Zeeland PZC 'Nationale gedoogbeleid is failliet' Havendagen Terneuzen alsnog gered Aanpak velden vertraagd ZEEUWS-VLAANDEREN 31 25 36 en 37 Terneuzen pakt uit met groot personeelsfeest Vrouwen bekwamen zich in klusjes onder de motorkap Vrijdag 30 mei 2008 Vitaal Platteland is groeizaam buitje voor Zeeland Tip? redtern@pzc.nl Voorstanders van gedoogbeleid verliezen Haagse steun. TERNEUZEN - „Het nationale soft- drugsgedoogbeleid is failliet." Dat zegt burgemeester Jan Lonink van Terneuzen. Volgens hem confor meren het kabinet en justitie zich meer en meer aan buitenlands be leid, terwijl zij grensgemeenten op zadelen met een problematiek met een voorgeschiedenis van jaren. „Het is op zich niet vreemd dat ge wone mensen gaan twijfelen aan de geloofwaardigheid van de rechtsstaat. Op dit moment moe ten er eigenlijk keuzes gemaakt worden. Of we verbieden als land alles en hanteren strenge regels of we gedogen softdrugs, maar dan moet wel de achterdeurproblema- tiek worden gereguleerd. Ik ben - samen met een groep bestuurders van grensgemeenten - voorstander van het laatste, maar we krijgen daarvoor in Den Haag geen poot aan de grond", klaagt Lonink. De burgemeester van Terneuzen ver moedt ook dat Haagse krachten de actie tegen coffeeshop Checkpoint hebben aangezwengeld. Lonink verwacht dat die coffeeshop voor eerst niet meer opengaat. Met de uitbater van de overgebleven shop, Miami, heeft Lonink deze week af spraken gemaakt over de invoe ring van een pasjessysteem en een mogelijke vermindering van de verkoopporties. Lonink: „Miami heeft het iets drukker dan voor in Volgens burgemeester Lonink is het drugstoerisme net als een wa terbed: 'Duw je hier wat terug, dan komt het elders weer opzet ten.' heen, maar niet erg veel. Hooguit to, 20 procent. Als je weet dat Checkpoint vroeger ongeveer tweederde van de 2500 klanten voor zijn rekening nam, is het dui delijk dat de toestroom fors is afge nomen. Volgende week heb ik een overleg met collega's in Noord-Bra bant en hoop van hen te verne men of zij met een extra toe stroom te kampen hebben. Het is namelijk met het drugstoerisme als met een waterbed, duw je hier wat terug, dan komt het elders weer opzetten." Lonink zei verder dat hij de werk zaamheden voor de verplaatsing van de coffeeshops heeft opge schort. Voor dat project moest een milieueffectrapportage worden op gesteld. Justitie in Middelburg is voorts niet van plan om een hero pening van het café en restaurant van Checkpoint toe te staan. Par- ketvoorlichter Elke Kool: „De offi cier van justitie wil het pand dicht houden tot de zitting. Een uit spraak van de Raadkamer kan daar wijziging in brengen. Dat wachten we dan wel af" pagina 26: opkomst en val van een softdrugssupermarkt Onderhoud van Verboj™ toesang De oude, vermolmde ponton in de voormalige Veerhaven van Terneuzen is nu buiten gebruik, maar mag onder strenge voorwaarden tóch gebruikt wor den tijdens de Havendagen op 27, 28 en 29 juni. foto Camile Schelstraete Rijkswaterstaat geeft alsnog toestemming voor gebruik ponton. door Wout Bareman TERNEUZEN - De Havendagen in Terneuzen zijn gered. Rijkswater staat heeft de organisatoren alsnog toestemming gegeven om gebruik te maken van de ponton in de voormalige Veerhaven. Die speelt een cruciale rol tijdens het drie daagse evenement, omdat daar tra ditiegetrouw duizenden mensen aan boord van sleepboten en ande re vaartuigen stappen voor een rondvaart op de Westerschelde. Rijkswaterstaat sloot de oude pon ton, waaraan tot begin jaren zeven tig het 'pontje' naar Hoedekensker- ke afmeerde, twee weken geleden uit veiligheidsoogpunt af Er wer den waarschuwingsborden ge plaatst en de gebruikers werden per brief geïnformeerd. Het besluit bracht het bestuur van de Haven dagen, die eind juni voor de zeven- twintigste keer worden gehouden, tot wanhoop. Want de ponton speelt niet alleen een belangrijke rol bij de rondvaarten, maar ook bij de roeiwedstrijden en de be zoekjes aan de antieke sleepvloot. 'Dit is de redding van het festijn, want alles speelt zich af rond de ponton' Het leidde tot spoedberaad van de organisatoren met de gemeente en waterstaat. Na enig intern overleg besloot waterstaat gisteren de pon ton tóch vrij te geven, zij het on der strikte voorwaarden. Het groot ste deel wordt afgesloten met dranghekken en het deel, dat voor het publiek toegankelijk is, wordt verstevigd met roosters en balken. Er worden bovendien alleen klei ne groepjes tegelijk toegelaten. Voorzitter Kees Muller: „Ik ben ontzettend blij met deze oplos sing. Het is de redding van de Ha vendagen want alles concentreert zich sinds jaar en dag rond de pon ton. Wijk je daarvan af, dan haal je het hart uit het festijn." voetbalvelden Corn Boys en Spui. door Eugène Verstraeten SAS VAN CENT/SPUI - Het groot on derhoud van het tweede veld van voetbalvereniging Corn Boys in Sas van Gent heeft ernstige vertra ging opgelopen vanwege de over vloedige regenval de afgelopen tijd. Daarom moet ook de plan ning voor het groot onderhoud van het hoofdveld worden aange past, schrijven burgemeester en wethouder van Terneuzen aan de gemeenteraad in de eerste Be- stuursrapportage 2008. De ge meente verwacht dat het hoofd veld op z'n vroegst pas in april/mei volgend jaar kan worden aangepakt, na afloop van het vol gend voetbalseizoen. Hetzelfde geldt voor de renovatie van het hoofdveld van de W Spui. Verwacht wordt dat het nieu we veld in het najaar in gebruik kan worden genomen en dat daar na in het voorjaar van 2009 gestart kan worden met de renovatie van het hoofdveld. TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen trakteert de medewerkers dit najaar op een groot personeels feest. Burgemeester en wethou ders ramen de kosten voor het feest, waarop ook de partners wel kom zijn, op 55.000 euro. „Gedu rende de afgelopen jaren is door de medewerkers hard en enthou siast gewerkt om de gemeente Ter neuzen verder uit te bouwen tot een professionele en dienstverle nende organisatie", motiveren B en W hun voornemen. „Met het organiseren van een personeels feest willen wij onze waardering daarvoor kenbaar maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71