PZC 33 Tijd begint te dringen voor Van Persie Ondernemer Afvallen Boulahrouz is geen verrassing 36 en 37 36 Nog kleine kans voor Haase in partij tegen Cilic Bel nu 0113 - 315 500 Woensdag 28 mei 2008 Aanklacht Tomasson tegen Emile Miedema wordt geseponeerd Schijndemocratie van de KNVB boezemt voetbalclubs angst in Tip? sport@pzc.nl Arjen Robben keert tegen Denen terug in basis van Oranje. door Leon ten Voorde HOENDERLOO - Als Robin van Per sie straks is uitgevoetbald, wil hij de sport iets hebben nagelaten. Niet alleen een mooie herinne ring, maar ook iets tastbaars in de vorm van een prijs. Het komende EK is een uitgelezen mogelijkheid om te gloriëren maar dan moet het lichaam wel een beetje mee willen werken. En dat is nou net het probleem. De tijd begint te dringen voor de meest begaafde speler van het Ne derlands elftal, die ook gisteren beide groepstrainingen aan zich moest laten gaan. „Het duurt lang", vindt ook bondscoach Mar co van Basten. Te lang zou je denken, want het EK voor Oranje begint al over iets meer dan anderhalve week. „Onze prioriteit is om hem fit te hou den", zegt Van Basten. „We willen niets doen waardoor er een kans op een terugval ontstaat. Dat is dit seizoen in Engeland een paar keer gebeurd en dat willen wij hoe dan ook voorkomen." En dus wordt hij nog ontzien en traint hij apart van de groep. Dit is niet de fase om risico's te nemen, zo oordeelt de bondscoach. Diep in zijn hart weet Van Persie dat Van Basten gelijk heeft, maar het kost hem grote moeite om het rempedaal niet los te laten. „Hij vindt het niet leuk", aldus Van Bas ten. En andersom zal de bonds coach het ook niet prettig vinden, omdat Van Persie een speler is uit de buitencategorie. Hoewel er alternatieven genoeg zijn om op de plekken achter spits Ruud van Nistelrooij op te vullen, zou het ontbreken van Van Persie een groot gemis zijn voor Oranje. Hoewel Robin van Persie nog altijd helemaal fit is, kan de aanvaller van Arsenal nog wel lachen. Marco van Basten hoopt hem op 9 juni op het EK tegen Italië op te kunnen stellen. foto Marcel Antonisse/ANP Twee jaar geleden op het WK was hij al de beste man van het Neder lands elftal en die lijn trok hij in de voorbije EK-kwalificatie stevig door. Van Persie was voorbereider en topscorer ineen. Hij showde en kilde, op welke plek in de aanval hij ook speelde. Zijn opmars over de snelweg rich ting wereldtop werd in het voor bije jaar opeens onderbroken door allerlei blessures. De laatste kwet suur die hem parten speelde was een dijbeenblessure. Van Persie speelde dit seizoen ook maar 23 of ficiële wedstrijden voor Arsenal. Het goede nieuws is, dat hij daar door nog helemaal fris en scherp is. Daar staat echter tegenover dat hij ritme mist en nog niet voldoen de inhoud en weerstand heeft ge kweekt. Van Persie trappelt van ongeduld, als een jong veulen dat voor het eerst de wei in mag. Hij voelt zich fit en klaar om in te stappen. Maar voorlopig blijft het hek nog geslo ten voor hem. De vraag is: hoe lang nog? Arjen Robben moet dat gevoel ken nen. De aanvaller van Real Madrid kampte de afgelopen jaren met ver schillende blessures, maar maakt nu op het trainingsveld in Hoen- derloo een fitte indruk. Morgenavond keert Robben in de vriendschappelijke wedstrijd tegen Denemarken terug in de basis van Oranje. Door de vele blessures was hij lange tijd uit beeld en Robben klaagde in die fase ook over het feit dat de bondscoach niets van zich liet horen. Die onvrede is uitgepraat en Rob ben heeft