Zeeland mocht niet naar paardenmarkt Straat één dagje voor kinderen Zanger Gio present bij benefiet Four a Wish Dromen over Noord-Engel: Lees nu de special over Noord-Engeland op www.reisudar.nl - ^gagp«* Jeugdtheater Op Drift met drie voorstellingen REISRRDRR Spzc Woensdag 28 mei 2008 23 ouwerkerk - De straat is vandaag voor één dagje het exclusieve do mein van kinderen. Op Schou- wen-Duiveland wordt de jaarlijkse straatspeeldag gehouden in Ouwer- kerk. Van 13.30 tot 17.00 uur is de Dorpsring afgesloten voor alle ver keer. Dit jaar hebben dertig Zeeuwse groepen zich aangemeld om mee te doen met de straatspeeldag. Het aantal is ten opzichte van vorig jaar tot vreugde van Veilig Verkeer Nederland en het Regionaal Or gaan Verkeersveiligheid Zeeland met vijf gegroeid. De straatspeel dag is bedoeld om aandacht te vra gen voor de veiligheid van kinde ren in het verkeer, jaarlijks komen circa 53 kinderen van 0-14 jaar in het verkeer om het leven en belan den volgens schattingen zo'n 2000 kinderen na een verkeersongeluk in het ziekenhuis. Veilig Verkeer Nederland juicht de Zeeuwse visie 'Op weg naar nul' toe en spant zich in om via ondersteuning van de straatspeelgroepen het aantal ernstige verkeersslachtoffers onder kinderen verder omlaag te breng en. Want, zo wordt gesteld, kinde ren moeten elke dag voldoende kansen hebben om veilig te spelen en zich te ontwikkelen. De straat speelgroepen worden met subsidie gesteund door de provincie Zee land. renesse - Jeugdtheater Op Drift brengt zaterdag een gevarieerde to neelavond in het dorpshuis in Ren esse. De drie spelgroepen, varië rend in leeftijd van 10 tot 20 jaar, staan borg voor een divers pro gramma. De jongste groep onder leiding van Kim de Hamer treedt op met een spannend sprookje on der de titel Mina Kroes. Hans de Hamer tekent voor de re gie van de eenakter Parfum, een hi larisch verhaal dat in twee verschil lende speelstijlen wordt opge voerd. De rollen worden vertolkt door Tom Visser, Richard van den Berg en Kim de Hamer. Verder voeren zeven jongeren, die vorig jaar afstudeerden aan ama teurtheaterschool De Ambitie de zelfgemaakte productie Dutchies op onder regie van Rinus Pankow. De avond begint om 20.00 uur. renesse - Zanger Gio is vrijdag van de partij tijdens de benefiet avond Four a Wish in Club Four in Renesse. De 21-jarige artiest scoorde onlangs hoge punten met het nummer Denk aan jou. Zijn nieuwe single, die waarschijnlijk begin juni wordt uitgebracht, heet Obsessie. Dit nummer wordt als een lekkere 'clubtrack' gepromoot. Tijdens Four a Wish strijkt de orga nisatie Bru doet een Wens een avondje in de Renesser club neer. In navolging van onder meer Wen dy van Dijk zet de Bruse organisa tie zich in voor het landelijke Doe een Wens; een stichting die dro men verwezenlijkt van kinderen met een chronische ziekte. Initia tiefnemer Kees Verspoor uit Brui- nisse heeft zelf twee zusjes die chronisch ziek zijn. Club Four van Erwin van der Linde steunt de ac tie op verschillende manieren. Zo worden entreegeld en omzet aan Bru doet een Wens afgestaan. Het personeel schenkt alle fooien. Ook zijn er sponsors gestrikt. De hoefsmid aan het werk op de jaarlijkse Paardenmarkt. foto Marijke Folkertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2008 | | pagina 67