Sport Verschure doet het op zijn manier Winnaar is bekend in Zierikzee Kesikbas vertrekt, Pattinama komt mooi kunt u wonen in Mortiere.., kom kijken op 31 mei a.s.! Spzc Woensdag 28 mei 2008 35 Nieuwe voorzitter van biljartdistrict wil EK bandstoten in Zeeland. door Joop van den Oudenhoven nieuwerkerk - Piet Verschure uit Nieuwerkerk werd maandagavond tijdens de districtsvergadering van biljartdistrict Delta Zuid West tot nieuwe voorzitter gekozen. Ver schure volgt Jaap Labrujère op, die in december 2007 tussentijds ver trok om voorzitter van de sectie ca rambole te worden. Verschure was sinds die tijd inte rim-voorzitter maar moest nog wel officieel worden benoemd. Hij houdt naar eigen zeggen net als zijn voorganger van duidelijkheid en transparantie maar zal het dis trict op zijn eigen manier gaan lei den. „Meningsverschillen zijn prima", zegt Verschure. „Goede discussies daarover ook. Maar naar buiten toe moeten we als bestuur met één mond spreken." Zijn eerste doelstelling is een be langrijke, zegt hij zelf: „De biljarter moet het plezier in zijn sport kun nen behouden. Wij moeten daar voor de voorwaarden scheppen. Een ander punt van aandacht zal Piet Verschure is als voorzitter van het biljartdistrict Delta Zuid West de opvolger van Jaap Labu- jère. Verschure heeft al meerde re doelstellingen geformuleerd. Piet Verschure Leeftijd: 60 jaar Woonplaats: Nieuwerkerk Burgelijke staat: Gehuwd, twee kinderen Lid van: DOS Nieuwerkerk sinds 14 juni 1998 Voorzitter DOS vanaf 2004 Voorzitter District Schouwen- Duivelandvan 1991 tot okto ber 2004 Secretaris district Delta Zuid West van oktober 2004 tot de cember 2007 Interim-voorzitter Delta Zuid West van december 2007 tot mei 2008 Sinds maandag voorzitter van district. Verschure is voor een periode van drie jaar gekozen. de houding van de biljarters ten opzichte van elkaar zijn. Sportivi teit en onderling respect is een groot goed. Ook de kleding gaat in deze tijd van veranderingen een punt van aandacht zijn. Verder wil ik veel energie steken in het inte resseren van de jeugd voor onze sport." In Wemeldinge en Kapelle zijn onlangs al wat activiteiten met de schooljeugd georganiseerd. „Daar wil ik de komende drie jaar verder aan werken. Uitbreiding van de recreatieve competities is eveneens een doelstelling, zonder dat dit ten koste gaat van de ande re activiteiten." Wat betreft het organiseren van grote evenementen heeft het dis trict Delta Zuid West na het EK ka der van afgelopen jaar in Dom burg de smaak te pakken. Volgend seizoen staan de Senior Games in Zeeland op het program ma en nu al staat vast dat ook bil jarten onderdeel van het program ma zal zijn. Verschure ziet dat hele maal zitten: „Wij zullen daarvoor de organisatie op ons nemen. Ver der wil ik tijdens mijn bestuurspe riode een EK bandstoten naar Zee land halen." Genoeg werk aan de winkel dus, voor de nieuwe voorzitter en zijn manschappen. Hans Aangeenbrug pakt voor de negende keer clubkampioenschap. zierikzee - Hans Aangeenburg leg de in de slotronde van de Zierik- zeese schaakcompetitie voor de ne gende keer sinds 1993 beslag op het clubkampioenschap. In Zierik zee won hij dertien partijen en speelde er vijf remise. Niemand was in staat van Aangeenbrug te winnen, al was Sjaak Spiegels hier een keer heel dicht bij. Aangeenbrug leek in zijn kam pioenspartij al snel op winst af te stevenen. Met enkele gevaarlijke penningen en een open lijn voor zijn dame dwong hij de met zwart spelende Kees Bimmel tot het ver dedigen van een moeilijke stelling. Op bewonderenswaardige manier slaagde Bimmel er telkens in elk gat te dichten. Naarmate de partij vorderde vervlakte het voordeel van Aangeenbrug en besloten bei de spelers tot een remise. Door dit resultaat nam Bimmel de vijfde plaats over van Aat Brakel, die al - enkele weken verstek moest laten gaan vanwege ziekte. Bas van der Graaf, de kampioen van vorig jaar, werd tweede voor Martin Krijger. Najim Boughmari van GPC naar Kloetinge kloetince - Kloetinge heeft de se lectie voor volgend seizoen een eind op orde. Nadat eerder al Mari- nus Baas (Arnemuiden), Jeroen Westrate en Teun Rentmeester (beiden Nieuwdorp) werden