Zeeland gehandicapten is geen race da's #Part Pasjessysteem voor coffeeshop Miami ROC Westerschelde zet in op nieuwbouw Straf voor veelpleegster Aparte mode met een tikje durf! Welzijn vreest bij korting voor 'ontmanteling' PZC Donderdag 29 mei 2008 27 door Ad Roos MIDDELBURG De rechtbank in Mid delburg heeft gisteren een 37-jarige inwoonster van Terneuzen con form de eis de zogeheten ISD-maatregel opgelegd. Daarmee kunnen meerderjarige veelplegers voor maximaal twee jaar worden vastgehouden. De Terneuzense vrouw stal 21 januari in haar woon plaats bij een drogisterij veertien busjes haarverzorgingsproducten. Volgens de vrouw had haar vrien din de spullen gestolen. De verkla ringen van het winkelpersoneel ga ven een ander beeld: ze zagen de Terneuzense spullen in haar tas stoppen en toen ze de winkel ver liet ging het alarm van het detectie poortje af en was zij later ook op de videobeelden van de bewa kingscamera te zien. Kjeedinjr voor O en C'- 8 1 Westkade Sas san Gent WWW.dasapart.nl Wat onwennig getooid met de ambtsketen heette ze samen met andere leden van het dagelijks ge meentebestuur het gezelschap van harte welkom in Hulst, 'een van de oudste plaatsen in Nederland'. Van Damme sprak haar bewonde ring uit voor de sportieve prestatie van de gehandicapten. Chrabecki koos bij het uitstippelen van zijn route voor dit jaar voor Hulst van wege de ligging direct aan de grens met België. „We lopen gemiddeld zo'n tachtig kilometer per dag en dat is ongeveer van hier naar Brus sel. We zijn vanochtend gestart in TERNEUZEN - Coffeeshops Miami in Terneuzen wil zo spoedig moge lijk een pasjessysteem voor klan ten invoeren. Daarover zijn deze week afspraken gemaakt met de ge meente Terneuzen. Miami staat volgens burgemeester Jan Lonink van Terneuzen door de laatste inval bij de andere Ter neuzense shop Checkpoint 'onder druk'. „De uitbater is er alles aan feelegen om nauwgezet binnen de Bfdoogregels te opereren. Een snel le invoering van een verscherpt toezicht op het klantenbestand met een pasjessysteem met vinger afdruk is daarvan een gevolg. Wij staan er dan ook positief tegen over", zegt Lonink. Miami heeft volgens Lonink door de sluiting van Checkpoint te ma ken met een kleine stijging van het aantal bezoekers. „We hebben het dan over tien procent." Woord voerder Hans van As van Miami had gisteren geen commentaar. Zeebrugge, maar ik wilde per se via Nederland naar Brussel, om dit land toe te voegen aan de lijst met landen waar we al geweest zijn." Volgend jaar vertrekt de re- layrun vanuit Brussel om de lo pers via Frankrijk naar Andorra te voeren. Het jaar erop wil Chra becki vanuit Andorra naar Portu gal en Gibraltar. „Zo lang mijn ge zondheid het toelaat en ik er de kracht voor heb", zegt de 64-jarige Oostenrijkse delegatieleider en voorzitter van Integrative Meet ings of Friends, „blijf ik dit evene ment organiseren." Raad van Bestuur start onderhandelingen voor vergaren financiën. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - Het ROC Wester- schelde kiest voor de bouw van een nieuwe school. De raad van Toezicht en Raad van Bestuur heb ben daarover overeenstemming be reikt. De komende maanden zal de schoolleiding de haalbaarheid van nieuwbouw in Terneuzen on derzoeken. Voorzitter Toine Huijsmans van de Raad van Bestuur hoopt dat voor het eind van dit jaar een fi naal besluit kan worden genomen. De schoolleiding treedt de komen de tijd in overleg met instanties die subsidies kunnen verstrekken of anderzijds betrokken zijn bij de verdere planontwikkeling, zoals de provincie, het Rijk en de gemeen te Terneuzen, maar ook de Hoge school Zeeland en bedrijven waar het ROC mee samenwerkt. Het ROC Westerschelde denkt dat nieuwbouw financieel haal baar is. Over exacte kosten en de locatie voor het nieuwe schoolge bouw is nog niets bekend. De gemeente Terneuzen zag tot voor kort graag een nieuw ROC verrijzen aan de Kennedylaan- West, maar volgens Huijsmans heeft het schoolbestuur zich aan die locatie niet gecommitteerd. „Er zijn in Terneuzen nog wel an dere plaatsen te vinden die ook in aanmerking komen. Wij hebben nog geen keuze gemaakt, onze eer ste inzet was na te gaan of nieuw bouw mogelijk is. Wij denken dat dit kan. Het is nu zaak om uit te zoeken hoe, waar en met wie. Nieuwbouw kost veel geld, maar door samen te werken met bijvoor beeld de Hogeschool Zeeland, het Smeo (stichting Metaal en Elektro Opleidingen) en bedrijven, kun nen we wellicht gezamenlijk facili teiten bouwen. Daar het samen te doen, komen de kosten wellicht la ger uit", zegt Huijsmans. De ROC- directeur wil zich niet uitspreken over de kosten van de nieuwbouw. Binnen de school doen er bedra gen van veertig tot vijftig miljoen euro de ronde. Huijsmans: „Dat is afhankelijk van wat in gezamenlijk heid gedaan kan worden." Huijsmans hoopt dat de finale be sluitvorming over de nieuwbouw voor zijn ophanden zijnde vertrek - dit najaar - valt. door Peter Oggel OOSTBURG - De Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen vreest voor het voortbestaan als de ge meenteraad van Sluis vanavond in stemt met een bezuinigingsvoor stel van B en W. Directeur )o Stan- neveld schrijft dit in een brand brief aan de raad. Uit de kadernota en ambtelijke toe lichting blijkt volgens Stanneveld dat de Stichting de komende drie jaar dreigt te worden geconfron teerd met een korting van twintig procent. De directeur heeft daar precies twee woorden voor: 'onac ceptabel, onbespreekbaar'. In een toelichting zegt hij dat een dergelij ke bezuiniging zal leiden 'tot ont manteling van de stichting'. Dat terwijl de huidige organisatie van Welzijn West-Zeeuws-Vlaanderen inclusief personele bezetting de af gelopen jaren is opgebouwd op 'di rect verzoek' van de gemeente zelf. Stanneveld wijst ook op gesprek ken die al enkele jaren tussen ge meente en stichting worden ge voerd over tekorten, onder meer gevolg van doorvoering van nieu we cao-afspraken. Om het jaarlijk se huishoudboekje uit de rode cij fers te houden is verhoging van de jaarlijkse gemeentelijke subsidie met 35.000 euro nodig, zo is al uit berekeningen gebleken. Maar met de kadernota hangt de Stichting nu een bezuiniging van 28 mille boven het hoofd. Stanneveld waar schuwt: „Dat maakt dat de finan ciële situatie extreem kritiek dreigt te worden met gevolgen voor de dienstverlening en de personele or ganisatie." De Stichting doet een dringend verzoek op de raad de korting te schrappen. Maar alleen dat is niet voldoende: de raad zal ook in de buidel moeten tasten voor meer financiële armslag. De Tsjechen nemen op de Oude Hulsterseweg het stokje over van de Oekraieners. foto Camile Schelstraete 29 30 rrvei (10.00 - 21.00 1utt) 81 CthieA42. Örij.pc>Jcerfce. 3i met UoQT meer tinnen cn ft uiten Sccototiea, ltcaÓfcU<!dtivtc ttc.inicivieo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 55