enda King Kong College geeft beeldend talent de ruimte 40 Donderdag 29 mei 2008 PZC agenda OP PAD Orchideeënexcursie Een gids van Staatsbosbeheer leidt deel nemers langs bijzondere planten in na tuurgebied het Dijkwater. Sirjansland, start Knotwilgendreef Weg door het Dijkwater, 19.00 uur. Talkhow Tv-presentatrice Nelleke van der Krogt ontvangt Zeeuwse schrijvers en andere gasten. Met: Gees Gmelich Meijling-van Hemert, Frans Laurentius, Aarnoud van der Deijl, Marga Haas, Kees Slager, Theo Laurentius en Dick Anbeek. Middelburg, De Drukkerij, 19.00 uur Lezing CVK-lezing voor middelbare scholieren door Diana Ozon, dichteres, prozaschrijf ster, columniste en in 1977 medeoprich ter van de eerste Nederlandse punkclub DDT en de Koekrant. Terneuzen, Porgy en Bess, 20.15 uur. Natuurvaartocht Rondvaart op Nationaal Park de Ooster- schelde met boot de m.p.s. Onrust. Burghsluis, 18.30 uur. Cultuur-historische tocht Cultuur-historische tocht vol anekdotes en wetenswaardigheden over o.a. de Ro meinen, de Kelten, de natuur, de omge ving, de zee en hoe men 2000 jaar gele den leefde. Aanmelden en informatie: TREC, 0113-695055. Colijnsplaat, Havenplateau, 19.00 uur. Rondleiding Rondleiding op melkveehouderij De Blau we Hoeve met uitleg over de melkrobots en over het leven van de koeien en kalf jes. Retranchement, Braamdijk 21, 11.00 uur. Lezing over vestingwerken Gebastioneerde vestingwerken in onze re gio is de titel van de lezing die historicus Paul Stockman houdt voor de heemkundi ge vereniging Terneuzen. Terneuzen, paviljoen Westkant, 20.00 uur. MUZIEK Canterbury Uitvoering door muziekstudenten van de universiteit van Canterbury. Met werken van Purcell (Fairy Queen) en Lully (Armi- de). Middelburg, burgerzaal stadhuis, 20.00 uur. Koor De Koorschool van het Grootkoren geeft een concert onder leiding van dirigenten Etty van der Mei en Nan van Groeningen. Op het programma staan o.a. koorwer ken van Mendelssohn, Mozart en Bohm. Voor meer informatie en het reserveren van toegangskaarten: www.grootkoor.nl. Zoutelande, Catharinakerk, 20.00 uur. Neil Diamond Concert met onder meer nummers uit zijn nieuwste album Home Before Dark. Antwerpen, Sportpaleis, 20.00 uur. Helmut Eisel Quintet Concert door Duitse klarinettist en musi ci met eigen speelse en energieke inter pretaties aan typische standards uit de klezmer, swing en Cotton Club-jazz. Brugge, Stadsschouwburg, 21.00 uur. THEATER Mrs. Brown DrieOns speelt de voorstelling Mrs. Brown, een humoristisch theaterstuk met spel, muziek, dans en video. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. NQZC Eindpunt van Wein Traubs Arkiologi: mu zikaal familiedrama rond het thema van verbondenheid, tekst Paul Pourveur, door Toneelhuis. Antwerpen, Bourla, 20.00 uur. Soeur Sourire Conceptvoorstelling van Marijke Pinoy, rond het leven en de liedjes van Jeanine van Den Bulcke, alias Soeur Sourire, ge speeld door Compagnie Cecilia. Antwerpen, De Roma, 20.30 uur. Coupe Maison 2 Choreografisch project, waarin jong ta lent zich kan manifesteren; dansvoorstel ling met eigen choreografieën van dan sers van het Koninklijk Ballet van Vlaande ren. Antwerpen, Theater 't Eilandje, 20.00 uur. Traktor/Müller Theatervoorstelling naar tekst van de Duitse theatermaker Heiner Müller door Jan Decorte in een productie van Bloet, coproductie Kaaitheater De Roovers. Gent, Vooruit, 20.00 uur. EXPOSITIES Hans van den Eertwegh, Acryl op doek, Hans Willigers, brons, Fija Ossewaarde, keramiek, Magda Luttikhuizen, acryl op doek Ton Postma, zilver (t/m 28/6); Middelburg. Galerie T, geopend van do. t/m za 11.00-16.00 uur en zondag 1 juni van 13.00-17.00 uur; Transcripties Werk van Wilhelmina van Beek-Zoutewel- le met als uitgangspunt: de zes Schübler Chorale van J.S. Bach. Deze tentoonstel ling wordt om 13.00 uur officieel geo pend. Middelburg, Lange Jan/Wandelkerk, ma t/m vr 10.30-17.00, za en zo 13.30-17.00 uur (t/m 2/7); meer agendanieuws op www.pzc.nl BERGEN OP ZOOM Cinem'actueel, Indiana Jones and the kingdom of the crystal skull: 20.00 uur;Street Kings: 20.00 uur; What hap pens in Vegas: 20.00 uur; Sneak: 20.30 GOES 't Beest, Belle Toujours: 20.30 uur; Merral, Indiana Jones and the king dom of the crystal skull: 18.45 en 21.30 uur; Iron Man: 19.30 en 22.00 uur; Meet the Spartans: 19.00 uur; Street Kings: 21.30 uur; What happens in Vegas: 19.00 en 21.30 uur. MIDDELBURG Schuttershof, The science of sleep: 20.00 uur. Mieke Klomp vertolkt de hoofdrol van Rosemary Brown in de voorstelling Mrs. Brown door theatergroep DrieOns. Mrs. Brown, een