Militairen vinden 'Uruzgan' zinloos Autovakantie TEUTOBURGERWALD KRAS. BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Contact met gekaapt schip Onbekende stam 'ontdekt' in Brazilië Heerlijk genieten in een 4-sterren hotel inclusief ontbijt! PZC Vrijdag 30 mei 2008 7 Helft uitgezonden militairen voelt zich ook niet gesteund. DEN HAAG - De helft van de Neder landse militairen die op uitzen ding zijn geweest naar Afghanis tan vindt de missie 'niet zinvol'. Ze voelen zich bovendien niet ge steund door de politiek en de Ne derlandse bevolking. Dat blijkt uit een enquête onder le den van drie militaire vakbonden in opdracht van actualiteitenpro gramma Nova. Uit de enquête blijkt verder dat ook officieren en onderofficieren zeer kritisch zijn: minder dan een derde vindt de missie in Uruzgan 'zinvol'. De officieren hebben bo vendien een zeer negatief beeld van de berichtgeving in de media en van de kennis van politici over de situatie in Afghanistan. Drie kwart vindt dat politici onvoldoen de weten waarover ze praten. In to taal vulden 261 militairen de vra genlijst in. Jan Kleian, voorzitter van de mili taire vakbond ACOM, voelt zich door de uitkomsten bevestigd in zijn kritiek op politici die te veel 'lopen te bakkeleien of het nu een opbouw- of vechtmissie is'. Vol gens hem zijn de militairen nega tief over de missie, omdat ze in hun mogelijkheden beperkt zijn. In tegenstelling tot de Amerikaan se militairen mogen de Nederlan ders niet actief op terroristen ja gen. Ze hebben de opdracht het land te stabiliseren en wederop bouw mogelijk te maken. „De jon gens voelen zich met de handen op de rug gebonden. 'Net Srebreni ca' zeggen ze. Er is niets zo frustre rend als iets wél zien, maar niet mogen handelen", aldus Kleian. Het ministerie van Defensie meet zelf maandelijks de publieke opi nie over de missie in Afghanistan. In mei bleek uit die steekproef on der 170 Nederlanders dat 38 pro cent voor de missie is. De Amerikaanse generaal Dan McNeill liet gisteren in de Volks krant weten dat het Nederlandse De missie in Uruzgan wordt door de helft van de uitgezonden sol daten als 'niet zinvol' ervaren. Ze voelen zich bovendien niet ge steund door de politiek. provinciaal reconstructieteam in Uruzgan zijn werkgebied zou moe ten uitbreiden. De commandant van de internationale troepen macht ISAF zou dat op prijs stel len, zegt hij. Volgens een Ameri kaans handboek zouden er in het hele land 400.000 man nodig zijn. Nu zijn het er ongeveer 47.000. Een zelfmoordaanslag in de Af ghaanse hoofdstad Kabul heeft gis teren behalve aan de dader aan drie burgers het leven gekost. In het westen van Afghanistan zou den dertig Talibanstrijders zijn ge sneuveld. ENVIRA - Luchtfoto's tonen een Indianenstam in het Braziliaanse Envira die nog nooit contact heeft gehad met de buitenwereld. Het kamp van de Indianen werd 'ontdekt' in de Terra Indigena Kampa e Isolados do Envira, vlakbij de grens met Peru. „We hebben de overzichtsfoto's gemaakt om hun huizen te laten zien, om te laten zien dat zij daar zitten en om te laten zien dat ze be staan", zei stammenexpert Joé Carlos dos Reis Meirelles Junior. De Indianen zelf (rechts) waren duidelijk minder blij met de 'ontdekking'. foto Gleison Miranda/AP Autoriteiten Somalië gemaand tot voorzichtig optreden. WINSCHOTEN - Rederij Reider Ship- ping, eigenaar van de Amiya Scan die bij Somalië is gekaapt, heeft gis teren contact gehad met de beman ningsleden van de boot. Zij zijn in goede gezondheid en worden goed behandeld. De rederij uit Winschoten sprak ook met de Somalische autoritei ten. Het bedrijf heeft er bij de ge zaghebbers op aangedrongen de gijzeling met terughoudendheid en diplomatie op te lossen. Bron nen in het gebied meldden dat de Somalische autoriteiten overwe gen het schip aan te vallen om een eind te maken aan de kaping. Somalische piraten hebben intus sen in de Golf van Aden opnieuw twee schepen gekaapt. De sche pen, MV Lehmann Timber en MV Arena, werden woensdag aangeval len in de buurt van het gebied waar zondag de Amiya Scan is ge kaapt. Heerlijk genieten van het veelzijdige landschap van het Teutoburgerwald! In dit prachtige gebied selecteerden wij het 4-sterren Golden Tulip Schwaghof. U boekt nu al een 4-daags verblijf vanaf slechts 79 inclusief ontbijt! Aarzel niet langer en boek snel, want u weet V0L=V0L! TIPS VOOR UITSTAPJES Uw hotel bevindt zich in het Teutoburgerwald, een streek met een afwisselend landschap rijk aan flora en fauna. U kunt hier prachtig wandelen door de bosrijke omgeving. Ook kunt u de gezellige Altstadt van Bielefeld bezoeken. Deze stad is rijk aan winkels, terrasjes en restaurants. Ook vindt u hier een Brandweer- en Historisch Museum. De oude stad Detmold is ook zeker een bezoek waard! Er zijn vele vakwerkhuizen en u vindt hier ook het sierlijke Residenzschloss van de familie Lippe. Breng ook een bezoek aan Lemgo, een historische stad die rijk is aan gerestaureerde vakwerkhuizen. Als laatste noemen wij het plaatsje Hameien! Deze stad is bekend van 'de rattenvanger van Hameien'. Tijdens deze vakantie is er dus genoeg te zien en te beleven! GOLDEN TULIP SCHWAGHOF* Dit 4-sterren hotel ligt in een bosrijke omgeving in het stadje Bad Salzuflen, nabij Osnabrück. Het beschikt over o.a. een ontbijtruimte, restaurant, overdekt zwembad en een sauna. Direct naast het hotel ligt een 18-holes golfbaan. Gasten van Golden Tulip Schwaghof kunnen ter plaatse een greenfee aanschaffen voor de speciale prijs van ca. 35 p.p. (minimale handicap 36). Aankomstdata: ma. en vr. van 6/6 t/m 27/10 i Juni i Juli—augustus September I Oktober 4 dagen v.a. 79 v.a. 95 v.a. 85 v.a. 79 5 dagen v.a. 99 v.a. €115 v.a. 99 v.a. 99 INCLUSIEF: verblijf in het 4-sterren hotel Golden Tulip Schwaghof, in een 2-persoons- kamer met ontbijt. i Prijzen zijn per persoon, op basis van een bezetting van 2 personen. Reserveringskosten j 15 per boeking (verplicht). Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/73632 waarom zou je verder zoeken Golden Tulip Schwaghof

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7