'DuivelskoppeP krijgt levenslang Buitenland! Stedenspecials ROME kras.nl Olie Noordpool leidt tot verhitte discussies Supercompleet met Nederlandssprekende reisleiding! BOEK ONLINE of bel 0900-9697 'Monster van de Ardennen' veroordeeld na 'maagdenmoorden'. door onze correspondent Pascale Thewissen BRUSSEL - De Noord-Franse serie moordenaar Michel Fourniret (66) is tot levenslang veroordeeld voor de moord op zeven jonge meisjes en vrouwen. Hij heeft zo goed als zeker nog meer slachtoffers ge maakt. Ook zijn vrouw, Monique Olivier (59), gaat voor de rest van haar leven de gevangenis in. Olivier stond terecht voor mede plichtigheid aan vijf moorden. Zo wist ze in 1989 de twaalfjarige Eli zabeth Brichet uit het Belgische Saint Servais, bij Namen, haar au to in te praten met de smoes dat ze zwanger was en een dokter zocht. Eenmaal thuis aangekomen waste ze het meisje voor Fourni ret, die haar verkrachtte en ver moordde. Haar lichaam werd pas 15 jaar later teruggevonden. De rechtszaak in Charleville-Mezi- res tegen het 'duivelskoppel', zoals het duo door de Franse media wordt genoemd, duurde twee maanden. Fourniret (het 'Monster van de Ardennen') wilde alleen achter gesloten deuren vertellen wat zijn slachtoffers hadden moe ten doormaken. Als hij wel iets zei, was het vaak choquerend en grof Zo zei hij: „Een stroper was ik, die niet wist of hij met een fazant, een wild ko nijn of niets zou thuiskomen." Dat Michel Fourniret en zijn vrouw Monique Olivier zijn veroordeeld tot levenslang voor het ontvoeren en vermoorden van meisjes en jonge vrouwen. Fourniret levenslang zou krijgen, stond op voorhand al vast. Hij heeft alle moorden bekend. Voor Olivier lag dat anders. Zij be weert dat ze volledig in de greep was van de Fransman en bood aan het eind van de pleidooien haar ex cuses aan. „Ik betreur wat er is ge beurd", zei ze. De jury veroordeel de Olivier gisteren, na één dag van beraadslagingen, tot levenslang met de mogelijkheid om na 28 jaar vervroegd vrij te komen. Fourniret mag nooit meer vrij komen. Fourniret en Olivier leerden elkaar in 1985 kennen via een contactad vertentie. Fourniret zat op dat mo ment in de gevangenis voor ver krachting. Eenmaal vrij sloot hij met Olivier volgens de rechtbank een 'duivels pact'. Zij beloofde I hem te helpen bij zijn jacht op maagden, hij beloofde haar ex-man te doden maar hield zijn woord niet. In totaal heeft Fourni ret acht moorden bekend. Gelet op het feit dat Fourniret veer tien jaar zijn gang kon gaan, wer den er ook de nodige vraagtekens gezet bij de manier waarop politie en justitie de seriemoorden heb ben onderzocht. PZC Donderdag 29 mei 2008 7 President China praat met politicus Taiwan PEKING - De Chinese president Hu Jintao heeft gisteren in Peking ge praat met Wu Poh-hsiung. De laat ste leidt de regeringspartij van Tai wan, de Kuomintang. Dit meldde de Chinese televisie. Er is sinds de vestiging van de communistische Volksrepubliek China in 1949 niet meer op zo'n hoog niveau gespro ken tussen beide partijen. Peking dreigde voorheen Taiwan aan te zullen vallen als het de onafhanke lijkheid zou uitroepen. Kostbare schat uit Perzië in schoenendoos LONDEN - Een Britse handelaar in metaalafval kreeg in 1945 van zijn grootvader een 14 centimeter hoog 'koperen' bekertje. Nu, 63 jaar later, blijkt het te gaan om een uniek antiek en kostbaar kunst werk uit voormalig Perzië. De 