humoristisch theaterstuk met spel, mu ziek, dans en video, vertelt het waargebeurde verhaal van de paranormaal begaafde Engelse huisvrouw Rose mary Brown (1916-2001). Zij kreeg in de jaren zeventig vele honderden werken door van overleden componis ten als Liszt, Bach, Brahms, Chopin, Debussy en Beetho ven. Op wat pianolessen na heeft zij zelf geen muzikale opleiding genoten. Het raadsel is nooit opgelost, ondanks vele onderzoe ken. Rosemary Brown werd nooit op enige vorm van be drog betrapt. DrieOns speelt vanavond in het Arsenaal theater in Vlissingen, de voorstelling begint om 20.15 uur. foto Joep Lennarts Neil Diamond treedt in het kader van zijn Home Before Dark-tour vanavond op in het Sportpaleis in Antwerpen. foto Mark Venema/GPD film mmmmm I Ui BHi TERNEUZEN Merral, Indiana Jones and the kingdom of the crystal skull: 20.00u; Dunya Desie: 20.00u; Meet The Spartans: 20.15u; What happens in Vegas: 20.15u. VLISSINGEN CineCity, Lou Reed's Berlin: 19.30 uur; Indiana Jones and the kingdom of the crystal skull:14.00, 16.00, 17.00, 19.00, 19.45, 21.00 en 22.00 uur; Iron man: 16.15 en 19.15 uur; Dunya Desie: 14.00 uur; Fool's Gold: 21.45 uur; Hor ton (nl): 13.45 uur; Over her dead body: 14.00, 16.15, 18.45 en 22.00 uur; Speed Racer: 14.00 uur; Taken: 22.30 uur; The bucket list: 17.15 uur; What happens in Vegas: 14.00, 16.30, 19.15 en 21.45 uur; Zomerhitte: 14.00, 16.30 en 19.30 uur; Doomsday: 22.00 uur. Kunstenaars beginnen ambitieus project bij Stichting Toonbeeld. door Anita Tournois TERNEUZEN - Servaas Roelandse (beeldend kunstenaar en docent aan de Hoge School voor de Kun sten in Utrecht) en de Gentse kun stenares Lysandre Begijn geven al lebei les bij Stichting Toonbeeld in Terneuzen. Ze vonden dat er iets ontbrak en namen het initiatief tot een jong, nieuw en ambitieus project binnen het instituut. Dat moet het voor jongeren mogelijk maken hun beeldend talent op een vrije manier te ontwikkelen. Enthousiast vertellen de twee over de opleiding, die als King Kong College in de startblokken staat. „De naam ontsproot spontaan en klinkt lekker absurdistisch", ver klaart Roelandse. „Een naam voor iets vernieuwends moet ludiek zijn en verrassen." „Met dit project binnen Toon beeld willen we nieuwe groepen aanspreken, vooral jongeren vanaf zestien jaar", zeggen Roelandse en Begijn. „Na de jeugdateliers is er ei genlijk niets voor deze groep. Die gapende kloof willen wij overbrug gen met een zeer brede opleiding, waarin in principe alles mogelijk is en die goed kan dienen als voorop leiding voor een kunstacademie. Zoiets is er op het moment niet binnen Zeeland. De enige verplich ting is dat je een eigen idee, ver haal of concept aandraagt en de ge drevenheid en passie hebt om dit vanuit jezelf vorm te geven. Hoe dat gebeurt, staat helemaal open en dat doet men in een indivi dueel traject." Begijn en Roelandse fungeren als Servaas Roelandse en Lysandre Begijn. coaches en bieden ondersteuning met hun ervaring. Als specifieke kennis nodig is, kan een beroep worden gedaan op een gastdocent. Tijdens de wekelijkse drie uur artis tieke zelfontplooiing zal ook regel matig geëvalueerd worden. „Een moment van bezinning is nodig. Het experiment en het proceszijn misschien wel belangrijker dan het eindproduct", aldus Begijn. „Ook zullen we steeds kijken wat zich al lemaal afspeelt op binnen- en bui tenlandse academies en uitstapjes maken, bijvoorbeeld naar musea." Toonbeeld is ideaal voor een derge lijke opleiding, volgens Roelandse. „Qua kennis en materiaal is zowat alles aanwezig. Ook de plek is uiter mate geschikt en daarom proberen wij er een innovatief centrum te maken. Een ontmoetingsplek voor allerlei leeftijden, zodat het stoffi- foto Peter Nicolai ge imago dat het instituut nu onge wild soms uitstraalt, voor jonge ren teniet wordt gedaan. We gok ken bijvoorbeeld op kinderen van moeders die bij Toonbeeld een cur sus volgen en die nu vaak denken: wat moet ik op een plek waar mijn moeder ook zit?" King Kong College loopt gelijk aan het schooljaar, maar begint pas na de herfstvakantie. De lessen zijn op woensdag, 18.30 tot 21.30 uur. Zaterdag 31 mei (13.30-17.30 uur) is het open dag bij Toonbeeld. Infor matie over de nieuwe opleiding is verkrijgbaar bij de dan in het geel geklede Servaas Roelandse en Lysandre Begijn. Zij maken voor dit project ook een toer langs alle mid delbare scholen in Zeeuws-Vlaande- ren en bezoeken diverse scholen in de rest van Zeeland. uitgaanstip

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 42