Spört Zaamslag beter dan ooit Wisse vol vertrouwen naar Götzis Batavus Crescendo Vijf voetbalarbiters op hoogste amateurniveau Heerlijke allround recreatiefiets 44 I Donderdag 29 mei 2008 PZC Doelman Bart Corstanje draait ijzersterk seizoen bij tweedeklasser. door Cino van den Broecke VOETBAL - Met een gestopte straf schop in de halve finale van de na- competitie vorige week tegen De Zwerver tilde Bart Corstanje zijn ploeg Zaamslag over het dode punt heen. De 25-jarige doelman beleeft met de zaterdagtweedeklasser zijn bes te seizoen tot nu toe. Zaterdag kan hij met zijn ploeg promotie af dwingen naar de eerste klasse. Als er tenminste gewonnen wordt van Almkerk. „Aan het begin van het seizoen moest er niets voor Zaamslag. Nu we echter de kans hebben om die promotie te pakken, zou het toch een fikse tegenvaller zijn om het alsnog mis te lopen." Samen met een aantal nieuwelin gen blijkt hij een bijna onoverwin nelijke groep voetballers te vor men, die in de nacompetitie in Dinteloord de bekroning moeten geven aan een mooi seizoen. De doelman redde zijn ploeg al en kele malen en ook in de nacompe titie is hij dus tot op heden een be langrijke schakel in het geoliede ge heel gebleken. „Het loopt gewoon goed en we blijven te allen tijde voetballen. Ook als we onder druk komen te staan. We beschikken over spelers die dan de rust aan de bal houden en dat is heerlijk spelen. We zijn er met de komst van jongens als Alfaro Pentury, Jordy Bakker, Ma rio de Fouw en Ugur Kahveci voet ballend op vooruit gegaan. Maar ook een jongen als Peter Diele- man. Wat die dit seizoen heeft, dat is ongelofelijk gewoon. Het is gewoon genieten op het veld." Al zijn gehele keepersleven in een eerste elftal speelt zich bijna af op tweedeklasse-niveau. Hij maakte vorig jaar het niveau van de hoofd klasse langs de zijlijn mee bij het Goese SSV'65. „Ik had ooit als doelstelling om in de hoofdklasse te keepen. Helaas heb ik door omstandigheden geen enkele competitieminuut gekeept. Een bittere pil, maar ik ben nog jong, dus wie weet komt het er ooit nog van. Ik heb niet het ge voel dat ik al op de top van mijn kunnen zit." Op de vraag of Zaamslag in de eer ste klasse überhaupt wel iets te zoeken heeft, is de goalie meer dan duidelijk. „Ik denk het wel. Deze groep kan dat niveau zeker aan, met een paar gerichte aanvul lingen erbij. We hebben een selec tie die voor elkaar door het vuur gaat en dat heb je ook op hoger ni veau zeker nodig. Eerst echter die wedstrijd zaterdag maar eens win nend afsluiten. Daar gaan we alles voor doen." PW Keeper Bart Corstanje kan zater- dag met Zaamslag promotie af dwingen naar de eerste klasse. Hij denkt dat zijn ploeg er klaar voor is. Meerkampster uit Vlissingen gaat voor olympische limiet. door Roeland van Vliet goes - Meerkampster Yvonne Wis se had tweeënhalve week geleden zo'n goede trainingswedstrijd in Italië, dat ze vandaag vol vertrou wen afreist naar Oostenrijk. „Het zal niet makkelijk worden om de olympische limiet te halen, maar als alles goed loopt, is het wel mo gelijk", zei ze gisteren aan de voora vond van de Hypo Meeting in Göt zis. „Het is in elk geval heel span nend." De Vlissingse atlete, woonachtig in Amsterdam, weet van zichzelf dat ze in de eerste meerkamp van het jaar niet optimaal presteert. Ook in Italië, in Desenzano del Garda, liep nog niet alles op rolle tjes. „Toch zat ik al dicht tegen de 6000 punten aan. En meestal ver beter ik mezelf in de tweede of derde wedstrijd. Dus..." Met 5975 - 111 punten onder haar pr uit 2007 - is Wisse nog wel ver verwijderd van de olympische eis van 6159. Maar bemoedigend is dat ze juist dit jaar de looponderde len goed gaan. „Ik heb onwijs veel winst geboekt op de 200 meter en de 100 meter