Onderstroom stelt eigen karakter Vlissingen centraal Talkshow met Zeeuwse schrijvers Kom naar een project bij u in de buurt! De Bouw maakt het Huizen, bruggen, kantoren, scholen, tunnels... We staan er niet elke dag bij stil wat de bouw allemaal maakt. Maar op zaterdag 31 mei wel. U bent dan welkom op de Dag van de Bouw. Op deze dag worden meer dan 240 spraakmakende projecten opengesteld voor het publiek. Bouwlocaties waar u anders niet naar binnen mag. Donderdag 29 mei 2008 pzc Tweedaagse expositie Aardappelkunst in galerie C Achttien 88 museum in Brugge Rossinipark De bouw van een schitterend nieuwbouwproject bestaande uit 33 appartementen verdeeld over drie woongebouwen: 'Rossini', Vivaldi' en 'Verdi'. Bezoekadres project: Rossinipad, Goes Uitgevoerd door: Dura Vermeer Bouw Zeeland B.V. De Dubbele Poort Bouw van 39 appartementen. Unieke ligging! Bezoekadres project: Bierkaaistraat, Hulst Uitgevoerd door: Van Kerckhoven Bouw B.V. Mortiere 122 woningen, fase 4. Bezoekadres project: Klarinetweg, Middelburg Uitgevoerd door: Walcherse Bouw Unie B.V. Zwartenhoekse Zeesluis Restauratie van een oude zeesluis. Bezoekadres project: Sasdijk, Westdorpe •Uitgevoerd door: Leenhouts Aannemingsbedrijf B.V. Valletta Bouw van 3 gebouwen met in totaal 56 comfortabele 2-, 3- en 4-kamerappartementen. Bezoekadres project: De Jongestraat, Zierikzee •Uitgevoerd door: Bouwbedrijf Boogert B.V. Kijk voor het meest actuele overzicht van alle projecten op www.dagvandebouw.nl baarland - Galerie G Achttien 88 in Baarland houdt morgen en za terdag een tweedaagse expositie met beelden van Leendert Houte kamer. De galerie aan de Oude Pol derdijk 2 is beide dagen geopend van 12.00 tot 17.00 uur. Leendert Houtekamer legt zich vooral toe op portretten: hoofden van personen. Daarbij probeert hij de uitstraling van de geportretteer de vast te leggen in brons, steen, gips of klei. brugge - In het Guido Gezellemu- seum in Brugge is tot 9 september de expositie Biltstar van de uit Zee land afkomstige Ronald Mullié en Carla Dallinga te zien. Het gaat om een project rond de aardappelva riant Biltstar, met vooral stempel werk. Zaterdag 31 mei is er een spe ciale avond (vanaf 19.00 uur) met poëzie en gratis rondleidingen. Zondag 1 juni leest vanaf 11.00 uur de Middelburgse dichteres Chaw- wa Wijnberg voor uit eigen werk. Mode-installatie bij recital van Mukaiyama veere - Pianiste Tomoko Mukaiya ma geeft zondag 1 juni om 15.30 uur een concert bij Muziekpo- dium Zeeland, in de Grote Kerk in Veere. Zij speelt een bloemlezing uit 400 jaar pianoliteratuur. Bijzon der is dat Niels Klavers en Astrid van Engelen een mode-installatie hebben ontworpen in de vorm van een kostuum voor zowel pia niste als vleugel. Dit kostuum zal tijdens het recital in eigen tempo volledig tot ontplooiing komen. Opvolger Straatfestival maakt bescheiden start maar is wel ambitieus. door Rolf Bosboom vlissingen - Het Straatfestival in Vlissingen bestaat niet langer. Van af dit jaar kent de stad Onder stroom. Die nieuwe naam mar keert de gewijzigde koers, die de af gelopen jaren al deels in gang was gezet. „Het is geen totale omme zwaai", zegt Frank van Iersel, direc teur van organisator De Cultuur- werf. „Deels is het een voortzet ting van de traditie die met het Straatfestival is opgebouwd." On derstroom vindt plaats van don derdag 3 tot en met zondag 6 juli. Wezenlijk anders is dat het festival zich nadrukkelijk richt op het bij zondere karakter van de stad. „De unique selling point van Vlissingen is toch de waterkant, de Schelde." Onderstroom richt zich ook letter lijk op het water. Het festivalhart gaat van het Bellamypark naar de dijk, naar het deel tussen de mo len en het bolwerk. Uiteindelijk moet het festivalterrein zich uit strekken tot het Nollestrand. Ook nieuw is dat Onderstroom