PZC Ziekenhuis in het rood lil PZC; Bestaat de nog over SB Artsenposten zitten er vaak naast ca Het jubileumfeest op www.pzc.nl P Ludwig Oeffling (huisje in Kortgene, Lonneke Pastoor, Middelburg. „De woont in Trier, Dlnd.): „Als je 250 krant op papier? Ik ben bang van mmm c Inge Kampwart, Vlissingen. „Ik hóóp Monique Wijgerse, Zierikzee. „Nou, Patrick Krant, Vlissingen. „Nee, er is van wel. Het is een fijne krant. Een 250 jaar, dat weet ik niet, met inter- dan geen krant meer. Jongeren kij- net en zo. Maar 100 jaar wel." ken alleen nog naar internet." krant voor de Zeeuwen." JgHp ÉS: /fÊL^ Hanny Timmer uit Goes: „Ja hoor, je kan toch niet ineens zonder al dat Zeeuwse nieuws?" Stijnie de Wilde uit Goes: „In krant- vorm zal de PZC vast niet meer be staan, maar op internet wel." Sjaak de Hulster, Breskens: „Wat is nu beter en gezelliger dan een krant om samen te lezen? Dit blijft." Nicolette Janssens, Aardenburg „Geen PZC en geen regionale krant. Dat lijkt met geen haalbare kaart." Gerrit Vink, Zierikzee. „Ik hoop van wel, maar ja. In ieder geval hoop ik dat de krant blijft zolang ik leef." i De PZC bestaat nog over 250 jaar reageer op www.pzc.nl Zie pagina 2 en 3: Ontbijt, kop koffie en dan de krant erbij Schande dat 19.000 Zeeuwen in armoede leven 111111 ineens 21% aantal reacties: 569 79% Onderzoek: Triagisten schatten bij 40 procent urgentie te laag in. door John Jas maastricht - Telefonische centra listen van huisartsenposten schat ten bij vier op de tien patiënten de mate waarin de problemen spoed eisend zijn te laag in. Dat blijkt uit het promotie-onderzoek 'For your ears only' van Hay Derkx, die een eigen huisartsenpraktijk heeft ge had en nu medisch consulent is. Ook het verplichte verslag achteraf aan de huisarts is vaak onder de maat. De telefonische centralisten, ook wel triagisten genoemd, schie ten volgens Derkx op meerdere fronten te kort in de communica tie met bellers. Zo stellen ze in veel gevallen te weinig vragen. Personeel dat geen arts is en de te lefoon aanneemt, doet het werk vaak niet zoals is afgesproken en kan zo levensbedreigende gevallen missen. Inspecteur voor de volksgezond heid Rob Sardeman vindt de uit komsten zorgwekkend. De Inspec tie Volksgezondheid stelde in 2004 en 2006 al dat telefonische triage flinke risico's met zich meebrengt. Hij is blij met het nieuwe onder zoek. „Nu is beter aangetoond wat de zwakke plekken zijn." pagina 12: achillespees van de huis artsenpost Detail van de winnende tekening van Jip Koopen (10 jaar) uit Goes. Vrijdag 30 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 126 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Bekijk alle tekeningen voor de koningin op www.pzc.nl f tekenwedstrijd. Bekijk het filmpje over het jubileumboek (vanaf 14.00 uur) Tussen 14.00 en 15.00 uur verschijnt een filmpje van de aankomst van de koningin bij de Nieuwe Kerk in Middelburg. Vanaf 15.00 uur kunt u alle toespraken nalezen. Vanaf het begin van de avond kunt u een videoreportage bekijken van alle feestelijkheden. Koningin krijgt krant en tekening pagina 3 Fusieziekenhuizen boekten in 2007 zeven miljoen euro verlies. door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Door fouten bij het begroten komen de fusieziekenhui zen in Vlissingen en Goes dit jaar vijf miljoen euro tekort. Over vo rig jaar is er een tekort van zeven miljoen. De medisch specialisten zullen zich 'hard' verzetten wanneer als gevolg van de financiële proble men afdelingen worden samenge voegd als deze zomer een perso neelstekort dreigt. De maatregel is onderdeel van een pakket om het voor dit jaar dreigende tekort af te wenden. Deze is de artsen echter niet voorgelegd, zegt voorzitter Ro nald van den Haak van de Vereni ging Medische Staf „Het lijkt me erg lastig te organiseren. Afdelin gen tijdelijk samen binnen één huis zou ik toejuichen. Het is onbe spreekbaar als de patiënt de dupe wordt." De financiële positie van Zieken huis Walcheren en de Oosterschel- deziekenhuizen is zeer wankel, bleek gisteren. De ziekenhuizen staan samen zeven miljoen euro rood over 2007, zegt directeur Hans Simons. Daardoor lopen de financiële reserves terug tot ander half miljoen euro. Veel te weinig, beaamt Simons, maar volgens hem hebben de banken met de gis teren aangekondigde maatregelen voldoende vertrouwen. Er geldt een personeelsstop, een uitgaven- stop, de productie aan behandelin gen moet omhoog en de afdeling financiën gaat op de schop. Daar hebben de ziekenhuizen de afgelo pen tijd niet de 'goede mensen' voor kunnen aantrekken, stelt Sim ons. Na de zomer overlegt de direc tie met de bonden over maatrege len om de structurele problemen op te lossen. De financiële contro le bleek in maart dit jaar van on juiste cijfers uit te gaan, met de ho ge verliezen als gevolg. Van wanbeheer wil Simons noch Van den Haak spreken. „In elk ge val niet nu. Nu moeten we hard vooruit om de ziekenhuizen bo ven water te houden", zegt de art senvoorzitter. Voorgaande jaren sloten de ziekenhuizen gemiddeld af met zo'n anderhalve ton als re sultaat, maar die berekeningen en dus de begrotingen blijken ver keerd geweest. Het gat van vijf mil joen over 2008 is evenredig toe te rekenen aan Vlissingen en Goes, stelt Simons. In Goes is te veel geïnvesteerd en in Vlissingen was meer personeel dan de begroting toestond. Daarbij worden er min der patiënten behandeld dan was begroot. pagina 2/3: commentaar pagina 33: OR en personeel hebben geen fiducie in ziekenhuizen De ziekenhuizen in Goes en Vlis singen praten na de zomer met vakbonden over een plan om de chronische miljoenenverliezen op te ruimen, zegt Simons. Gelijkspel Oranj'e eindhoven - Het Nederlands voet balelftal heeft gisteravond in een oefenwedstrijd in Eindhoven ge lijkgespeeld tegen Denemarken. Het werd 1-1. pagina 41: Van Basten puzzelt nog EN Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4 t/m 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11; Auto: 15 en 17; Weer; 22; Strips: 23; Dagagenda: 34; Cultuur: 35; Economie: 36 en 37; Beurs: 38; Economie: 39; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800-0231 231 71 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1