Hof gaat getuigen horen in zaak mishandeling Pabo studenten geslaagd voor rekentoets Het onderwijs kon op hen rekenen! Bekijk ook het gefilmde examenjournaal op www.pzc.nl/specials/eindexamen PZC Donderdag 29 mei 2008 |33 Naam: Cheridina Meeusen (17) Woonplaats: Hoek School: Stedelijke Scholengemeenschap De Rede, Terneuzen Vervolgopleiding: Farmacie aan de Universiteit Utrecht Afgelegd examen: Grieks vwo In vergelijking met Latijn, het examenvak dat Cheridina Meeusen een week geleden voor haar kiezen kreeg, viel Grieks alles mee. Nu is dat niet geheel toevallig. Cheridina heeft namelijk al jaren de afspraak met haar vriendin Marieke dat zij de Griekse teksten vertaalt en dat Marieke de teksten voor het vak Latijn voor haar rekening neemt. „Tja, het zijn toch keuzevakken. De leraar vindt dat je vier uur per week aan Grieks of Latijn moet besteden. Maar met al die andere vakken is dat écht niet te doen." En, had de docent het in de smiezen? „Euh ja, ik denk wel dat-ie een vermoeden heeft", lacht Cheridina. Misschien is het wel dé manier om de twee klassieke talen te blijven vol gen. Veel klasgenoten gooiden de afgelopen jaren namelijk de handdoek in de ring. „In het begin hadden we een klas van 33 mensen bij Grieks. Nu zijn we nog maar met z'n drieën over." Cheridina heeft beslist geen spijt dat ze de talen gevolgd heeft. „Als ik straks Farmacie ga studeren, komt dat wel van pas." Naam: Marieke van der Heide (17) Woonplaats: Terneuzen School: Stedelijke Scholengemeenschap De Rede, Terneuzen Vervolgopleiding: Romaanse talen en culturen aan de Radboud Uni versiteit in Nijmegen. Aankomend examen: Frans vwo Voor iemand die eigenlijk lange tijd van plan was om na het behalen van haar vwo-diploma Frans te gaan studeren, moet een centraal schrif telijk examen in diezelfde taal een makkie zijn. „Vanmiddag ga ik nog wel een het examen van vorig jaar doen, denk ik", zegt Marieke van der Heide een dag voor het haar allerlaatste schoolexamen. Van die oefening denkt ze overigens niet bijster veel te leren. „Het is meer zodat ik weer weet wat mij te wachten staat." Met een talenknobbel in het hoofd en een cijfer 'ergens tussen de acht en negen' voor Frans hoeft ze zich dus geen zorgen te maken. Overigens heeft Marieke een tijdje geleden toch maar besloten om Romaanse talen en culturen in plaats van Frans te gaan studeren.„Frans kan ik ondertussen wel. Met Romaanse talen krijg ik Spaans, dat is toch wel een echte wereldtaal. Bovendien kan ik Itali aans als tweede taal erbij gaan volgen én is het een bredere studie, om dat je er ook cultuur bij krijgt." foto's Camile Schelstraete Journaal Nog twee dagen en dan zitten de eindexamens er weer op. Veel kandidaten snakken naar het einde. Ook bij de 35 jon gens en meisjes die de klach tenlijn van het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (Laks) be mannen, slaat de vermoeidheid toe. Al acht dagen horen ze van 's ochtends vroeg tot 's avonds laat de duizenden grie ven van boze, nerveuze en ge frustreerde leeftijdsgenoten aan. Een groot aantal kandidaten kon gistermiddag al het ver moeide hoofd te ruste leggen. Met het examen Wiskunde A konden veel havisten een dikke streep onder de examenweek zetten. De toets was wel een beetje lang, hoorde het Laks. Dat gold juist niet voor de exa mens Grieks en Wiskunde B op vwo-niveau. Tegen alle ver wachtingen in bleef de geheide klachtenstroom uit. Coördina tor Charlotte van Meerwijk van het Laks: „Uit de reacties blijkt dat de scholieren het niet op vallend moeilijk of veel von den. Het viel blijkbaar mee." De vmbo'ers die zich aan het economie-examen zetten, kon den dat niet zeggen. Zij wor stelden massaal met de vele in- zichtsvragen. Van Meerwijk hoopt dat de toetsenmakers volgend jaar de opgaven beter controleren. In het havo-examen Wiskunde zat opnieuw een spelfout: 'cate- forie' in plaats van 'categorie'. Vandaag staan de examens Frans (vwo) en management organisatie (havo) op het pro gramma. Het vmbo krijgt eco nomie, natuur- en scheikunde en muziek voor de kiezen. reageren? www.pzc.nl/eindexamen Vlissingse (37) zou jongen met houten balk hebben geslagen. door Niels Juist DEN HAAC - Het Haagse gerechts hof wil enkele getuigen horen die meer kunnen verklaren over een vermeende mishandeling met een houten balk door een 37-jarige vrouw uit Vlissingen. De vrouw werd daarvoor door de politierech ter in Middelburg veroordeeld tot 270 euro boete. De verdachte ging tegen het vonnis in hoger beroep omdat ze claimt onschuldig te zijn. Volgens de vrouw was er al leen geduwd en getrokken. De ruzie tussen de vrouw en het slachtoffer ontstond op 15 mei 2006. De jongen kwam, samen met een vriendin, bij de vrouw aan de deur voor haar dochter. De dochter zou kleren hebben ge leend die de jongen en het meisje terug kwamen vorderen. Maar de vrouw eiste dat de twee vertrok ken, omdat haar dochter niet thuis was. Toen de jongen en het meisje dat weigerden, ontstond er ruzie. Volgens het slachtoffer, zou de vrouw een houten balk tevoor schijn hebben gehaald. Daarmee zou zij hem op zijn hoofd hebben geslagen. Het slachtoffer hield er een hoofdwond aan over. Maar vol gens de vrouw liep hij die wond op tijdens een latere vechtpartij met haar man. Die zou zich met de ruzie hebben bemoeid. Tijdens het hoger beroep bleek gis teren dat de broer van het slachtof fer de hele vechtpartij had gezien. Daarom wil het gerechtshof hem als getuige horen. Ook de partner van de vrouw zal als getuige wor den gehoord. Wanneer de behan deling van de strafzaak wordt voortgezet, is niet bekend. Alle eerstejaars studenten van de opleiding Leraar Basisonderwijs moeten in het eerste jaar een landelijk opgestelde rekentoets maken. Hiermee tonen zij aan over de juiste basiskennis van dit vak te beschikken. Al onze studenten zijn hiervoor geslaagd! Ongeveer honderd studenten stromen dit jaar door naar het tweede jaar. "We hebben er alle vertrouwen in dat we deze groep succesvol opleiden voor het prachtige beroep van juf of meester", vertelt Henk Zielstra, directeur van de opleiding. Hogeschool Ook een toekomst in het basisonderwijs? Kom naar de □pen Dag van 31 mei en maak kennis met deze opleiding! www.hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 35