TUIN Zeeland maakt ben je er veel trotser op UDEURLOO Avond stappen in El Toro voor goede doel VAN ZEELAND Dorpsraad Nieuwerkerk toont zich bezorgd over Stolpweg LEICHT Keukens LIEVER HELEMAAL PERFECT DAN BIJNA GOED p mooist aangelegde www.verstratenenwalhout.nl DE DEUR NAAR MOOI WONEN! Haringvlietplein 4, Zierikzee tel. +31 (0) 111 45 61 61 Kijk voor meer informatie op www.deurloomeubelen.nl SPZC Vrijdag 30 mei 2008 27 Inbraak in huisjes op voikstuinencomplex zierikzee - In diverse huisjes op het volkstuinencomplex aan de Oudeweg in Zierikzee is in de nacht van woensdag op donder dag ingebroken. Van in totaal zes tuinhuisjes werd de toegang geforceerd. Uit drie huisjes is niets weggenomen, uit de andere drie werd gereedschap en een satellietzender gestolen. Over de schade is niets bekend. Tot nu toe hebben vijf gedupeer den aangifte gedaan bij de politie. Die stelt een onderzoek in. De in braken werden gisterochtend vroeg ontdekt. Edelsmid maakt sieraden in Zierikzee zierikzee - In het kattenkunsthuis Alexandra aan de Lange Nobel- straat in Zierikzee maakt edelsmid Mirjam Bentvelzen zondag ter plaatse sieraden, volgens de verlo ren wasmethode Cir Perdue. Bent velzen maakt kattensieraden. Gast vrouw Alexandra Stapff demon streert daarnaast hoe zij tapijten maakt aan haar weefgetouw. De demonstraties maken deel uit van de Kunstwandeling die in heel Zie rikzee wordt gehouden. Het kat tenkunsthuis is open van 12.00 tot 16.00 uur. Oosterlands Fanfare treedt op in De Saele oosterland - Muziekvereniging Oosterlands Fanfare geeft volgen de week vrijdag een zomeravond concert in de binnentuin van woonzorgcentrum De Saele in Oosterland. Het programma is gevarieerd en gaat van mars via licht klassiek tot populair. Bij slecht weer wordt het optreden binnen gegeven. Het concert be gint om 19.45 uur. Iedereen is wel kom. Auto botst op hert bij Scharendijke scharendijke - Een 31-jarige auto mobilist uit Vlissingen is woens dagnacht met zijn wagen tegen een damhert gereden. Het ongeval gebeurde op de N57, bij Scharendijke. Het dier stond midden op de weg en de automo bilist kon het dier niet meer ont wijken. Na de botsing vluchtte het dier weg en is niet meer gevon den. De auto raakte zwaar bescha digd aan de voorzijde. Jaap van der Oest demonstreert bij de Excursieschuur in de Boswachterij de scholieren van cbs Onder de Wieken hoe zij het schepraam moeten gebrui ken om de papierpulp in de juiste vorm te krijgen. foto Marijke Folkertsma nieuwerkerk - De Stolpweg blijft de bewoners van Nieuwerkerk zor gen baren. In reactie op het inte graal verkeers- en vervoersplan van de gemeente heeft het bestuur van de dorpsraad het verzoek inge diend de maximumsnelheid op de ze weg weer te verhogen naar 50 km per uur in plaats van de gelden de limiet van 30 km/uur. Door de wijziging moet de verkeersstroom door het dorp verbeteren. Bestuurslid Arnold Schiettekatte van de dorpsraad heeft goede hoop dat de gemeente dit verzoek zal honoreren. Hij heeft met de verkeersambtenaar enkele knel punten in en rond het dorp beke ken en op basis daarvan enkele reacties ingediend. De snelheids aanpassing is volgens Schiettekatte nog maar het begin. „Misschien kan de Stolpweg eens echt worden aangepast als de Aldi en andere on dernemingen zich straks mogelijk vestigen op de locatie van het Gat van Nieuwerkerk. Dan verandert de verkeerssituatie daar toch volle dig", zegt Schiettekatte. Andere verkeerswensen betreffen het creë ren van tien extra parkeerplaatsen in de Plataanstraat en het perma nent maken van een tijdelijke weg in nieuwbouwwijk d'Heule. Opbrengst komt ten goede aan kinderen in Indiase regio Bapatla. door Lilian Dominicus GOES - Wie vanavond gaat stappen in El Toro in Goes, geeft bijna al zijn centen aan het goede doel. De opbrengsten min de onkosten van de avond gaan namelijk naar de kinderen in arme regio Bapatla in India. Hoe dat zo is gekomen? Nou, Pie- ter Bos uit Heinkenszand, in het dagelijks leven bouwvakker, heeft besloten om met de christelijke or ganisatie World Servants mee te gaan naar India. Om mee te hel pen bouwen aan een schoolge bouw in Bapatla, niet ver van de miljoenenstad Chennai (voorheen bekend als Madras). Een arme re gio, die enkele jaren geleden zwaar getroffen is door de tsunami. Niet dat Pieter zelf nu zwaar gelo vig is. „Maar ik ben wel christelijk opgevoed. En door het hele pro ject ben ik de laatste tijd er wel meer mee bezig", zegt hij. Pieter heeft voor het hele project ruim 2000 euro nodig. Het geld voor de reis en andere onkosten heeft hij zelf al bij elkaar gespaard. Alles wat hij verder meeneemt gaat rechtstreeks naar de kinderen in de regio en bouwmaterialen. Zwager Reza Geleedst, ook wel be kend als dj Reza, vond Pieters plan zo goed dat-ie een avond in El Toto wilde organiseren. Zo gezegd, zo gedaan. „De muziek is geva rieerd, maar je kunt house, veel old- school en een vleugje early rave ver wachten", aldus Reza. Vanavond in discotheek El Toro in Goes treden o.a. dj Reza, Blade, M-ystery, Sun en The Electro Boys op, van 23.00 tot 4.00 uur. Mortiereboulevard 3A - M'burg www.leichtkeukensmiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 65