inmiddels weer een stuk of acht wedstrijden bij Real Ma drid achter de rug. Genoeg voor Marco van Basten om hem in Eindhoven weer een kans te gun nen. Ook Wesley Sneijder, Ruud van Nistelrooij en Edwin van der Sar keren terug in de basisformatie. Zij waren er zaterdag tegen Oekraïne nog niet bij. Van Basten wil zich niet uitlaten over de posities van de spelers, maar hij sluit niet uit dat Sneijder ook kandidaat is voor een plek als controlerende middenvelder, naast Orlando Engelaar. De voorkeur van Sneijder zelf gaat uit naar een plek als aanvallende middenvelder. De nog niet topfitte Robin van Persie traint nog steeds apart. Hij staat te trappelen van onge duld. Arjen Robben speelt mor gen wél tegen Denemarken. PARIJS - Het kan nog steeds, maar moeilijk wordt het wel voor Robin Haase op Roland Garros. De Ne derlandse tennisser komt vandaag weer op de baan om zijn eerste rondepartij tegen Marin Cilic af te maken. De tussenstand is 7-6, 6-2 en 6-5 in het voordeel van de Kroaat. Het was een lange dag voor Haase, die om elf uur aan zijn partij zou beginnen, maar door zware regen buien pas om kwart over twee voor het eerst in Parijs aantrad. Na ruim een uur dreven de donkere wolken alweer over het park en kon hij zijn spullen pakken. Om kwart over zes werd Haase ver wacht voor deel 2 van zijn partij. Daarin speelde hij niet zijn beste tennis en zijn verblijf in Parijs hangt dan ook aan een zijden draadje. Als het weer meewerkt ko men vandaag ook Michaella Kraji- cek en Jesse Huta Galung in actie. Op woensdag 2 juli verschijnt een speciale uitgave van 'de Ondernemer' die in het teken staat van businesskleding en etiquette. De ideale mogelijkheid voor uw bedrijf om in de schijnwerpers te staan. Nieuwsgierig naar de mogelijkheden in de Ondernemer? Bel voor een afspraak! Fitte Mario Melchiot krijgt de voorkeur van Marco van Basten. HOENDERLOO - Khalid Boulahrouz zei het zaterdag al na afloop van de oefenwedstrijd tegen Oekraïne. Als Mario Melchiot op tijd fit is, is er voor hem geen plaats op het EK. Gisteravond bleken die woor den te kloppen. Niet Boulahrouz, maar Melchiot completeert de EK-selectie van het Nederlands elf tal. Dat Boulahrouz het trainingkamp van Oranje heeft verlaten is geen verrassing. De verdediger werd als laatste aan de groep toegevoegd en die beslissing was opvallend, om dat hij dit seizoen vanwege blessu res nauwelijks in actie was geko men voor zijn club Sevilla. Bonds coach Marco van Basten haalde Boulahrouz bij de selectie, omdat er vraagtekens waren over de fit heid van Melchiot. Die bleek giste ren echter weer volledig inzetbaar te zijn. Van Basten moet zijn defi nitieve groep van 23 spelers van daag bekendmaken bij de Uefa. De complete selectie van 23 spelers, in alfabetische volgorde, luidt als volgt: Ibrahim Afellay (PSV), Ryan Babel (Liver pool), Wilfred Bouma (Aston Villa), Gio vanni van Bronckhorst (Feyenoord), Tim de Cler (Feyenoord), Orlando Engelaar (FC Twente), John Heitinga (Ajax), Klaas Jan Huntelaar (Ajax), Nigel de Jong (HSV), Dirk Kuyt (Liverpool), Joris Mathijsen (HSV), Mario Melchiot (Wigan Athletic), Ruud van Nistelrooy (Real Madrid), André Ooijer (Blackburn Rovers), Robin van Per sie (Arsenal), Arjen Robben (Real Ma drid), Edwin van der Sar (Manchester Uni ted), Wesley Sneijder (Real Madrid), Maar ten Stekelenburg (Ajax), Henk Timmer (Feyenoord), Rafael van der Vaart (HSV), Jan Vennegoor of Hesselink (Celtic) en Demy de Zeeuw (AZ).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 71