Zeeland PZC Overeenstemming over Veerse Dam WALCHEREN 34 25 41 Acaciahof heeft de beste rekenaars deÖRVKKERY Makkelijk De Drvkkery 10 jaar Vol koren Nieuw festival Onderstroom wil vooral 'Vlissings' zijn Donderdag 29 mei 2008 Nederlandse tennissers uitgeschakeld op Roland Garros Tip? redwalch@pzc.nl Plannen voor Arnemuiden voorlopig nog in de ijskast. door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - Na jarenlang overleggen en vergaderen lijkt er nu schot te zitten in de herinrich ting van de Veerse Gatdam. „We hebben helemaal uitgekauwd wat de financiële consequenties zijn", aldus de Veerse wethouder Wim van Tatenhove. „En die blijken be hapbaar te zijn." Bij het project werken de gemeenten Veere en Noord-Beveland samen met Rijks waterstaat, het Waterschap Zeeuw se Eilanden en de provincie. Die organisaties moeten ook onderling de kosten verdelen. Daarover wordt na de zomer een besluit ge nomen. De Veerse Dam moet aantrekkelij ker worden voor toeristen. Het strandje bij Vrouwenpolder wordt vergroot, aan de Noord-Beveland- se kant moet de oever van het Veerse Meer een natuurlijk karak ter krijgen. Onderdeel van de plan nen is de verhuizing van restau rant Vrouwe in den Polder, het bouwen van een hotel op eiland jes in het water en verplaatsing van snackbar De Lekkerbek naar de kant van het meer. „We willen nu definitief van de on dernemers weten of ze willen mee doen", zei Van Tatenhove gisteren. „We kunnen moeilijk een discus sie voeren over geld als we dat niet zeker weten." „Ik ben er al een tijd je klaar voor", reageerde Marco Doeleman, eigenaar van Vrouwe in den Polder. „Het is een ver schrikkelijk lang traject geweest. Het heeft veel moeite gekost om de neuzen dezelfde kant op te krij gen." De eigenaar van de Lekker bek wilde niet reageren voordat hij officieel bericht heeft gekregen. Na jarenlang overleggen en ver- gaderen lijkt er schot te zitten in de herinrichting van de Veerse Dam. Dit najaar moet definitief een besluit worden genomen. Het plan voor de Veerse Dam is onderdeel van het grotere plan om het Veerse Meer een impuls te ge ven. Sinds 2000 is er al veel gereali seerd, concludeerde de Stuurgroep Rondom het Veerse Meer gisteren. Het water is frisser geworden, om dat er zout water in het meer wordt gelaten, de verkeerssituatie bij de Zandkreekdam is verbeterd, er zijn strandjes aangelegd en re creatieondernemers investeren weer in hun bedrijven. Voor de uitvoering van de plan nen bij Arnemuiden is meer tijd nodig. Bewoners en andere belang hebbenden hebben het afgelopen jaar twee plannen gemaakt voor het gebied. Daar is voorlopig geen geld voor, liet wethouder Frank Streng weten. „Daar moeten we naar op zoek. Het kost tientallen miljoenen. Die verdien je niet te rug met alleen woningbouw. Die zoektocht begint nu." Eind dit jaar moet de Middelburg se gemeenteraad bepalen welke van de twee plannen het moet worden: dat waarin meer ruimte is voor woningen, of dat waarbij de natuur centraal staat. „Het op nieuw verbinden van de Arne met het Veerse Meer blijft er wel in", verwacht Streng. „Dat was een die pe wens van de bevolking van Ar nemuiden. De vraag is hoe we dat voor elkaar krijgen. Dat zal veel tijd vergen." VLISSINGEN - De speluitleen van Stichting Palla dium is gistermiddag officieel geopend door het jeugdwijkteam Middengebied. Kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar kunnen bij de spel uitleen terecht voor diverse soorten speelgoed, uiteenlopend van een springtouw tot een skelter. Gisteren tijdens de opening werden ze getrak teerd op een suikerspin. Het speelgoed kan ge leend worden als de kinderen ingeschreven staan en een pasje hebben. Dan kunnen ze er bij het Fort mee spelen. „De spullen blijven op het ter rein van de speluitleen. Ze mogen het speelgoed dus niet mee naar huis nemen", zegt Eline de Rid der van Stichting Palladium. De speluitleen draait geheel op vrijwilligers, al is daar nog wel een te kort aan. „We kunnen daarom maar twee dagen open zijn, op woensdag- en vrijdagmiddag na school." foto Lex de Meester Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl MIDDELBURG - Leerlingen van groep acht van basisschool De Aca ciahof in Middelburg zijn de beste rekenaars van Nederland. Ze heb ben een landelijke Tekenwedstrijd voor scholen gewonnen. Drie leerlingen hadden geen enke le fout bij de wedstrijd. Harmen Schot, Daan Teeuwsen en Peter de Voogd wonnen daarmee een i-pod. De hele klas heeft kaarten voor wetenschapscentrum Nemo in Amsterdam, een spelletjespak ket en een abonnement op een tijdschrift gewonnen. De beker staat in de klas, voor het bord. In 2005 en 2001 won de school de Tekenwedstrijd ook al. Het succes is te danken aan de speciale vorm van rekenonderwijs op de Acacia hof zegt juf Heieen Houterman. „We proberen leerlingen in twee tallen te laten werken zodat ze el kaar op het goede spoor zetten. Het is leuk om te merken dat het ook iets oplevert als je iets aan je onderwijs verandert." De directeur van de school heeft de leerlingen van groep acht giste ren op ijs getrakteerd. Tip? redactie@pzc.nl Ze zijn reuze behulpzaam, de mensen van de Belastingdienst. Vraag een teruggaveformulier voor de premie volksverzekerin gen aan voor je veertienjarige dochter die bij haar lokale super markt vakken vult en per keren de post stuurt de dienst een ver- zendbon. „Hierbij ontvangt u de door u bestelde artikelen van de Belastingdienst. Artikelen die niet op voorraad zijn, zullen wor den nageleverd." Na te leveren blijken: T-biljet 2007; toelichting T-biljet 2007; aanvulling op de toelichting aangifte T-biljet 2007; retourenvelop. Gelukkig waren verzendbonnen wel voorradig. Gemakkelijker kunnen ze het toch niet maken. vanavond vanaf 17.30 uur Brasseriemenu met Zeeuwse mosterdsoep, Zeebaarsfilet of Pik in 't pannetje met zeekraal en Bavarois van zwarte bessen 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vanavond 19.00-21.00 uur Neileke van der Krogt in gesprek met Kees Slager, Theo Laurentius, Gees Gmelich Meijling, Aamoud van der Deijl en Marga Haas zaterdag 31 mei en zondag 1 juni (koopzondag 13.00-17.00 uur) De Drvkkeiy

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 27