelf sprekend een bestemming die je kunt betalen. Reken alles vantevo- ren goed uit. Exotische visreizen kunnen flink in de papieren lopen. En dat bedrag kan nog eens stij gen, omdat er nieuw materiaal moet worden aangeschaft. Voor verre bestemmingen zijn vaak dure medische voorzieningen zoals vac cinaties en malariapillen noodzake lijk. Houd er ook rekening mee dat verre oorden ongemakken met zich kunnen meebrengen op het gebied van sanitair, klimaat, voe ding en ongedierte. Ga je niet uit sluitend met visliefhebbers, onder zoek dan of er voldoende alterna tieven zijn om het voor iedereen een leuke vakantie te maken. De reisperiode en de gedroomde vangst bepalen voor een belangrijk deel de bestemming. Kijk goed of het wel de goede reistijd is voor een bepaalde bestemming. Pas je vakantieperiode anders aan of kies een andere bestemming. Hetzelfde geldt voor de droomvis die je wil vangen; hoe groot is de kans daar op in de periode dat de vakantie is gepland. Wie allereerst voor een bestemming kiest, doet er goed aan zich goed voor te bereiden op de vissen die te vangen zijn. Over tuig je ervan of je eigen materiaal meeneemt of dat je het ter plekke huurt. Veel visreizen zijn overigens inclusief materiaal. Informeer ook hoe het zit met visvergunningen en wat de eventuele kosten daar van zijn. En tenslotte: vergeet het fototoestel niet om de recordvangst voor het nageslacht vast te leggen, anders blijft het bij visserlatijn. Reageren? redactie.reizen@wegener.nl Ruim aanbod van visreizen Om een idee te geven van het ruime aanbod aan visreizen hier een aantal weblinks die verwijzen naar onder meer visreisbureaus en algemene sportvispagina's met informatie over visreizen. www.devluchtendevisser.nl www.beet.nl www.fisharoundtheworld.nl www.southbound.nu www.samsfishingtravels.com http://sportvis.startpagina.nl www.tightlines.nl www.visvakanties.nl www.visreis.nl www.vissertjesnet.nl www.visservice.nl www.biggame.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 123