Zeeland telt 19.000 arme mensen ZEEUWS 3 MUSEUM uenAaal- Ruim honderd landen besluiten tot uitbannen clusterbom Itui venr www.Qenietenopzumtaiiaans.n winde nieuwe fiat 500 1 Donderdag 29 mei 2008 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 250e jaargang nr. 125 - los nummer 1,40, zaterdag 2,00 Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel gratis 0800 -0231 231 hal in Middelburg. foto Lex de Meester zie verder de bijlage: Ons verhaal - Uw verhaal, vandaag bij deze krant. Twaalf bekende Zeeuwen laten zich zien op het Middel burgse Abdijplein. Gisteren werd een begin gemaakt met de opbouw van de fo to-installatie, die daar de komende maanden te zien is ter gelegenheid van het 250-jarig bestaan van de PZC. Koningin Beatrix opent de expositie morgen. Vanaf za terdag kan het publiek de foto's bezichtigen. De ten toonstelling is onderdeel van het project Vertel uw verhaal. De PZC nodigt alle Zeeuwen uit hun verhaal over Zeeland aan de krant te vertellen. Op het Abdij plein zijn portretten te zien van bekende Zeeuwen die aan het project 'Vertel uw verhaal' meewerken. De twaalf geportretteerden die aan de wand van het Zeeuws Museum hangen, geven een voorzetje. Van premier Balkenende tot voetballer Willem van Ha- negem, van miss Zeeland Sanne de Regt tot Blaf-zan- ger Paskal Jakobsen. Hun verhalen kunnen beluis terd worden in het Zeeuws Museum. De zeildoeken waarop de foto's zijn geprint werden gisteren via een hoogwer ker aan de buitenzijde van de ramen van het museum bevestigd. Ze zijn 1,60 me ter breed bij 3,20 meter hoog. De Amsterdamse fotografe Martine Stig portretteerde de deelnemers. Ander foto werk van haar is te zien in de Kabinetten van de Vlees- Vijfduizend kinderen leven in armoede, blijkt uit Armoedemonitor. door Cornelieke Blok MIDDELBURG - Zon 19.000 Zeeuw en leven in armoede. Onder hen zijn vijfduizend kinderen. Dat staat in de eerste Zeeuwse Armoe demonitor, uitgevoerd door so ciaal en cultureel instituut Scoop. Ongeveer 5,9 procent van de Zeeuwse huishoudens moest het op 1 januari 2006 - de peildatum van het onderzoek - doen met een inkomen lager dan 105 procent van het sociaal minimum. Voor een echtpaar was dat bedrag des tijds 1200 euro bruto per maand. Een alleenstaande met kinderen kreeg 840 euro en een alleenstaan de zonder kinderen 600 euro. Het percentage Zeeuwse minimum huishoudens was iets hoger ge weest als de inwoners van de ge meente Terneuzen waren meege teld. Die ontbreken in de monitor. Zo'n 5,9 procent van de Zeeuw- se huishoudens heeft een bruto inkomen lager dan 105 procent van het bestaansminimum. Lan delijk is dat 9,3 procent. en Zeeland: 2, 3, 25 t/m 33; Binnen land: 4, 5 en 6; Buitenland: 7 en 9; Meningen: 11 Beurs: 14; Econo mie: 16; Weer: 22; Strips: 23; Cul tuur: 34 en 35; Agenda: 38 t/m 40; Sport: 41 t/m 45; Televisie: 46 en 47. Het Zeeuwse armoedecijfer valt gunstiger uit dan het landelijke ge middelde: 9,3 procent van de Ne derlandse huishoudens moet rond komen van het sociaal minimum. Vlissingen is met 10,1 procent de enige Zeeuwse gemeente die bo ven het landelijk gemiddelde uit komt. Kapelle heeft met 1,7 pro cent relatief de minste minimum huishoudens van Zeeland. Meer dan de helft van de Zeeuwse minima moet het al meer dan drie jaar doen met een inkomen net bo ven het bestaansminimum. Het gaat om vijfduizend huishoudens, waarin zo'n 2.500 kinderen leven. Opvallend is dat één op de vier Zeeuwse minima helemaal geen gebruik maakt van gemeentelijke inkomensondersteunende regelin gen, terwijl men daar wel recht op heeft. Scoop wil dat gemeenten mensen actiever wijzen op de rege lingen. Onder de Zeeuwse minima zijn - conform de landelijke trend - relatief veel alleenstaanden, één oudergezinnen en niet-Westerse al lochtonen. De monitor wordt binnen enkele jarren herhaald. pagina 2 en 3: rondkomen van 150 euro in de maand pagina 3: commentaar Schande dat 19.000 Zeeuwen in armoede leven MÏÏËWffifff ff' 1 Gratis openbaar vervoer is te duur Nederland en andere staten komen verbod overeen in Dublin. DUBLIN - Meer dan honderd lan den, waaronder Nederland, zijn gisteren een verbod op clusterbom- men overeengekomen. De overeen komst houdt een verbod in op de bestaande soorten clusterbommen en vereist dat voorraden binnen acht jaar worden vernietigd. De landen die het verbod onderte kenen mogen militair blijven sa menwerken met landen die dit niet doen. Ook blijft de deur open voor het gebruik van een nieuwe generatie clusterbommen. Het gaat om bommen die preciezer zijn en beschikken over een zelf vernietigingsmechanisme. De lan den die meedoen aan de conferen tie over clusterbommen in het Ier se Dublin zullen naar verwachting morgen het verbod ondertekenen. Een clusterbom bevat submunitie, kleinere bommen die in het rond worden gestrooid. De explosieven blijven niet zelden na afloop van een conflict liggen, waardoor mij nenvelden ontstaan waarin soms maanden of jaren later nog on schuldige slachtoffers vallen. Een groot probleem is de afwezig heid van de grootste producenten van de clusterbom, de Verenigde Staten, Rusland en China. Ook de producenten Israël, India en Paki stan laten verstek gaan. Gehoopt wordt dat zij zich uiteindelijk bij een algeheel verbod aansluiten. eens 34% oneens üSHHH 66% aantal reacties: 487 Italië ligt de komende we ken in Zonnemaire! Met op-en-top Italiaans design uan o.a. Selua, Minotti, Artemide en Poliform. Wie in dit 'little Italy' zijn/haar slag slaat maakt kans op een lang weekend gratis in de nieuwe Fiat 500 rijden, een weekend Tirol of: 66X! Fiat 5OO.' Nieuwsgierig? Ongeduldig? Kijk nu op: ZO «Hf 2oooe' ;ma\re p—e'nl vwvw.in1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 1