leeland ARTEC Anonieme groep in actie tegen vandalen Avond stappen in El Toro voor het goede doel Wings to Victory aast op spanten AKF-hal VAN SON INTERIM BY de grootst Tempur®-dealer 26 Vrijdag 30 mei 2008 PZC GOKSE 3METAALHANDEL recycling van non-ferro metalen schroot accu's diverse PVC's en grondkabels electromotoren en oude lasapparaten wi;siiivvi:m)I.ik o goes temïfoox oe 20 44 29 44 Technisch uitzend-/detacheririgsbureau zoekt kandidaten in de: elektrotechniek installatietechniek metaaltechniek bouwtechniek midden/hogerkader Nu ook in Goes: administratief, productie, financieel, ICT, horeca, techniek Filiaal Vlissingen T (0118) 44 01 99 Filiaal Goes (algemeen) T (0113) 25 25 20 Filiaal Bergen op Zoom T (0164) 23 0612 info@artec-interim.nl www.artec.interim.nl Stichting wil deel van oude hangar gebruiken voor museumpark. door Frank Balkenende GOES - De Stichting Wings to Vic tory wil graag de oude spanten van de voormalige Apparaten- en Ketelfabriek (AKF) in Goes herge bruiken voor een toekomstig mu seumpark op vliegveld Zeeland Airport bij Arnemuiden. De AKF-hal is van oorsprong een Brit se vliegtuighangar. De enorme loods gaat binnenkort tegen de vlakte. De hal ruimt het veld voor nieuwbouw in de eerste fase van het woningbouwproject Goese Schans, dat de komende tien, vijftien jaar verrijst op het om te vormen havenindustrieter- De partners in de Goese Schans hebben, vanwege de historische be tekenis van de AKF-hal, gepro beerd de spanten te hergebruiken in een nieuw gebouw, waarin ook sportopleiding Cios zou worden ondergebracht. Uiteindelijk bleek dat allemaal te duur en te tijdro vend. De Stichting Wings to Victory, die zich inspant om vliegeniers uit WOU blijvend te herdenken, heeft nu haar oog op de spanten van de voormalige vliegtuighangar laten vallen. De stichting wil eigenlijk een historisch Engels vliegveld aan leggen, compleet met allerlei ge bouwen. Binnenkort begint de bouw van een nissenhut. Met de spanten kan een hangar worden gebouwd. De gemeente Goes zal het verzoek doorspelen naar de ei genaar: Goese Schans CV. De Peelandertjes willen minder vernielingen op Noord-Beveland. door Luc Oggel WISSENKERKE - Het moet maar eens afgelopen zijn met het vanda lisme op Noord-Beveland. Dat vindt een groep die opereert on der de naam De Peelandertjes. Gis teravond presenteerden ze een plan van aanpak aan de gemeente raad. De groep komt in actie naar aanlei ding van de vandalismecijfers over 2007. De vernielingen die vorig jaar zijn aangericht, kosten de ge meente bijna veertienduizend eu ro. Dat moet omlaag, vinden De Peelandertjes en daarom willen zij, a la Loesje, met ingang van het nieuwe schooljaar posters met one liners ophangen op plekken waar veel jongeren komen. Die moeten zich aangesproken voelen door de teksten, zo is de gedachte. Het is de bedoeling elke twee weken nieuwe posters op te hangen. Het geld dat eventueel bespaard wordt door afname van de vernielingen, kan worden gebruikt voor een jon gerenproject en/of kan aan een goed doel worden geschonken. De Peelandertjes willen anoniem blij ven om zo het effect van de actie te vergroten. In de gemeente Bor- sele is dat succesvol gebleken, voer den ze aan. Vanuit de raad werd positief gereageerd op het initia tief Diezelfde raad ging gisteravond, met de traditionele zeven tegen zes-verhouding, akkoord met het plan Zorgresidence Veersche Meer. Dat inmiddels al vier jaar oude idee van voormalig Statenlid Hedwig Smits behelst de komst |Ti Een anonieme groep wil onder de naam De Peelandertjes a la Loesje een posteractie beginnen tegen vandalisme op Noord-Beve land. van een drie lagen tellend apparte mentencomplex bij Kamperland. Daarnaast zouden er vier vrijstaan de zorgwoningen voor ouderen moeten komen. Zorgverlener Allévo en bouwbe drijf De Delta willen meedoen met het project, waar mensen van af 65 jaar of senioren met een zorg- indicatie voor in aanmerking ko men. Hoewel eerder het bouwplan al is aangepast (de fracties vonden het complex in eerste instantie te hoog), stemden de PvdA en Noord-Bevelands Belang (NBB) te gen het plan. De eerste fractie is principieel tegen marktwerking in de zorg, NBB vindt juist dat het he lemaal niets met zorg te maken heeft. Ook zou de gemeente de grond volgens de partij veel te goedkoop verkopen. Het plan haalde het dus echter nipt, waarschijnlijk kan nu op kor te termijn met de bouw worden begonnen. Woningen Nieuwdorp doelwit van inbraak nieuwdorp - In twee woningen in Nieuwdorp, aan Coudorp en de Havenweg, is tussen woensdag avond kwart over elf en gisteroch tend kwart voor acht ingebroken. In beide gevallen is een slot ver nield. Uit de woningen zijn waardepapie ren, mobiele telefoons, foto- en en computerapparatuur, geld en voe dingsmiddelen weggenomen. Het totale schadebedrag is onbekend. Uitleg over aanpak pijn in Pijncentrum bergen op zoom - Het Pijncen trum van Ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom geeft woens dag 25 juni uitleg over de behande ling van aanhoudende pijnklach- ten in bijvoorbeeld de rug, na ope raties of door kanker. De bijeenkomst duurt van 19.00 tot 21.00 uur in de Aula. Aanmelden:oi64-278795 of psb@lievensberg.nl. Rommelmarkt en braderie Krabbendijke KRABBENDIJKE - Krabbendijke is za terdag het toneel van een grote bra derie en rommelmarkt. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn er, naast tal loze kramen, diverse attracties en activiteiten, zoals demonstraties van oude ambachten, helikopter rondvluchten, mega bungyjump, Bob-bus, klassieke en sportieve brommers, springkussen en de monstraties door diverse verenigin gen. Verfhandel opent pand in Goese Poel GOES - Verfgroothandel Van Noordenne heeft een nieuw dis- triebutiecentrum in Goes geo pend. Dat is na Vlissingen de twee de Zeeuwse vestiging. Het nieuwe pand van het bedrijf bevindt zich bij de kruising Scottweg/Nansenbaan, in de Poel. Er is onder meer een compleet as sortiment aan schildergereedschap pen verkrijgbaar. Veertigste editie scoutingzeilwedstrijd YERSEKE - De jaarlijkse zeilwed strijd voor Zeeuwse en West-Bra bantse scoutinggroepen wordt za terdag voor de veertigste keer ge houden. De nummers één en twee van de junior- en seniorklas se mogen door naar de landelijke Scoutingzeilwedstrijden. In totaal doen 44 vletjes mee aan de wedstrijd, die om 13.00 uur be gint. De prijsuitreiking is rond 16.30 uur. Computervereniging houdt clubavond 's-CRAVENPOLDER - De Zeeuwse af deling van HCC, de landelijke vere niging van computergebruikers, houdt dinsdagavond een club avond. Het is geen thema-avond; iedereen met computerproblemen kan langskomen. De avond in dorpshuis Ons Dorpsleven in 's-Gravenpolder begint om 20.00 uur. Toegang is voor zowel leden als niet-leden gratis. 1x. jmili/-«ononofiCVionmi trrinrl-ippn Djot-or Viopfr \rr\r\r hpf hplp nmiprf Opbrengst komt ten goede aan kinderen in Indiase regio Bapatla. door Lilian Dominicus GOES - Wie vanavond gaat stappen in El Toro in Goes, geeft bijna al zijn centen aan het goede doel. De opbrengsten min de onkosten van de avond gaan namelijk naar de kinderen in de arme regio Bapatla in India. Hoe dat zo is gekomen? Nou, Pie- ter Bos uit Heinkenszand, in het dagelijks leven bouwvakker, heeft besloten om met de christelijke or ganisatie World Servants mee te gaan naar India. Om mee te hel pen bouwen aan een schoolge bouw in Bapatla, niet ver van de miljoenenstad Chennai (voorheen bekend als Madras). Een arme re gio, die enkele jaren geleden zwaar getroffen is door de tsunami. Niet dat Pieter zelf nu zwaar gelo vig is. „Maar ik ben wel christelijk opgevoed. En door het hele pro ject ben ik de laatste tijd er wel meer mee bezig", zegt hij. Kan 'Je kunt house, veel oldschool en een vleugje early rave verwachten' ook niet anders, vindt hij. „De slo gan is: bouwen voor een ander, door te bouwen aan jezelf Geloof kan een positieve wending aan je leven geven." Pieter heeft voor het hele project ruim tweeduizend euro nodig. Het geld voor de reis en andere on kosten heeft hij zelf al bij elkaar ge spaard. Alles wat hij verder mee neemt gaat rechtstreeks naar de kinderen in de regio en de aan schaf van bouwmaterialen. Zwager Reza Geleedst, ook wel be kend als dj Reza, vond Pieters plan zo goed dat hij een avond in El Toro wilde organiseren. Zo gezegd, zo gedaan. „De muziek is geva rieerd, maar je kunt house, veel oldschool en een vleugje early ra ve verwachten", aldus Reza. SI Benefietavond in discotheek El Toro in Goes met o.a. dj Reza, Blade, M-ystery, Sun en The Electro Boys, van 23.00 tot 4.00 uur. Pieter Bos bij de ingang van discotheek El Toro in Goes, waar vanavond een benefiet voor India wordt gehouden. foto Willem Mieras kijk ook op www.egabed.nl ORUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 X Za: 09:00 - 16:00 1 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 .rjsiHfATER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 54