horden", vertelde ze. „Ik hoop dat ik in Götzis ook van die snelheid kan profiteren op de 800 meter en bij het verspringen." Daarmee wil ze dan het hoogspringen mee com penseren. Op dat onderdeel was dit jaar 1 meter 73 haar beste resul taat, 8 centimeter onder haar per soonlijk record van vorig jaar. „Hoe dat komt, weet ik niet pre cies", zei Wisse. „Je hebt zeven on derdelen en ik heb er altijd wel eentje waarop het wat minder gaat. Maar in Desenzano had ik wel uitzicht op 1 meter 76. Als ik die hoogte in Götzis haal, houd ik de schade beperkt." Een voordeel voor Yvonne Wisse is dat concurrente Karin Ruckstu- hl geblesseerd is en een streep heeft moeten halen door Peking. Daardoor hoeft de Zeeuwse zich geen zorgen meer te maken of ze bij de beste drie Nederlandse meer- kampsters komt. Van de drie con currentes - Karin Ruckstuhl, Lau- rien Hoos en Jolanda Keizer - zijn er nu immers nog maar twee over. „Voor mij is 6159 punten nu dus automatisch genoeg. En het scheelt wel of je dat aantal moet halen of nog over de 6200 moet om een ander voor te blijven." Hoos en Keizer hebben overigens al een olympische nominatie op zak. Zij hoeven alleen nog maar vormbehoud (5800 punten) te to lk heb nu nog niet een alles-of-niets-gevoel, maar ik zal wel alles gaan geven' nen. Keizer probeert dat in Götzis al te doen, Hoos - in Desenzano geblesseerd uitgevallen - kiest een andere wedstrijd uit. Mocht Wisse in Oostenrijk de li miet nog niet halen, dan heeft ze nog een kans in Hengelo, waar eind juni de Europacup meer kamp is. „Ik heb nu dus nog niet een alles-of-niets-gevoel, maar ik zal wel alles gaan geven. En als het lukt, spring ik echt een gat in de lucht." Yvonne Wisse goes - Het Zeeuwse scheidsrech- terscorps zit weer in de lift. Onder meer dankzij een promoties heeft de provincie komend seizoen vijf voetbalarbiters op het hoogste amateurniveau. In het zaterdagvoetbal promoveer de Goesenaar Jo-annes de Bat naar de hoogste categorie (groep 1). Sa men met de naar Zeeland terugge keerde Cor Bos, de naar Terneu- zen verhuisde Wim van de Meer (komt van C-lijst) en de al op het hoogste niveau acterenden Sjaak Uitterhoeve ('s-Gravenpolder) en Harold van de Ketterij (Goes) staat de teller nu op vijf Alle promoties. ZATERDAG VOETBAL. Naar groep 1: Jo-an- nes de Bat, Goes. Naar groep 2: Ja cob van den Berge, Bruinisse. Naar groep 3: Stoffel Schipper, Grijpskerke, Ron van Kan, Kerk- werve, Marinus van de Ketterij, Vlissingen, Vincent Wagenaar, Goes, Rien Bruijnooge, Wemeldin- ge, Derk Alsema, Goes, Jozef Nqou- mont, 's Gravenpolder. Naar groep 4: Kees Geldof) Kamper land, Derk Weekhout, Goes. ZONDAGVOETBAL. Naar groep 2: Marco Bleumink, Goes. Naar groep 3: Leo Uitterhoeve, 's-Heer Hendrikskinderen, Gert Dolman, Goes, Peter Maas, Hoofdplaat. Naar groep 4: Erik Nieuwenhui- ze, Terneuzen, Leo van Hurk, Sas van Gent. Profile Axel De Fietsspecialist Kerkdreef 18-20 Axel Tel. 0115-530049 www.nrofileaxel.nl BAT/IVtfS Tweewieler Hengelsport De Boer Molendijk 1 Hoek Tel. 0115-442144 Mangnus Tweewielers Hulsterweg 36 Kloosterzande Tel. 0114-681822 Fietswereld De Winter Spuiplein 1 A Breskens Tel. 0117-381990 www.fietswerelddewinter.nl ErgoMatic Plus stuurpen Geïntegreerde koplamp (Supreme) Uitstekende toerfiets met zeer veel comfort Mooie eigentijdse styling Leverbaar in Deluxe, Supreme, NuVinci™ en X-light versie Met verstelbare Ergo Matic Plus stuurpen Met verende voorvork en zadelpen* Naafdynamo Met 7 of 8 versnellingen of met NUVinci™ traploos schakelen Consumentenadviesprijs vanaf 799,- *Niet op X-light versie Afgebeeld, model Crescendo Deluxe Bekijk alle Crescendo versies bij de Batavus-dealer of check www.batavus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 62