Sport Depressie van Krajicek duurt voort PZC PZC Haase en Huta Calung ook klaar 41 44 Maria Sjarapova ontsnapt tegen een debutante Spo(r)tgoedkoop adverteren? Van der Vaart maakt zich niet meer druk Donderdag 29 mei 2008 Atlete Yvonne Wisse gaat in Götzis voor de olympische limiet Tip? sport@pzc.nl Nederlandse verliest op Roland Garros tiende partij op rij. door Fardau Wagenaar parijs - Ze hoopte op een omme keer, maar kreeg een harde klap te verwerken. Na negen nederlagen op rij lukte het Michaella Krajicek gisteren in de eerste ronde van Ro land Garros niet om de tiende en kelspelpartij van 2008 naar zich toe te trekken. De tennisster ging niet ten onder aan de harde klap pen van de Kroatische Sanda Ma mie (6-4, 6-3), het waren haar ei gen twijfel en onzekerheid die haar braken. Haar ogen liepen na de wedstrijd steeds vol tranen, ze vocht om ze binnen te houden. 'Misa' Krajicek probeerde verklaringen te vinden voor haar slechte spel, haar tien dubbele fouten en haar woede op de baan, maar naar het ware ver haal van haar tennisdepressie kan iedereen slechts gissen. De negen tienjarige tennisster, die dit jaar nog geen partij heeft gewonnen, hield het erop dat ze te veel druk op zichzelf legt. „Het zit in mijn hoofd en het moet eruit." Om het geloof in zichzelf weer op te krikken, heeft ze drie weken ge leden hulp gezocht bij een psycho id Michaella Krajicek verliest in de eerste ronde op Roland Garros van de Kroatische Sanda Mamic. Het betekent dat Krajicek nog al tijd zegeloos in 2008. loog. Geen sportpsycholoog, maar iemand die haar hele leven door licht. Haar jeugd met haar vader/ trainer Petr bijvoorbeeld. De man die altijd aanwezig is en haar maar niet los lijkt te kunnen laten. Ook gisteren was hij paraat, in een hoekje van de tribune kruiste zijn blik die van zijn dochter. Zij keek hem gepijnigd aan, maar wat haar blik vertelde werd niet duidelijk. Met kort blond haar kwam ze vo rig jaar in Parijs aan, vol zelfver trouwen en geloof in zichzelf Krajicek haalde de derde ronde en vertrok met een lach uit Frankrijk. En zie haar nu, gebruind, strak in het vel en afgetraind, maar met een vertwijfelde blik in haar be traande ogen. „Ik had echt gedacht dat ik hier de lijn zou kunnen bre ken, maar tien keer op rij verlie zen is wel heel veel. Ik ga de Olym pische Spelen nu waarschijnlijk niet halen, dat vind ik heel erg." Het liefst wilde ze gisteren naar huis om bij te komen, maar de ten nisster moet in Parijs blijven voor het dubbeltoernooi. De komende tijd verandert er veel in haar le ven, ze verhuist naar Nederland en neemt daarmee letterlijk af stand van haar vader, die met moe der en broertje in Praag blijft. Ze hoopt op hulp van haar halfbroer Richard en gaat samenwerken met een (nog onbekende) Nederlandse coach. „Ik ga zakken op de rang lijst en zal op kleinere toernooien moeten spelen. Misschien is dat goed, ik heb echt te lang niet ge wonnen." parijs - Ze speelden voor het eerst op Roland Garros en ook al verlo ren Robin Haase en Jesse Huta Ga- lung in de eerste ronde, hun deel name in Parijs smaakt naar meer. Haase verloor over twee dagen van Marin Cilic (6-7, 2-6, 6-7), Hu ta Galung ging onderuit tegen Jiri Vanek (3-6, 5-7, 2-6). „Misschien wil ik iets te graag la ten zien dat ik deze jongens aan kan", zei Haase na zijn partij. „Ik was er klaar voor, maar ik speelde niet goed genoeg." De 21-jarige be gon al op dinsdagmiddag aan zijn wedstrijd, maar na een tweede re genpauze werd die bij 6-7, 2-6 en 5-6 in het voordeel van Cilic ge staakt en verschoven naar de vol gende dag. Haase begon gisteren overtuigend aan het tweede deel, pakte de game en sleepte er een tiebreak uit. Maar daarin had hij het geluk niet aan zijn zijde. Terwijl Haase nog meedoet aan het dubbeltoernooi, is Huta Ga lung alweer thuis. De teleurstelling overheerste. „Ik had kansen, dus ik baal als een stekker dat ik de wed strijd niet kon kantelen." parijs - Maria Sjarapova is gisteren in de eerste ronde van de open Franse tenniskampioenschappen aan uitschakeling ontsnapt. De als eerste geplaatste Russin had alle moeite met haar landgenote Jevge- nia Rodina: 6-13-6 8-6. Nooit eerder sinds de sport in 1968 professioneel werd verdween de als eerste geplaatste speelster in de eerste ronde uit Roland Garros. Sjarapova bleef tegen de 19-jarige debutante op een grandslamtoer- nooi slechts twee punten verwij derd van deze negatieve primeur. In een foutenfestival van twee uur en 28 minuten besliste ze het duel in de derde set toch met 8-6 in haar voordeel. „Mij, mezelf en ik, dat waren mijn grootste tegenstanders vandaag", gaf Sjarapova na afloop toe. „Ik speelde absoluut niet goed. Er was maar weinig wat lukte, maar ik probeer te leren van mijn fouten." www.pzcadverteren.nl Ook de tiende poging van Michaella Krajicek in 2008 strandde. foto Jacques Demarthon/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 43