70-jarige man bewaarde het be kertje vele jaren in een schoenen doos onder zijn bed. Het kleinood bleek niet van koper te zijn, maar van goud en is 630.000 euro waard. Japan wil rijstproductie Afrika verdubbelen YOKOHAMA - Japan gaat vanwege de sterk stijgende mondiale voed selprijzen Afrikaanse landen de ko mende tien jaar helpen met het verdubbelen van de rijstproductie. Rijst, de belangrijkste voedselbron in delen van Afrika. Het gewas is echter schaars en de prijzen zijn sterk gestegen. Japan zal helpen bij de bouw van irrigatiesystemen, de ontwikkeling van nieuwe rijstge wassen en de training van land- werkers. Woede over huisarrest van Birmese Suu Kyi RANGOON - Wereldwijd is gisteren met grote verontwaardiging gerea geerd op het besluit van de militai re junta in Birma om het huis- j arrest van oppositieleidster Aung San Suu Kyi met een jaar te verlen- j gen. Het besluit werd enkele dagen ge- nomen nadat donorlanden een grote som geld bijeen hadden ge bracht voor hulp aan de slachtof fers van de cycloon Nargis in Bir ma. ILULISSAT - Leiders van de vijf landen die grenzen aan de Noordpool varen bij llulissat, de derde stad van Groen land. Zij confereren daar over hun toekomstige beleid voor het Noordpoolgebied. De bijeenkomst moet ertoe lei den dat de hoogopgelopen spanningen tussen Canada, de Verenigde Staten Noorwegen, Rusland en Denemarken verminderen. Deze landen azen alle op de enorme oliereserves die binnenkort aangesproken kunnen worden. foto Bent Petersen/EPA Rome is al sinds jaar en dag dé toeristische topper van Italië. Nog altijd is de stad het centrum van de katholieke kerk en u vindt er talloze eeuwenoude cultuurschatten! 5 dgn ROME v.a. 399 Onder leiding van Nederlandssprekende reisleiding gaan we op pad om hetindrukwekkende openluchtmuseum Rome te ontdekken. We bewonderen o.a. het voormalige amfitheater het Colosseum, het eens machtige Forum Romanum en het Vaticaan met zijn indrukwekkende St. Pieter en de Sixtijnse Kapel. INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, transfer luchthaven-hotel v.v., verblijf in Hotel Blanc et Noir (of gelijkwaardig), 4 x ontbijt, Nederlands sprekende reisleiding, excursieprogramma. Vertrekdata: maandag van 2/6 t/m 27/10 Juni v.a. 469 Sept. v.a. 480 Juli v.a. 460 Okt. v.a. 510 Aug. v.a. 399 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28032 Wilt u écht alles over Rome te weten komen? Dan is deze stedentrip o.l.v. Professor van Heek of drs. Sandra Overdijk, Rome-kenners bij uitstek, een absolute aanrader! 6 dgn ROME TOTAAL v.a. 499 Rome is één van de mooiste steden ter wereld. U vindt er o.a. het immense Colosseum, de beroemde Trevifontein, de Spaanse Trappen, het machtige Vaticaan... gewoonweg teveel om op te noemen! Professor van Heck of drs. Sandra Overdijk weten u werkelijk alles over de vele schatten van deze stad te vertellen! INCLUSIEF: vliegreis Rotterdam-Rome v.v., vlieg- en luchthavenbelasting, transfer luchthaven-hotel v.v., verblijf in Hotel Blanc et Noir (of gelijkwaardig), deskundige Nederlands sprekende reisleiding, excursieprogramma. Mei 31 539 Juni 7-14-21 €499 September 6-13-20-27 540 Oktober 4-25 540 Oktober 11-18 €580 Prijzen zijn p.p. bij een bezetting van 2 pers. Voor uitgebreide reisbeschrijving/reservering, zie www.kras.nl/28033 a - waarom zou je verder zoeken

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 7