elk jaar met minimaal één eigen pro ductie op een bijzondere locatie komt. De eerste is de openings voorstelling Met het oog op de Schel de, over het loodswezen. Voor de invulling daarvan is theatermaker Wim Staessens gevraagd. Er komen verder meer betaalde voorstellingen dan voorheen. „Het gaat om de grotere theaterprojec ten", zegt Van Iersel. „Het bedrag is minimaal: de duurste is een tien tje. Het is deels financiële nood zaak, maar het heeft ook met de beperkte capaciteit van de locaties te maken. Verder willen we dat mensen bewust ervoor kiezen om naar een voorstelling te gaan." De grote projecten in het program ma, naast Met het oog op de Schel de, zijn de voorstellingen Opium Thee van Faktor B in de Arsenaalto ren en Schraapzucht van Theater Tuig in de Timmerfabriek. Ook bij zonder is de theatrale vuurwerk show van de Franse groep Ephé- mère, op zaterdag vanaf de dijk te bekijken. Componist en saxofonist Dies ie Due presenteert een impro visatieproject met het windorgel. Straattheater blijft onderdeel van 'Onderstroom zet deels de traditie voort die met het Straatfestival is opgebouwd' de programmering, maar minder prominent dan voorheen. In het weekeinde zijn er wel diverse acts, maar niet langer een echte Straat theaterdag. Het succesvolle onder deel The Perfect Pitch blijft. Het programma biedt verder een veelheid aan muziek, theater, dans beeldende kunst en poëzie. Er komt bijvoorbeeld een initiatief met singer-songwriters, het work shopproject De Werf keert terug, Theater Kwark brengt Huckleberry Wim (over Wim Hofman), Simon Vinkenoog, Hans Verhagen en Bart Chabot verzorgen een poëzie- voorstelling, Sander van Bussel pre senteert parafernalia van vermeen de muziekhelden en er zijn optre den van onder anderen Joris Lins- sen 8c Caramba, het zangduo van Beef, Straf en Arthur Ebeling. „Dit is een bescheiden start", zegt Van Iersel. „We hebben de ambi tie om veel groter te worden." Dat is vooral afhankelijk van geld. „We moeten ons budget op z'n minst zien te verdubbelen." Onderstroom presenteert zich met een containertour: zaterdag 31 mei op Oude Markt in Vlissingen en zon dag 1 juni op Markt in Middelburg (14.00-15.30 uur). Met korte optre dens van Marsha, 'De Stijle, Want', Radio Barkas en Etienne Borgers. Faktor B speelt Opium Thee op Onderstroom. foto Meivin Houtappels middelburg - Tv-presentatrice Nel- leke van der Krogt (onder andere Tussen kunst en kitschis vanavond gastvrouw in een talkshow in De Drukkerij in Middelburg. De bij eenkomst in de boekhandel, die deze week haar tienjarig bestaan viert, begint om 19.00 uur. Van der Krogt ontvangt Zeeuwse schrijvers en laat aan de hand van hun boeken verschillende kenmer kende aspecten van Zeeland de re vue passeren. Met Gees Gmelich Meijling-van Hemert praat zij over haar boek Vissen op Zeeuws water en over de vraag 'Zeeuwse produc ten uit zout water, en hoe krijg je ze op je bord?'. Andere gasten zijn Aarnoud van der Deijl en Marga Haas, van wie vorige maand het boek Inspirerend Zeeland uitkwam, dat al toe is aan zijn tweede druk. Zij praten over de bijzondere plaatsen die ze in Zeeland ontdekten. Aansluitend interviewt Van der Krogt Kees Slager over de diverse onderwerpen die hij in zijn boe ken naar voren brengt. Kees Slager stond aan de wieg van de oral his tory in Zeeland: het optekenen van de geschiedenis uit de mond van gewone Zeeuwen: arbeiders, vissers, werkende vrouwen. Het bekendst is zijn boek over de wa tersnoodramp geworden. De gesprekken worden afgewis seld met korte Zeeuwse verhaal tjes van Van der Krogt en muzika le intermezzi van Cees de Jonge en Henk Feij. Als afsluiting is er een gesprek tus sen Van der Krogt, Slager, Theo Laurentius en Dick Anbeek over nog te bepalen onderwerpen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 36