Zeeland 31 1 Aanpak huisjesmelkers krijgt vaart PZCI25 mam WALCHEREN 36 en 37 Postertjes voor en postertjes tegen GERARD M Auto even weg na geven hulp Tempur®-dealer TkMPUR Politie: geen verband tussen aanrandingen Bult Vrouwen bekwamen j zich in werk i onder de motorkap fl Vrijdag 30 mei 2008 Vitaal Platteland is groeizaam buitje voor Zeeland Tip? redwalch@pzc.nl Stop op nieuwe kamerverhuur nog voor de zomer verwacht. door Miriam van den Broek VLISSINGEN - Het Vlissingse college lijkt zich te hebben vastgebeten in huisjesmelkers. Nog maar een paar weken geleden zei de gemeente raad dat Vlissingen niet mocht toe staan dat er huizen verbouwd wor den om (Oost-Europese) werkne mers illegaal te huisvesten. En nu al heeft wethouder Piet Polder man verschillende ijzers in het vuur om de zogenoemde wild groei tegen te gaan. De SP, PvdA en LPV hadden gister avond tijdens de raadsvergadering moties ingediend om het college scherp te houden in de strijd te gen buitensporig kamerverhuur. Maar nadat de wethouder vertelde wat hij allemaal al gedaan heeft, trokken de fracties meteen hun moties in. „Samen met de burge meester en ambtenaren zijn we be gonnen met het uitwerken van een lijn over de aanpak van deze problematiek", zei Polderman. „Op dit moment wordt het gebied in kaart gebracht waar veel kamer verhuur is en waar de verhuur pro blemen oplevert. Dat moet er toe leiden dat we een gebied of een straat kunnen aanwijzen waar we tijdelijk geen nieuwe kamerver huur toestaan. Ik verwacht dat we nog voor het zomerreces tot een dergelijke stop kunnen overgaan. Om goed in beeld te krijgen waar Wethouder Piet Polderman heeft samen met Terneuzen en Rei- merswaal een werkgroep opge zet om het probleem gezamen lijk aan te pakken. omwonenden overlast hebben, zet ten we ook een soort klachtenlijn op." Verder is de wethouder bezig om met de eigenaren van de pan den in gesprek te komen. „Ook hebben we samen met de gemeen ten Terneuzen en Reimerswaal, waar ook veel buitenlandse werk nemers worden gehuisvest, een soort taskforce opgezet om te ko men tot een gemeenschappelijke aanpak van deze problematiek", zei Polderman. Om aan te geven dat het hem me nens is, zei hij ook nog dat hij niet naar de letter, maar naar de geest van de wet zal handelen. Als voor beeld noemde hij een probleem uit de Bouwen Ewoutstraat. Nor maal mag maximaal tien procent van de woningen in een postcode- gebied gebruikt worden voor ka merverhuur. De Bouwen Ewout straat heeft echter vier verschillen de postcodes. „Dus als een postco- degebied raar loopt, zetten wij die regel even opzij." Burgemeester Wim Dijkstra (openbare orde en veiligheid) voegde daar nog aan toe dat, als het kan, er direct hand havend wordt opgetreden als er overlast is voor omwonenden. MIDDELBURG - Walcheren heeft een nieuw pro testmiddel ontdekt. Een paar weken geleden steelden Walchje en Goesje nog de show met hun posteractie voor het behoud van Ziekenhuis Walcheren. Nu laten bewoners van de Dr. Staver- manstraat met raamposters weten wat ze denken van de komst van de drugsopvang. De binnen stad van Middelburg hangt inmiddels ook vol verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwerise.nl VLISSINGEN - Een 23-jarige inwoner van Vlissingen raakte woensdag zijn auto enige tijd kwijt. De man verleende die avond hulp bij een aanrijding tussen een scooter en een auto op de President Roose- veltlaan. Een van de scooterberij ders mocht vervolgens in zijn auto plaatsnemen. Die jongeman start te vervolgens die auto en ver dween ermee. De auto werd later teruggevonden in Westerzicht. De politie zoekt getuigen van het voor val: telefoon 0900-8844. kijk ook op www. ,nl DRUKVERLAGENDE MATRASSEN EN KUSSENS VLISSINGEN - Tussen de recente aanrandingen op de Nieuwe Zuid- beekseweg in Vlissingen is geen verband. Dat zegt politiewoord voerster Esther Boot. „De dader- profielen verschillen helemaal van elkaar. In het ene geval ging het om een groepje jongens, in het an der om één jongen." Dinsdagavond rond acht uur werd een dertienjarig meisje aangeval len op het fietspad. Ze werd door een ongeveer achttienjarige jon gen van haar fiets getrokken. Ze wist uiteindelijk te ontsnappen. Twee weken geleden werd ook al een meisje aangerand op de Nieu we Zuidbeekseweg. In die zaak zijn nog geen arrestaties verricht, zegt Boot. De politie zoekt nog steeds getui gen van de meest recente aanran ding. „We zijn vooral op zoek naar het meisje met de roze scooter", zegt Boot. „Die reed voorbij op het moment dat het meisje werd aangevallen." De scooter is opval lend: er staat een afbeelding van Nijntje op. De politie vraagt getui gen zich te melden bij het politie bureau of te bellen met het num mer 0900-8844 met posters vóór de aanleg van een stadspark op de plaats van Miniatuur Walcheren. De Middel burgse SP heeft inmiddels al zevenhonderd pro-park posters uitgedeeld, foto's Le* de Meester Paspoortstraat 32-34 4388BH O-Souburg Tel: 0118-469670 Ma: 13:00-17.30 Di-Vr: 09:00 - 17:30 Za: 09:00 - 16:00 Kloosterpoort 5 4421 SN Kapelle Tel 0113-330888 Ma: Gesloten Di-Vr: 10:00-17:00 Za: 10:00-16:00 Tip? redactie@pzc.nl De hele dag zat ze te piekeren, die vrouw uit Dreischor. Haar jongste zoon was op schoolreis, en dat was reden tot zorg. Zou hij het wel leuk vinden? Had hij genoeg te eten? En bovenal: zou de wildebras heel blijven? Groot was haar opluchting toen zoonlief aan het eind van de mid dag vrolijk en zonder averij uit de bus stapte. Lang duurde dat niet. Moeder, gehaast omdat er nog werk lag te wachten, gaf de knul vlug een kus en zette snel de pas erin. Dat ze daarbij op de veter van haar zoon ging staan, had ze even niet door. Waarna haar vrees toch nog bewaarheid werd: haar jongen keerde met een flinke bult huiswaarts.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27