aan getrokken, komt nu ook Najim Boughmari de gelederen verster ken. De 25-jarige verdediger is af komstig van GPC Vlissingen. Verder komen uit de A-junioren Rick Mulder en Björn Quartel over. Vanuit de tweede selectie wordt Wesley den Hollander over geheveld. Volleybalsters in finale onderuit tegen Cuba abu dhabi - De Nederlandse vol leybalsters zijn er niet in geslaagd het landentoernooi in Abu Dhabi te winnen. Cuba was gisteren in de finale na vier sets te sterk (25-23 16-25 20-25 22-25). Riette Fledderus speelde haar laat ste officiële interland. De dertigja rige spelverdeelster kwam 402 keer uit voor Oranje. Ze bezet daarmee de derde plaats op de interlandlijst van de vrou wen. Alleen Ingrid Visser (425) en Cintha Boersma (403) blijven haar voor. Afscheid Kahn met een gouden trofee calcutta - Oliver Kahn heeft giste ren zijn laatste duel voor Bayern München gespeeld. De 38-jarige doelman deed in Calcutta 55 minu ten mee in de slotwedstrijd van de Duitse kampioen tijdens een tour nee door Azië. Bayern München versloeg in India Mohun Bagan AC met 3-0. Kahn kreeg van de 120.000 toeschouwers een waardig afscheid. Toen hij het veld verliet, kreeg hij een staande ovatie. Voor af hadden de Indiërs hem al geëerd met een gouden trofee, be zet met 8640 diamanten. Schouwse voetbalsters spelen tegen Smerdiek zierikzee - De vrouwenselectie van Schouwen-Duiveland speelt vanavond om 19.30 op het veld van Zierikzee een oefenwedstrijd tegen de voetbalsters van Smer diek. De Schouwse speelsters zou den in eerste instantie tegen de Flakkeese selectie oefenen, maar door veel afzeggingen kon die op ponent geen representatief team op de been brengen. Smerdiek, dat al enkele jaren uitkomt in de eer ste klasse, zal met een mix van speelsters uit het eerste en tweede team aantreden. Finale van Zaamslag begint om 15.15 uur goes - De nacompetitiefinale tus sen Zaamslag en Almkerk begint zaterdag om 15.15 uur. Dit compro mis kwam gisteren uit de bus rol len. Zaamslag wilde om 16.00 uur aftrappen, Almkerk 'gewoon' om 14.30 uur. Door interventie van de KNVB werd het aanvangstijdstip nu bepaald op 15.15 uur. De loca tie, Dinteloord, bleef ongewijzigd. De winnaar van deze finale komt volgend seizoen uit in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. Bei de clubs kwamen nog nooit op dat niveau uit. terneuzen - Nadat hij eerder had aangegeven te zullen blijven, heeft Ramazan Kesikbas nu alsnog beslo ten te vertrekken bij Hoek. De middenvelder was dit seizoen bij de zaterdag-hoofdklasser niet ver zekerd van een basisplaats en stapt nu over naar Terneuzense Boys. Kesikbas, die eerder voor Terneu- zen en Jong RBC speelde, is na Djamel Buyse (eveneens Hoek) de tweede aanwinst voor de Terneu zense club. Abubakar Kourouman is ook in beeld bij de formatie van trainer Leendert Geelhoed. De spits speelt nu voor Vlissingen en kwam eerder uit voor Oostburg. Ondanks het vertrek van Ramazan Kesikbas heeft Hoek de nieuwe se lectie zo goed als rond, nu ook Josi- mar Pattinama zijn komst defini tief heeft bevestigd. De spits is af komstig van Jong Ambon, waar mee hij zondag de finale van de nacompetitie speelt. De kans be staat dat Hoek deze week nog een aanvaller aan de selectie toevoegt. fietjmans Woonpark Mortiere in Middelburg wordt prachtig! De woningen van de eerste fasen vormen samen ai een échte wijk. Een wijk met klassieke architectuur, waarin u typisch Zeeuwse accenten herkent. Hoewel de wijk veel verschillende woningtypen kent is er duidelijk sprake van een architectonische eenheid. U woont in brede lanen met groen, ruimte en rust. Voor u heerlijk om te wonen, voor uw kinderen fijn om te spelen. De ligging is ideaal: Middelburg, de golfbaan en de snelweg binnen handbereik. Zaterdag 31 mei a.s. is het informatiecentrum op de bouwlocatie geopend van 11:00 tot 15:00 uur. Een ouderwetse paardentram neemt u mee door de wijk, waar u een aantal woningen kunt bezichtigen. De makelaars beantwoorden graag uw vragen. Tot ziens! Nieuwe Kerkgang 1 4331 BE Middelburg 0118 - 64 15 oo BERT DINGEMANSE ~s Seisdam 8-10 4331 NT Middelburg 0118 - 65 05 75

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 75