Zeeland PZC Taxi-oorlog rond WMO-vervoer Kinderen zijn voor één dag de baas in straten van Sluiskil ZEEUWS-VLAANDEREN 34 25 41 deDRVKKERY Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drtikkerijmiddelburg.nl Del Drvkkery 10 jaar Vol koren Auto tegen boom Nieuw festival Onderstroom wil vooral 'Vlissings' zijn Nederlandse tennissers uitgeschakeld op Roland Garros Donderdag 29 mei 2008 Tip? redtern@pzc.nl Collectief Vervoer adviseert mensen eerst brief af te wachten. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - In Zeeuws-Vlaande- ren is opnieuw een taxi-oorlog los gebarsten. De drie taxibedrijven die vanaf juli het WMO-vervoer (vervoer voor mensen die daar op basis van de Wet Maatschappeijk Ondersteuning recht op hebben) mogen verzorgen, zijn tegen alle af spraken in toch begonnen met het ronselen van klanten. Dat gebeurt niet altijd op een even fijnzinnige manier. Regie stak de lont in het kruitvat door in een aan 4200 adressen ge stuurde brief mee te delen dat nu er drie vervoerders zijn, de naam Taxicom is vervallen. Én dat dit nu Regie wordt. Wie zich meldt als klant, wordt ook een 'kleine atten tie' beloofd. 'Taxicom is nu Taxi Zeeuws-Vlaan- deren' kopte Taxi Zeeuws-Vlaande- ren als reactie in een brief die met alle passagiers wordt meegegeven. 'Laat u niet misleiden door Regie en anderen.' In het schrijven wordt verder van Regie geen spaan heel gelaten. Ook Taxi de Zwart, de derde ver voerder, mengde zich in de strijd om de gunst van de passagiers. Maar dit bedrijf prijst zich in een foldertje aan zonder naar de con currentie te trappen. „Regie heeft: onrechtmatig gebruik gemaakt van het bestaande adres je De drie taxibedrijven die het WMO-vervoer mogen verzorgen, zijn begonnen met het ronselen van klanten. Tegen de afspraken in, en niet altijd even netjes. senbestand voor het WMO-ver voer", zegt voorzitter Co van Schaik van het samenwerkingsver band Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen. Mensen die gebruik maken van het WMO-vervoer moeten vóór 6 juni kiezen voor één van de drie bedrijven. „Afgesproken is dat alle communicatie naar de klanten toe via het samenwerkingsverband loopt", zegt Van Schaik. „Daarom gaat er eind deze week een brief naar alle 4200 adressen met infor matie over de drie bedrijven. Ik ad viseer de mensen deze brief af te wachten en de rest voor kennisge ving aan te nemen." Inmiddels heeft Regie zich be klaagd over het verspreiden van valse informatie door de concur rentie. „Dan moeten ze maar een proces aanspannen", zegt Van Schaik. „Daar bemoeien we ons niet mee." Regie wil ook via de rechter afdwingen dat mensen zich niet aan één bedrijf moeten binden, maar per rit kunnen kie zen. „Dan komt er echt oorlog", voorspelt Van Schaik. „Dan wor den mensen gewoon geïntimi deerd om ze in de taxi te krijgen." Straatspeeldag moet aandacht vestigen op onveilige straten. door Joeri Wisse sluiskil - Symbolischer kan het haast niet. Midden op één van de drukkere kruispunten van Sluiskil staat demonstratief een trampoli ne opgesteld. In plaats van haasti ge automobilisten, doordenderen de vrachtwagenchauffeurs en langsscheurende motorrijders springt een handjevol schoolkinde ren er enthousiast op los op de kruising van de Bosjesweg met de Baljuwlaan. En als ze het springen weer beu zijn, rennen ze gewoon naar één van de vele andere attrac ties voor kinderen. Op de Straatspeeldag, die gisteren behalve in Sluiskil ook onder meer in Axel, Biervliet en Graauw werd gehouden, hoefden ze daarbij voor één keer niet op te letten bij het Kt oversteken. P In Sluiskil, waar de verkeersouders en de leerkrachten van de drie scholen de dag hebben georgani seerd, is groot uitgepakt. Zo kun nen de kinderen kiezen uit eend jes vangen, schminken, het spring kussen, de skelterbaan of een pot je hockey. Eén van de populairste attracties van de dag is de brand weerspuit: met een fel zonnetje aan de hemel is het natuurlijk ook niet erg om nat te worden. Aan de andere kant van de straat, in de brandweerkazerne, komen organisatoren Petra van der Lin den en Marijke Couque aan met honderdvijftig ijsjes. „Gesponsord door de middenstand", zegt Cou que. Wat extra aandacht voor ver keersveiligheid kan volgens Van der Linden niet kwaad. „In het dorp wordt nog veel te hard gere den", vindt ze. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met Zeeuwse mosterdsoep, Zeebaarsfilet of Pik in 't pannetje met t zeekraal en Bavarois van zwarte bessen 15.00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.00-21.00 uur Nelleke van der Krogt in gesprek met Kees Slager, Theo Laurentius, Gees Gmelich Meijling, Aarnoud van der Deijl en Marga Haas zaterdag 31 mei en zondag 1 juni (koopzondag 13.00-17.00 uur) De Drvkkery goes - Op de Ringbaan Oost in Goes is gistermiddag een 18-jarige automobilist uit Terneuzen tegen een boom gereden. Vermoedelijk als gevolg van een klapband ver loor hij de macht over het stuur. De man liep bij de botsing een pijnlijke schouder op. Zijn auto was totaal vernield. Het centrum van Sluiskil was tijdens de Straatspeeldag het domein van kinderen. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 53